• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATTlow-end audio hardware aneb hifi pro normalni smrtelniky - zesiky, monitory, receivery, ...
    RUSTY23
    RUSTY23 --- ---
    lidicky nevali se doma nekomu zbytecna hifina, jaka koli, chci jen zesilovat, repra mam a prachy ne
    BAGRIX
    BAGRIX --- ---
    tak po dvou hodinach v Hi-Fi Studiu jsem zvolil nakonec toto:

    Receiver Harman / Kardon HK3490
    repro Heco Victa 700

    ve ctvrtek instalce, tak uvidime :)
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    KOZLIKK:
    NAD mam zesilovac a nedam na nej dopustit
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    IGRACEK:
    napriklad tenhle SW ma ony algoritmy v sobe pri prehravani DVD s 5.1 zvukem na stereo souprave. Ja si to pustil do sluchatek s emulaci 5.1 a okamzite jsem mel pocit, ze slysim cosi i za sebou
    http://www.cyberlink.com/multi/products/main_1_ENU.html
    IGRACEK
    IGRACEK --- ---
    HAWKS: a co to kostuje to co si otestoval? :]
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    ja jedu v panelaku na starcyh dvoukanalech teslach ARN6604 + ARV161
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    DOCKINEZ:
    jebat prostorovy bedny, panove z dolby uz too ochcali
    http://www.dolby.com/consumer/technology/virtual_speaker.html
    dnes sem to odzkousel a zda se, ze odvedli dobrou praci.. koneckoncu, dycky sem tvrdil, ze to co je nahrane v realu 4kanalem, musi byt mozne implementovat matematicky do dvoukanalu.

    btw, jak na tom jsou klasicke reproduktory z Tesla Valmez, dnes TVM...kdyz jsem si porovnal charakteristiky, tak mi prislo, ze to ja za slusnej peniz solidni kvalita

    KOTWA
    KOTWA --- ---
    hmmm.... s instalaci repraku do ruznych prostor mam sice pramalo zkusenosti, ale vidim to tak, ze to je pro poslech s dobrym zvukem pomerne komplikovanej prostor....?
    BAGRIX
    BAGRIX --- ---
    KOTWA: 50 m2 to je, nekecam a zarizeny je to takhle (humus foto, tedka z mobilu)

    pohled vlevo od mista, kam prijdou bedny
    Free Image Hosting
    pohled vpravo od mista, kam prijdou bedny
    Free Image Hosting
    a pohled smerem zpet od toho sporaku na misto, kde budou ty repro
    Free Image Hosting
    KOTWA
    KOTWA --- ---
    KOZLIKK: za ty penize jsou skvely, ale hodne zalezelo na cem byly pripojeny. treba s denonem rady 1500 (cenova kategorie myslim kolem 20 tisic) nic moc, naopak s tim rotelem ra-04 a ra-05 (8 - 14 tisic, ra-04 mi prisel neutralnejsi) prisly nejen mne, ale i kolegovi z prace a prodejcum ve studiu lepsi....
    IGRACEK
    IGRACEK --- ---
    MATT: oka dik :] ted to cely ulozim k ledu, nez budu mit penize :] zatim budu pokukovat po aukru, ale nevyznam se moc ve znackach atd.. takze opet lamersky dotaz - je nekde nejaky seznam doporuceni vlastnosti beden / zesiku, co kupovat a co ne? me nevadi, kdyz si po kusech koupim hroznou splacaninu, hlavne at to ve vysledku dobre hraje...
    MATT
    MATT --- ---
    IGRACEK: jj, presne tak jsem to myslel..
    IGRACEK
    IGRACEK --- ---
    MATT: takze dopredu zesik + sloupy a dozadu dalsi zesik + satelity, na dva jacky ze zvukovky pri nastaveni vystupu 4.0, chapu to dobre?

    BTW za 17 - 19 000 DENON AVR 1604 + JBL 5/1 bedny
    http://aukro.cz/item497920932_denon_avr_1604_jbl_5_1_bedny_super_cena.html

    5 hodin do konce ;]
    KOTWA
    KOTWA --- ---
    KOZLIKK: tak dobrovolne stahuju svoji radu na 685tky .)
    KOTWA
    KOTWA --- ---
    i kdyz pravda je, ze kdyz si predstavim ze ta 50m2 mistnost ma treba 6x8.5m, tak to je skoro dvakrat vetsi porce prostoru, nez jsem kdy kde zazil, a tam uz by to treba stacit nemuselo.
    KOTWA
    KOTWA --- ---
    KOZLIKK: tak otazka je, jestli to je skutecne 50m2 (minimalne v inzeratech na bydleni se prikresluje dost nahoru, a zaznamenal jsem, ze plno lidi taky tvrdi ze jejich 20m2 pokoj ma 30m2) a jak je to zarizeny + na jaky hlasitosti... ja treba neposloucham nijak extra hlasite, v hifi studiich mi to vzdycky poustej hlasitejc, nez je mne prijemny, a v mistnosti 20m2 mi prijdou ty 685 silny az az...
    MATT
    MATT --- ---
    KOZLIKK: samozrejme ze bych nepoustel stejnej stereo signal do obou zesiku. sub u dobrejch beden nepotrebujes, center v domacim prostredi taky ne, takze uz ti zbejva jen predni a zadni stereo signal a ten si proste osetris kazdym zesikem..
    MATT
    MATT --- ---
    IGRACEK: kdyz chces prostorovy efekty, tak bych bych to teda resil dvema stereo zesikama nebo se da koupit primo receiver s 5+1
    center ani tolik nepotrebujes, je to hlavne do kin kde sedis treba hodne mimo osu a L+R kanal uz ti ten zvuk doprostred nedostanou..
    KOTWA
    KOTWA --- ---
    BAGRIX: ty B&W sice nejsou sloupovky, ale na regalovky dane cenove kategorie hraji velmi obstojne, v hifi studiu jsme to srovnavali i se sloupovkama podobny cenovy kategorie (10 - 20k za par), a rekl bych, ze ty B&W mely navrch - mely hlavne presnejsi a cistejsi reprodukci..... i kdyz muj hlavni zanr je spis rock a jazz... nicmene jak jsem psal, nejakou tu elektronickou rychlou hudbu jsem zkousel a taky s prehledem - otazka taky je, co to udela v tak velky mistnosti :).
    BAGRIX
    BAGRIX --- ---
    KOTWA: dik, poptam se na to v Hi-Fi shopu

    jeste mi padla do oka tahle sestava, bez toho DVD je to za 19 900,- v setu, jdu si to dnes poslechnout, tak uvidime :)

    Receiver Harman Kardon HK34-80
    Sloupové repro JBL Northridge E80



    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam