• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MADIETTAvohoz na dnesek
    MIST
    MIST --- ---
    KOUDY: Fifty Shades of Grey?
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    KOUDY: Tez ocenuji sladeni rucniku, to jsem ja uplne nevychytala, cerne ani bezove rucniky se mi do koupelny nehodi, tudiz je nevlastnim :-D
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    EDERA: hlavne rucnik v ton v tonu :)
    EDERA
    EDERA --- ---
    KOUDY: Plus za ručník.:-)
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    dnesni :)

    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    SOLEI: Naprosto souhlasím, tyhle šaty udělají tlustý nohy i ruky i těm nejvyšvihanějším koc. Chodí toho po ulicích stovky, zjevně další pomsta teplých návrhářů.
    SOLEI
    SOLEI --- ---
    MADIETTA: podle mne prostě přidávají kila no
    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    SOLEI: ty vůbec vidíš zvláštní věci.
    SOLEI
    SOLEI --- ---
    IF_: vidím tlusté šaty na štíhlých nohách, přes jejichž barvu člověk nedohlédne do obličeje.
    IF_
    IF_ --- ---
    JACOB
    JACOB --- ---
    BLONDYNKA: nejsem lingvista a jsem rad, kdyz se mi zcela nahodou povede napsat zakladni veta bez hrubek. Odkaz je z Ustavu jazyka ceskeho. Jestli se neco zmenilo, nemam nejmensi tuseni, ale prijde mi absurdni vest tuhle debatu zrovna v klubu "vohoz na dnesek"
    SOLEI
    SOLEI --- ---
    1KA: to bych nosila jen v případě, že by bylo jasné že to břicho je těhotenské.
    Oprava, klidné to nos. Aspoň my průměrné holky, Budem aspoň chvilku vypadat líp, než krasavice kolem nás.
    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    SABATHSASULE: Opet moc pekne :).
    SABATHSASULE
    SABATHSASULE --- ---
    JAJITA: Protoze blbe stojim
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    SABATHSASULE: proč ty špičky k sobě??
    1KA
    1KA --- ---
    Někdo ty kytky zalít musí :-)

    JACOB
    JACOB --- ---
    ECLECTICA: zas tak odlisne to teda neni a v diskuzi "vohoz na dnesek" asi ne uplne podstatny rozdil ;)

    K latinskému próició, -iectum máme české sloveso projektovat. Sloveso projikovat kodifikační příručky českého jazyka neuvádějí, v Českém národním korpusu nalezneme jen pár dokladů tohoto slova (celkem 4× projikovat a 5× projikovaný). Přestože bychom doporučili kodifikované projektovat, kolega latinář připustil i možnost vytvoření latinismu projikovat, a to právě z důvodu odlišení projekce technické a psychické.

    Naše řeč – Z dopisů jazykové poradně
    http://nase-rec.ujc.cas.cz/archiv.php?art=8137
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    ELLTY: projektuje se stavba, asi jsi chtěla napsat "projikuje".
    SABATHSASULE
    SABATHSASULE --- ---
    Nekdy minuly tyden na jeden vecirek

    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    ELLTY: nezapomen dat ostatním najevo svou svetovost a tim označit ostatní za menecenne omezence. like anyone cares. bud věcná a nedomyslej si. díky,můžeme pokračovat v tématu?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam