• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KALHOTKAMUP - metropolitni univerzita Praha
    HRANIKA
    HRANIKA --- ---
    KALHOTKA: Pripojim svuj nazor. Ve vetsine souhlasim se vsim co napsala Mariposa. Tu vyuku bych opravdu rada vypichla, mup ma velice kvalitni kantory, vetsina z nich presla z univerzit zvucnych jmen (proto je mup trnem v oku studentum uk, protoze prichazi o vysoce kvalifikovane kantory, kteri proste jsou za lepsim platem) a prednasky jsou super. Ovsem tim ze zkousky jsou opravdu za davacku, tak ten efekt se jaksi vytraci. Taky jsem ze zacatku byla nadsena, dokonce jsem zakoupila i dve (!!) knizky (za tri roky na statni VS jsem na knizkach a skriptech financne vykrvacela) a opravdu jsem chtela studovat, ale nakonec zvitezila lenost. Neslo tak o to, ze by zkousky byly lehke ale pokazde se nasel nejaky dobrak, ktery nekde prisel k zadani a spolu se spravnymi odpovedmi testy vysely na spoluzakach den pred zkouskou:) takze kdo by se to pak drtil, budme uprimni:) Ja byla na dalkovem, takze vsechny zk byly pisemne a vsechny sly opsat podobnym nebo jinym zpusobem (treba rovnou z materialu pod lavici).
    Trochu me vykolejila statnice, kterou jsem na prvni pokus nedala. Na druhy pokus jsem se opravdu srotala (coz s mesicnim miminem byla fakt fuska) a ted ve stredu jsem sla do skoly snad poprve opravdu nadrcena, jak naposledy snad k maturite. A tak mam z toho diplomu nakonec dobrej pocit.
    MARIPOSA
    MARIPOSA --- ---
    KALHOTKA:
    OK :))


    Český politický systém
    Karel Vodička, Ladislav Cabada – Politický systém České republiky → 50 Kč (kopie)

    Dějiny 20. století
    Raymond Aron – Historie XX. století → 200 Kč

    Ekonomie
    Macáková, Libuše – Mikroekonomie – základní kurz → 30 Kč

    Globální terorismus
    Emil Souleimanov a kolektiv – Terorismus: válka proti státu → 200 Kč

    Dějiny evropského myšlení
    Lukáš Valeš – Dějiny politických teorií → 100 Kč

    Evropská ekonomická integrace
    Eva Cihelková, Jaroslav Jakš – Evropská integrace – Evropská unie → 250 Kč

    Komparace ekonomik EU / střední a východní Evropy
    Irah Kučerová - Ekonomiky členských států Evropské Unie → 50 Kč
    Irah Kučerová - Evropská unie: hospodářské politiky → 100 Kč

    Komunistické Československo
    Jan Rataj – KSČ a Československo I. (1945-1960) → 100 Kč

    Mezinárodní konflikty a jejich řešení
    Šárka Waisová – Řešení konfliktů v mezinárodních vztazích → 150 Kč

    Mezinárodní organizace
    Šárka Waisová - Mezinárodní organizace a režimy → 150 Kč

    Politologie
    Andrew Heywood – Politologie → 200 Kč
    Ladislav Cabada, Michal Kubát a kolektiv – Úvod do studia politické vědy → 150 Kč

    Společenská etiketa a diplomatický protokol
    Soňa Gullová, Františka Müllerová - Mezinárodní obchodní a diplomatický protokol → 50 Kč

    Společná zahraniční a bezpečnostní politika EU
    Radek Khol – Evropská bezpečnostní a obranná politika – Národní perspektivy → 50 Kč

    Úvod do studia mezinárodních vztahů
    Šárka Waisová - Úvod do studia mezinárodních vztahů → 50 Kč
    Zdeněk Veselý - Dějiny mezinárodních vztahů → 200 Kč
    Aleš Skřivan – Evropská politika 1648-1914 → 80 Kč
    Vladimír Nálevka – Světová politika ve 20. století I. → 80 Kč
    Vladimír Nálevka – Světová politika ve 20. století II. → 80 Kč
    Dagmar Moravcová, Pavel Bělina – Kapitoly z dějin mezinárodních vztahů 1914-1941 → 50 Kč (kopie)

    Vnitřní bezpečnost EU
    Bohumil Pikna - Mezinárodní terorismus a bezpečnost Evropské unie (právní náhled) → 250 Kč
    Bohumil Pikna – Vnitřní bezpečnost a veřejný pořádek v evropském právu (oblast policejní a justiční spolupráce) → 250 Kč nebo obě za 400 Kč!

    Vývoj evropské spolupráce a integrace
    Martin Kovář, Václav Hořčička - Dějiny evropské integrace I → 120 Kč
    Václav Hořčička, Martin Kovář - Dějiny evropské integrace II → 120 Kč
    Christopher Booker, Richard North – Skyté dějiny evropské integrace → 300 Kč

    Základy evropského práva
    Veronika Outlá a kolektiv - Právo Evropské unie → 180 Kč



    Ceny jsou samy o sobě za hubičku, ale při odběru více kusů se ještě můžeme domluvit na nějaké slevě ;)
    MARIPOSA
    MARIPOSA --- ---
    KALHOTKA: Rozvrhy je předem daný, vybíráš si jenom výběráky. Rozložení bývá rozumné, max. 2-3 přednášky za sebou, většinou žádné mezery mezi nimi, všechno v jedné budově (škola má tři). Jenom s jazykama je to blbý, jezdí se na Jarov.

    Nevíte někdo pls, kde se koná výuka MVES? Za mě to bylo jen ve Strašnicích, tak jestli to ještě platí? Potřebovala bych někam vyvěsit seznam učebnic k prodeji...
    NATALIE
    NATALIE --- ---
    KALHOTKA: www.extranet.mup.cz - rozvrhy
    MARIPOSA
    MARIPOSA --- ---
    Jinak za nás byly i kurzy konané v angličtině, CIES se tomu říkalo, to bylo taky fajn :)
    MARIPOSA
    MARIPOSA --- ---
    KALHOTKA:
    To je škoda, ale tak do třetice všeho dobrého :)

    Když se nespokojíš jen s přednáškama a budeš číst i povinnou/doporučenou literaturu, tak věřím, že ti ta škola něco dá; jenom to chce se k tomu donutit.

    Teritoriální kurzy jsou fajn, doporučuju hlavně Rusko s Romancovem a Japonsko se Sýkorou, jedni z nejlepších vyučujících vůbec ;)
    MARIPOSA
    MARIPOSA --- ---
    KALHOTKA:
    To zvládneš, já jsem v té době byla na úrovni FCE a skončila jsem v té nejpokročilejší skupině :)


    KALHOTKA:
    Řekla bych, že výuka (rozuměj přednášky) je kvalitní, protože škola dovede zaplatit vyučující z UK nebo VŠE a až na výjimky (já jsem za celou dobu potkala jen jednoho takového člověka) se nemusíš bát, že by ti přednášel někdo, kdo neví, o čem mluví. Zázemí na škole je taky výborné (počítačové vybavení, knihovna, teď snad i nějaká "zájmová činnost", když něco potřebuješ po vyučujících nebo studijních referentkách, tak jsou všichni příjemní).

    Kamenem úrazu jsou zkoušky :( Studovala jsem prezenčně MVES a snad kromě dvou předmětů nebyl jediný, na který bych musela otevřít učebnici, vždycky se stačilo naučit z přednášek (cca 30 stran textu), takže jestli chceš tvrdou dřinu a pocit uspokojení z každé zkoušky, tak se obávám, že toho se ti na MUP (ale ani na žádné jiné soukromé) nedostane. Já jsem kvůli tomu potom začala studovat ještě veřejnou vysokou a je to úplně o něčem jiném, toho diplomu z ní si budu sakra vážit, protože budu vědět, kolik úsilí mě stál, ale diplom z MUP je pro mně prostě jenom kus papíru, co stojí na polici a nikomu se jím ani nechlubím, protože vlastně není čím...

    Možná jsem až moc skeptická, ale takhle to prostě vidím já :) Zkus se podívat na diskuzi na www.vejska.cz, tam se o MUP taky docela psalo.
    MARIPOSA
    MARIPOSA --- ---
    KALHOTKA: Za nás bylo v testu všechno od toho jednoduchého po to těžší, ale mně to přišlo celkem lehké, nebála bych se toho. Spíš než jako přijímačky to funguje jako rozřazovací test do jednotlivých skupin.

    KALHOTKA: No jo, kvalitní výuka. Tu MUP sice nabízí, ale k čemu to je, když je většina zkoušek za dávačku a ze školy nevycházejí kvalitní absolventi?
    HRANIKA
    HRANIKA --- ---
    MARIPOSA: fakt nevim, ja tam sla protoze se nedelaly prijimacky, ktery bych na verejny VS po 5 letech bez studia uz nedala, jinak mam na soukromy skoly nazor jako vetsina spolecnosti, ze je to hlavne prodejna diplomu..
    MARIPOSA
    MARIPOSA --- ---
    KORDA: Stačí přes studijní podat žádost prorektorovi pro studium (AFAIK je to Petr Just), nevím o nikom, komu by nevyhověl a že nás po druháku/na začátku třeťáku bylo...

    HRANIKA: Zajímalo by mě, jestli existuje i nějaký zákaz vyhazování studentů prezenčního :-D
    KORDA
    KORDA --- ---
    Jak je to s prehozenim prezecniho na dalkovy? Da se to vubec?
    KUKATEKK
    KUKATEKK --- ---
    HRANIKA: já už jsem rozhodnutá, že přerušuju..dálkový mi nevyhovuje a štve mi chodit v sobotu do školy ;)
    HRANIKA
    HRANIKA --- ---
    KUKATEKK: do ucebnic nic neinvestujes, na dalkovym ti staci vypisky z hodin a ty jejich opory a pak nam dost frci trida na spoluzacich.cz a tam neustale nekdo snazivej a aktivni doplnuje vsemozny materialy do dokumentu, vcetne zadani testu nebo jak kdo chodi po tride pri testu apod.
    A Kalhousovou dej podruhy, ona to nakonec da vsem, ponevadz jak pravila pani reditelka, dalkari jsou hlavni prijem skoly a je zakazano je vyhazovat;-) se divim Kalhousovy ze tam jeste zustava, kdyz ji dala takovou cocku loni kvuli nam, asi za to musi mit fakt dobry prachy jinak nevim kde je jeji hrdost..
    KUKATEKK
    KUKATEKK --- ---
    HRANIKA: takže nejsem uplnej debil? ;)) Jako je to masakr co má za požadavky... kor mi přijde, že u dálkařů by mohla být trochu mírnější... já bych ten test nedala ani na podesátý...to bych musela studovat BV několik let a ještě to tam procestovat! Ty prachy mi taky štvou...ale zase si říkám, že bych do toho musela dát ještě dalších 75 a to nepočítám investice do učebnic, času, atd.
    HRANIKA
    HRANIKA --- ---
    KUKATEKK: Kalhousovou jsem trikrat opakovala. Pak na ni skupinka aktivistu z druhy skupiny napsala hanopis ze ma prehnany pozadavky, a letos uz mame Jakse...Ja bych se na to vyflakla uz davno, ale ty prachy jim tam nenecham...

    GAIA: nojo, ja taky za jedna, ale to jenom proto, ze rozdal testy, used k pocitaci, byl jako beranek a ani jednou se na nas nepodival, natoz obchazet po tride:)
    KUKATEKK
    KUKATEKK --- ---
    HRANIKA: GAIA: díky za info, rozhodla jsem se a zjistila, že tenhle obor (ES a VS) není pro mě a proto končím.. Minulý týden jsem byla na "poslední" zkoušce u Kalhousové na Moderním blízkém východě a tam to byla poslední kapka ;D Všem vám přeju hodně štěstí a úspěchů v dalším studiu ;)
    GAIA
    GAIA --- ---
    HRANIKA: taky jsem si ho dala jako poslední zkoušku a nakonec to byla největší brnkačka :D
    GAIA
    GAIA --- ---
    KUKATEKK: jo jo jestli to jestě nemas tak dej vedet :D
    HRANIKA
    HRANIKA --- ---
    NATALIE: jj, desne vtipnej, radoby amik, oukej? mladej, v pohode, da to vsem
    NATALIE
    NATALIE --- ---
    Mate nekdo zkusenosti s Kořanem - mezinárodní vztahy?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam