• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MADIETTAvohoz na dnesek
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    KOCHANSKA_CH: Modra. Blbe se tiskne, pomaleji schne a zbytek duvodu viz. debata pod nami.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    BERUSKA_CA: Nejhorší byla v polygrafii oranžová. :-)
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    SOLEI: Na tohle se da zvyknout. Vsak ja taky neumim zpivat.
    Horsi je, ze si rodice poridili tak neuveritelnou koupelnu, az jsem otci navrhla navstevu u ocniho.
    SOLEI
    SOLEI --- ---
    BERUSKA_CA: to ti musí vypalovat oči když má někdo černé triko a jeden rukáv je jiná černá co?
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    EFESH: Jeste "lila" a "kafebraundozelena".

    Jako byvaly polygraf (a bohuzel i majitel velmi citliveho barvoveho vnimani, coz je peklo, jako kdyz nekdo ma absolutni sluch a posloucha zpev hvezdne pechoty) tyto debaty miluju. Nikdo nevidi dokonale, monitor ma serizeny taky jen malokdo, kazdy ma predstavy, v terminologii je bordel a ted si vybirej gate!
    AKISAN
    AKISAN --- ---
    EXAGE: vubec to neni muj styl, ale pecka. Jak to sedi, barvy, ladí... supr.
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    Mírné zimy jsou fajn.
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    SAAYURI: Nemluve o tom, ze kazdemu ta barva na tom monitoru bude vypadat trosku jinak (kvalita monitrou, kalibrace, ...).
    SAAYURI
    SAAYURI --- ---
    MADIETTA: Tak nemuzes srovnavat barvu venku s barvou RGB standardni pro monitory, to jen tak mimochodem. RGB barvy jsou zarivejsi a maj vic odstinu. To jen k zakladum barev ve vzorniku.
    MIST
    MIST --- ---
    EFESH: myslis bilo-zlate nebo cerno-modre? :D
    EFESH
    EFESH --- ---
    MADIETTA: tak ted uz jen aby nekdo nahodil link na modry-zlaty saty
    AZA_
    AZA_ --- ---
    MADIETTA: no dyť. To bylo jen takové postesknutí :)
    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    AZA_: tak však proto říkám, že je v tom zmatek, neasi.
    AZA_
    AZA_ --- ---
    LUCIASHECK:
    však jo, hlinitan kobaltnatý - modrá
    fosforečnan kobaltnatý - fialová
    tramtadadá: http://www.umton.cz/index.php?call=olej
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    AZA_: a přitom kobaltová se říká zcela zjevně absolutně modré :-D
    AZA_
    AZA_ --- ---
    MADIETTA: To se někdo stochu splet, když takhle fialovou pojmenoval indigo.
    Takhle fialovej ke kobalt nebo ultramarin.

    Kdyby se "oficiální ustanovovači" odstínů trochu zabývali chemickým složením barviv, nemůžou přece takovou koninu vymyslet.
    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    BLOWUP: tak u toho indiga je podobný problém, a navíc je zmatek v definicích. Indigo jako barvivo je ta temně modrá věc, ale indigo, jako ten "oficiálně" stanovený odstín (podle RGB + CMYK atd.), je fialové. Pak v tom nemá být bordel.

    Barvivo


    Barva podle ofiko kódu RGB
    MUZA
    MUZA --- ---
    BLOWUP: spravned RALky na ne :)
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    GRANTORINO: To by myslim byl hodnej dlouhej OT.
    To zacina uz tim, ze pigment kobaltovy modri ma napriklad jako takovej jinou barvu, nez kobaltova modr jako barva kterou z nej udelas. Potom zalezi na tom jestli jde o olejovou barvu nebo treba o akvarelovou - ty se nechovaj stejne. U lazur hraje roli nejenom pojidlo, ale i podklad atd.
    Digitalne ma kobaltova modr kod RGB 0-71-171 (to jsem si musel najit :) a i tady jde jen o pribliznou hodnotu. "Redit" se da digitalne ruzne (treba transparenci v procentech), tak si to muzes vyzkouset sama.
    Teoreticky existuje nekonecny mnozstvi barevnejch valeru - oblibenej trik jak pozlobit "vsemohouciho" boha je prani aby vymyslel novou barvu ;-)
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    SHINING_KATE: Protoze je pro vetsinu lidi jednodussi rict cim je neco obarveny nez udavat treba pantone barevnej kod kterej definuje jakej z deseti tisic odstinu je konkretne myslenej. Nehlede na vec ze seprany dziny typicky jenom jeden odstin nemaj. Presne vzato by ani dvoje kalhoty ze stejny sarze ten samej odstin nikdy mit nemohly, pokud se prodavaj stone washed.

    Presnej barevnej udaj ma smysl kdyz potrebujes treba opravit nabourany auto - a i tam se pracuje s barevnejma prechodama, ty barvy se vlivem prostredi se starim menej. U obleceni to nedava smysl.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam