• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MADIETTAvohoz na dnesek
    LUCKYSWEETY
    LUCKYSWEETY --- ---
    DEB: bozi boty, odkud?
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    SAT_ANN: džíny a tričko se stojáčkem je v naší profesí dostačující i na konferenci :) ke zkouškám na VŠ i na zkoušku u odborné způsobilosti od MŽP. Prostě jiný měřítka a v obleku vypadá geolog nadmíru podezřele, pokud není rektorem nebo děkanem.
    Zacalas řešit legíny a džíny, už se to dost staví do strany, řekl bych.

    ILLUZE: vždyť stací personalistu neudusit a odborníka překvapit rozhledem.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    SAT_ANN: Ano, píší.
    A ano, nadále registrujeme stav bot, hodinky, střih obleku u obchodníků a konzultantských rolí.
    Nadále mne uvádí do rozpaků pohled na piersing v pupíku, který je vidět přes horní výstřih trička / halenky u kandidátky ucházející se o pozici recepční, natož HR.

    Každopádně vede klasika - sice geniální programátor, ale smrdící tak, že jsem po 2 dnech větrání saka po hodinovém pobytu v místnosti s tímto člověkem nakonec sako odnesla do čistírny.
    A nebo paní, co vypadala na fotce jako krásná mladá žena (proto pozvána nebyla - kvůli praxi, u níž se pár věcí provalilo jinak) a dorazila paní o cca 30 kg těžší, se spoustou bradavic všude a rasistickým tetováním i na prstech rukou.
    Letos kandidát, u kterého jsem se modlila, aby proboha opět nezvedl ruku a nedýchal mým směrem - sice v čistém a značkovém oblečení, ale do sprchy trefil asi naposled o Vánocích.

    Bosé kandidáty bereme již jako milé rozptýlení.
    Cokoliv, jen když je možné v místnosti s daným člověkem dýchat (on ten těžký parfém umí s člověkem také echt zamávat).
    SAT_ANN
    SAT_ANN --- ---
    PALEONTOLOG: Myslim ze vetsina lidi vidi rozdil mezi situaci “jdu na pohovor kde se chci predvest” a “jdu do prace do kanclu mezi kolegy, kde vim jaky jsou pravidla”.
    A podle toho zvoli odev.
    SAT_ANN
    SAT_ANN --- ---
    PALEONTOLOG: Sice nejsem personalista, ale co vim tak personalista v tomhle hlavni slovo nema. Tyhle veci myslim pak posuzuje hlavne manazer, jestli mu ten clovek sedi.
    Personalista casto jen sepise co ma sepsat a preda manazerovi na posouzeni. Docela by mne zajimalo jestli se pisou i poznamky na dresscode a jak.
    Je tu nejakej personalista?
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    SAT_ANN: a co u pohovoru ?
    SAT_ANN
    SAT_ANN --- ---
    nezazila jsem korporat, kde by na pozici kde nejsi customer faced, resili dresscode :-)
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    ETERNITY: challenge accepted :D pro tu prdel si v lete vezmu i ten kilt no
    AIJA
    AIJA --- ---
    KOUDY:
    Tak to se mi jednou skoro povedlo:-)
    Vyhazovala jsem odpadky až u tramvaje do zastávkového koše:-)
    Tímto se omlouvám dpmb a svozu:-)
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    MITHRILIEN: Vetsinou kdyz jdu z bytu..tak beru i odpadky no..az do kanclu je nepovezu :))
    MITHRILIEN
    MITHRILIEN --- ---
    KOUDY: Pytel s odpadky je dobrej final touch! :)
    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    Prosimvas, kdo umite C#, C++, Javu, Angular, .NET (core) ci BizTalk, mate zakladni lidske citeni alespon prumerneho autisty a smysl pro zodpovednost nejmene v demu stavte se, klidne v leginach.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    SITH: ehm...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MORGAIN: Were you listening to the Dude's story? :)

    KOUDY
    KOUDY --- ---
    Ste me prave donutili jet do prace takhle..:)..ale ja nastesti nedelam v korporatu a nemam dneska s nikym zadnej dulezitej meeting..:)

    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    SITH: odbočím, tos mi připomněl, jak se kousek od malostranskýho náměstí rekonstruuje fasáda nějakýho baráku, na lešení jeden hospodskej výpitek za druhým, ale všichni mají reflexní vesty s názvem firmy a dodatkem - umělecký štukatér.
    no a jestli bude někdo smrdět, to závisí na legínách/džísce při pohovoru nebo jak to myslíš k sat_ann?
    SITH
    SITH --- ---
    PALEONTOLOG: tak můžeš být třeba expert v oboru a být jeden z TOP10 lidí v ČR, ale když si tě ředitel pozve na schůzku s konzervativním klientem o obchodu roku a ty máš na sobě tričko "better blowjob than no job", tak to asi není úplně nejlepší prezentace firmy. Potkávám se u dodavatelů se spoustou profestí, od servisáků, technologů, inženýrů, přes asistentky, obchoďáky a CEO/ jednatele, a vždycky jde minimálně o nějaké povědomí o základech oblékání, jako že nemáš páchnout, nemáš být špinavý, nemáš mít nic extrémního a ideálně tak, abys dobře zapůsobil na druhou stranu a respektoval svého zaměstnance.
    Umazené montérky u servisáka ok, růžové polo tričko u jednatele taky ok, ale nesmrdí ani jeden. A legíny taky nenosí :D
    I když je toto jen přízemní názor idčka druhé kategorie :)
    MORGAIN
    MORGAIN --- ---
    LORAIN: To asi nemusím posoudit, nejsem v korporátu a u nás se za vzhled neplatí.
    A teda u nás zrovna začali lidi chodit typově v takovýhle lněných kalhotách, tak si z nich děláme srandu, že chodí v pyžamu, ale jinak je nám to taky buřt :-).

    https://www.sasoo.cz/...oty-damske-lnene-s-pruhovanym-vzorem-c15-p1006114955-v33808.htm?param[seq]=4
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    MORGAIN: Když tady je právě celou dobu řeč o tom korporátu, kterej zhusta platí lidi i za to, jak vypadají.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    SAT_ANN: to je teda hodně akademickej názor :D dokládá, že se nemá smysl zabývat personalistou, naopak to chce vyžadovat debatu s člověkem, co mu určuje pracovní povinnosti a dovede se bavit o pracovních zkušenostech a dovednostech, procesech a kvalitě výstupů. sorry jako :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam