• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATTlow-end audio hardware aneb hifi pro normalni smrtelniky - zesiky, monitory, receivery, ...
    MATT
    MATT --- ---
    MADCAT: pokud si chces polepsit, tak ja bych zacal u beden, na tech se toho da zprasit nejvic.. ;)
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    jinak teda by mě zajímalo, jak moc velkou změnu můžu čekat, když místo postarší minivěže Aiwa 2 × 30 W zakoupím nějakej i třeba úplně lacinej receiver třeba od Yamahy nebo Denonu (ty značky jsou mně bůhví proč sympatický), řádově za 5000,-, nebo nějakej i trochu lepší jetej z hifibazaru... nejsu nějak extra náročnej, stejně mám ty svoje bedny umístěný blbě, ale zajímalo by mě, jak moc jsou ty zesilovače v minivěži a v laciným samostatným komponentu od sebe daleko... jasně, nejlepší by bylo si nějakej receiver pučit a srovnat, ale tu možnost bohužel nemám...
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    BAGRIX: pamatuju blahýho času, kdy se v S&V psalo v podstatě pouze o audiu, že na elektroniku hodně vychvalovali bedny Jamo series X, akorát že teda ty se už nedělají, takže se budeš muset podívat po něčem jiným... osobně bych si vzal asi ty bedny od AQ co používají ten velkej basák od Eminence - Kentaur 680 - na ten správnej prožitek elektroniky to bude imho vhodný... jinak nevím, já toho moc neslyšel... se zesikem ti bude muset pomoct někdo jinej
    BAGRIX
    BAGRIX --- ---
    zdravim, dostal jsem ted nejake ty vanocni premie a rozohodl jsme se trochu povznest domaci audio, muzete mi nekdo doporucit nejakou sestavu, pliz?

    cena cca 20 000 bez DPH
    pár sloupových repro a k tomu zesilovač nebo AV receiver

    - domácí použití v pokoji cca 50m2
    - styl hudby převážně elektronika

    dik :)
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    MATT:
    mam bedny na 4 Ohmy, nejak sem se na to navykl..


    MATT:
    z jejich webu je ten obrazek toho NADu
    MATT
    MATT --- ---
    HAWKS: co je 8 ohmech spatnyho? me se naopak takovej zesik hodi

    HAWKS: hifiland je co? kdes k nim prisel
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    jinak koukam, ze ten hifiland asi taky bude pekna particka..

    jedno vedle druheho veci hranicici s legalnosti a zprerazenim hnatu

    Naše Služby:
    Odkódování autorádií všech značek
    Reaktivace Airbagových jednotek
    Opravy a úpravy digitálních tachometrů
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    MATT: ad Technics - mam neco podobnyho (akorat v hliniku) a zatim, nez si poridim ke gramci neco lepsiho, docela spokojenost.
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    MATT:
    tech technics se mi libi, zel oba dva jsou tusim na 8ohmove repro, coz je trochu nevyhoda.
    ja s uspechem koupil toto

    dokonce levneji, nez tam ma nalepene a jsem spokojen, je to MOSFET, takze vystupni impedance je tomu vcelku burt (2-8 Ohm) a hraje to na pohodu
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    MATT:
    hodne mi to pripomina toto, ale to uz patri do sprateleneho klubu ze zahlavi

    MATT
    MATT --- ---
    tyjo, za sest hodin konci tyhle dva kousky a nak nevim pro kterej se rozhodnout... naky podnety by nebyly? ;)


    http://aukro.cz/item496740554_pekny_a_kvalitni_zesilovac_technics_su_v7.html


    http://aukro.cz/item496760798_zesilovac_zn_sony_ta_212_a.html
    MATT
    MATT --- ---
    poho... me by zajimalo, jek moc je tohle "opravdovy" hifi.. ;))

    http://aukro.cz/item495658093_to_bylo_prave_hi_fi.html

    ---
    taky by me zajimalo, jak moc jsou relevantni ty hlasky "tohle je jeste pravej japonec", resp jestli ty cinsky vyrobky jsou opravdu o rad horsi...
    IGRACEK
    IGRACEK --- ---
    hura konecne zajimavy auditko.. pred casem sem resil, jestli upgraduju domaci audio trosicku vic, ale nakonec sem nemel penize, takze mi slouzi genius home theatre 5.1 a musim rict, ze naprosta spokojenost... Je mi jasny, ze audiofil by mi rek, co to je za mrdky, ale me prijde, ze hrajou dobre - i potichu.

    Oproti tomu sem pak porizoval stejnou sadu jeste jednou, ale tu novejsi edici, v barevnym dreve. S tema jsem spokojenej nebyl vubec, dal jsem je pryc. Hraly spatne a navic se pri vypinani a opetovnem zapnuti volume dalo na 1/4 - silenej opruz... Takze ted mam ze starejch celej predek a z novejch sem si nechal jenom zadni, protoze sou dvoupasmovy :]

    mno, asi sem se uplne nestrefil do zaberu tohodle auditka, ale moc rad se priucim a casem neco [vsechno] upgraduju...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam