• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATTlow-end audio hardware aneb hifi pro normalni smrtelniky - zesiky, monitory, receivery, ...
    KOTWA
    KOTWA --- ---
    KOZLIKK: tak otazka je, jestli to je skutecne 50m2 (minimalne v inzeratech na bydleni se prikresluje dost nahoru, a zaznamenal jsem, ze plno lidi taky tvrdi ze jejich 20m2 pokoj ma 30m2) a jak je to zarizeny + na jaky hlasitosti... ja treba neposloucham nijak extra hlasite, v hifi studiich mi to vzdycky poustej hlasitejc, nez je mne prijemny, a v mistnosti 20m2 mi prijdou ty 685 silny az az...
    MATT
    MATT --- ---
    KOZLIKK: samozrejme ze bych nepoustel stejnej stereo signal do obou zesiku. sub u dobrejch beden nepotrebujes, center v domacim prostredi taky ne, takze uz ti zbejva jen predni a zadni stereo signal a ten si proste osetris kazdym zesikem..
    MATT
    MATT --- ---
    IGRACEK: kdyz chces prostorovy efekty, tak bych bych to teda resil dvema stereo zesikama nebo se da koupit primo receiver s 5+1
    center ani tolik nepotrebujes, je to hlavne do kin kde sedis treba hodne mimo osu a L+R kanal uz ti ten zvuk doprostred nedostanou..
    KOTWA
    KOTWA --- ---
    BAGRIX: ty B&W sice nejsou sloupovky, ale na regalovky dane cenove kategorie hraji velmi obstojne, v hifi studiu jsme to srovnavali i se sloupovkama podobny cenovy kategorie (10 - 20k za par), a rekl bych, ze ty B&W mely navrch - mely hlavne presnejsi a cistejsi reprodukci..... i kdyz muj hlavni zanr je spis rock a jazz... nicmene jak jsem psal, nejakou tu elektronickou rychlou hudbu jsem zkousel a taky s prehledem - otazka taky je, co to udela v tak velky mistnosti :).
    BAGRIX
    BAGRIX --- ---
    KOTWA: dik, poptam se na to v Hi-Fi shopu

    jeste mi padla do oka tahle sestava, bez toho DVD je to za 19 900,- v setu, jdu si to dnes poslechnout, tak uvidime :)

    Receiver Harman Kardon HK34-80
    Sloupové repro JBL Northridge E80



    IGRACEK
    IGRACEK --- ---
    MADCAT: tyjo set http://pureacoustics-repro.com/cats.php?id=22&zb=202 vypada VELMI lakave! problem je v tom, ze ted na to prachy mam, ale pozdeji by mi chybely.. tzn mi reknete, jestli je to za tech 6.300 opravdu dobrej kauf a ja bych si je snad i vzal.. a zesik pak nak dotlacil...


    MADCAT: neresim to ted nak aktivne, jen sem se zacal zajimat se vznikem tohodle klubu :]
    KOTWA
    KOTWA --- ---
    BAGRIX: doporucil bych jit lehce pres tenhle budget a popremyslet o B&W 685 v kombinaci s Rotelem RA-04/RA-05, prip. Marantz PM5003/PM6002/PM7003 (ale rozhodne to kombo nejdriv vyslechnout). myslim ze na dynamickou elektronickou hudbu by to mohlo byt slusny... resp. za ty prachy mi to ve spojeni s Rotelem prislo slusny na vsechno, co jsem na tom zkousel :)
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    IGRACEK: co třeba:

    http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=1197
    +
    http://pureacoustics-repro.com/det.php?s=22
    ?

    jak si to spolu bude rozumět netuším, ale je to za slušný prachy :)
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    IGRACEK: kolik na to máš prachů?
    KREDENC
    KREDENC --- ---
    sry za OT
    pritelkyne shani nakej apec na firemni vecirek 12.12.
    hrat bude reprodukovana hudba, je to mistnost pro 50lidi - tak stredne hlasite, at se da hovorit, ale i hodit bokem pripadne..
    da se nekde v praze za levno pujcit?
    myslim ze 2 bedynky+zesak uplne v klidu
    diky moc za tip!!!
    posta
    IGRACEK
    IGRACEK --- ---
    MADCAT: super, to sem presne potreboval slyset.. ja z toho posloucham prevazne muziku, ale casto i filmy - tzn tam se ten prostorovej zvuk hodi. Tim padem by mi to vyresily jak rikas dva sloupy + centr + satelity + zesik = bambilion penez, coz ted pred vanocema nemam :]
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    IGRACEK: o pásmech to není, někteří hifisti by ti řekli, že nejlepší zvuk leze z jednopásmových beden (žádný výhybky a ostatní elektronika, která může kazit zvuk), ale to je takový už dost puristický pojetí... obecně se dá říct, že dvojpásmový bedny mívají plošší a vyrovnanější kmitočtovou charakteristiku v celým rozsahu, kdežto třípásmový mívají trochu důraznější kraje spektra, ale není to pravidlem, spíš to možná tak nějak vyplývalo z konstrukce v dřívějších dobách, ale dnes už to konstruktéři umějí obejít... samozřejmě z kvalitních sloupů vyloudíš lepší zvuk než z nějaké sestavy 5 (malých plastových satelitů) + 1 (subwoofer)... pokud se teda bavíme o stereu, tak zcela určitě. akorát se budeš muset rozloučit s tím předozadním rozlišením... záleží, co na tom chceš vůbec poslouchat - jestli zvukovou kulisu filmů, nebo muziku ve stereu.... jestli obojím, tak by mohlo být řešením pořízení nějaké sestavy, kde jsou přední sloupy, a k tomu centr a satelity ve stejným designu, ale menší... pak už ani nebývá tak často potřeba sub, protože ty sloupy ti dají basů většinou dost
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Jebal pes prostorovy efekty, stereo je stereo :)
    IGRACEK
    IGRACEK --- ---
    MADCAT: hmhm ok.. a ted uplne lamerskej dotaz - kdybych misto 5.1 poridil dva dobry, rekneme tri az ctyrpasmovy sloupy [plus zesik], zvuk z toho predpokladam vyloudim lepsi, to se nebojim, ale s prostorovymi efekty se muzu rozloucit? Napr. projizdejici vlak zepredu dozadu atd...
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    IGRACEK: Úplně bych se na to, že Jamo je "kvalitní" značka, nespolíhal - taky už imho zamířili i do levnějšího segmentu, aby uspokojili všechny zákazníky. Ale úplnej šajs to asi nikdy nebude. Ta promáčklá kopulka je taková vada na kráse, že by mě to odradilo, ale na zvuk to má vliv tak mizivej, že po této stránce bych z toho obavu neměl. Čistě teoreticky - neporušená kopulka rozptyluje zvuk všemi směry stejně, takováto pomačkaná ho bude šířit nerovnoměrně, ale zrovna u basů to podle mě nemá prakticky vliv. Pokud máš chuť trochu zariskovat, tak bych zkusil tu kopulku vytáhnout lepící páskou - já to kdysi prováděl u PP kaloty na výškáču na bednách k minivěži, a šlo to celkem v pohodě, ani vidět to teď moc není... na tomto to možná díky tomu materiálu kopulky bude vidět víc i po vytažení....
    IGRACEK
    IGRACEK --- ---
    JAMO je taky dobra znacka, ne? http://aukro.cz/item502216782_kvalitni_reprobedny_jamo.html

    jaky ma vliv promacknuti bedny? viz to foto tam...
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    MATT: těma už sem začal, ty jsou celkem v pohodě, akorát to umístění nevylepším... jde mi hlavně o plnost a jánevímjaktoříctlíp - prostě kvalitu basů, mám pocit, že ten zesik ve věži to prostě nestíhá na těch nízkých frekvencích...
    MATT
    MATT --- ---
    MADCAT: pokud si chces polepsit, tak ja bych zacal u beden, na tech se toho da zprasit nejvic.. ;)
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    jinak teda by mě zajímalo, jak moc velkou změnu můžu čekat, když místo postarší minivěže Aiwa 2 × 30 W zakoupím nějakej i třeba úplně lacinej receiver třeba od Yamahy nebo Denonu (ty značky jsou mně bůhví proč sympatický), řádově za 5000,-, nebo nějakej i trochu lepší jetej z hifibazaru... nejsu nějak extra náročnej, stejně mám ty svoje bedny umístěný blbě, ale zajímalo by mě, jak moc jsou ty zesilovače v minivěži a v laciným samostatným komponentu od sebe daleko... jasně, nejlepší by bylo si nějakej receiver pučit a srovnat, ale tu možnost bohužel nemám...
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    BAGRIX: pamatuju blahýho času, kdy se v S&V psalo v podstatě pouze o audiu, že na elektroniku hodně vychvalovali bedny Jamo series X, akorát že teda ty se už nedělají, takže se budeš muset podívat po něčem jiným... osobně bych si vzal asi ty bedny od AQ co používají ten velkej basák od Eminence - Kentaur 680 - na ten správnej prožitek elektroniky to bude imho vhodný... jinak nevím, já toho moc neslyšel... se zesikem ti bude muset pomoct někdo jinej
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam