• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATTlow-end audio hardware aneb hifi pro normalni smrtelniky - zesiky, monitory, receivery, ...
    OPTIKUS
    OPTIKUS --- ---
    OTZ: Spis ti schori velkym plamenem...
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    OTZ:
    primo potenciometr do cesty tem bednam ? to bude peknej dratak
    mozna me napadlo ze bude vhodnejsi dat do kuchynke aktivni bedynky za par kacek a napojit se z vystupu tuneru
    OTZ
    OTZ --- ---
    HAWKS: dal bych po ceste nejakej adekvatni potenciometr na volume
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    daji se u nas sehnat nekde reprobedny B&W 202i?
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    Nemate nekdo nejakej tip jak provest nasledujici
    mam v obyvaku hifi vcetne zesilovace a repro. Pritule bych chtel vedle do kuchyne natahnout dva mensi reproduktory pro poslech z tehle aparatury, pridelal bych prepinac vystupu.
    Jen netusim jak vyresit omezeni vystupniho vykonu ze zesilovace v pripade tech mensich bedynek.
    Obavama se, ze ten zesilovac by z nich pri neopatrnem zesileni udelal takovou mensi rozbusku
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    MADCAT: jj zatezovej koberec
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    KCHARI: aha, asi jakože koberec?
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    KCHARI: "zatezak" nevím co je :-)
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    MADCAT: a co na ne treba nalepit zatezak? si pamatuju ze kdyz jsme odhlucnovali pocitace, tak jsme skrine zevnitr polepovali zatezakem...
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    KCHARI: tam kde se dotýkají nalepit nějaký dorazový těsnění, nejlíp nějakou bublinu a trochu tužší, ne silikon, ten nezabrání úplně vzájemným pohybům dveří a futer... něco jako je ten "D profil" nebo "P profil".. to by mohlo pomoct, aby ti nedrnčely dveře ve futrech... No a jinak zkontrolovat, jestli nejsou ty dveře nějaký vícedílný, že by drnčely jednotlivý ty díly o sebe navzájem, to by pak bylo trochu složitější, asi bys to musel nějak zaklížit, aby to bylo jako z jednoho kusu....
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    mel by nekdo nejakej napad jak odhlucnit dvere? mam v pokoji dubovy dvere a ty hrozne rezonujou a je skrz ne vsechno slyset... tak by se hodila naka rada na odstraneni tydle veci :)
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    :(

    ale stejne neverim, ze takovy soft neexistuje. zeptam se googla, az budu mit nekdy volne odpoledne... :)
    NEXT
    NEXT --- ---
    ZUZU: ja som to tak pred 6 rokmi robil. z pasok, ale to je v principe to iste. a pouzil som na to soft "gramofile". tomu si podhodil jeden .wav, on ti identifikoval medzery a podla toho nastrihal na jednotlive tracky. opat do .wav. a tie uz si hodil do mp3 encoderu. najlepsie "lame" s jednym z tych default presetov.

    http://www.opensourcepartners.nl/~costar/gramofile/
    je tych 6-7 rokov nevyvijany a v principe je to linuxovy sw, hoc maju aj windowsovu binarku. ale klikatelne ani inak prijemne to nebude.
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    OTZ: no to se mi prave nelibi. delat to takhle rucne je dost zrani casu. neverim tomu, ze na to nejakej jednoduchej soft (i za cenu minimalni konfigurace) neexistuje....
    proste abych zmacknul play na gramofonu a rec na kompu, za pul hodiny se vratil, kliknul priblizne tolikrat, kolik je tam pisnicek, opsal jejich seznam, kliknul na ok a prisel za dalsich dvacet minut a adresar s albem z vinylu v mp3 by byl na svete.
    nonic. jsem fantasta a snilek :)
    OTZ
    OTZ --- ---
    ZUZU: Co vim, tak krome toho pojemovavani ti to zvladne skoro kazdej soft..treba Goldwave, esli mas Nero tak u nej je WaveEdit a podobne..prvni to nahraj, pak zredukuj sum (nejlepsi to bude asi podle vzorku sumu), podle potreby zmasteruj ekvalizerem nebo pridej volume, pak to rozstrihej a uloz. Pojmenovat to budes muset asi rucne:)
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    ZUZU: jo tak tohle s tim usb MATT uz jsem vygoogloval. pry se to tvari jako externi zvukovka.

    takze ted me zajima tip na nejakej easy-to-use soft na delani mp3 z nahranyho vinylu/kazety. predstavuju si to takhle:

    1) nahraju do toho programu celou desku jako jeden dlouhej wav
    2) tam bud oznacim kde je jakej track, pripadne to podle mezer pozna samo
    3) zadam nazvy tracku a autora a nazev celyho alba
    4) a ono mi to pak automaticky vyrobi vycistene, otagovane a hezky pojmenovane mp3 jednotlivych tracku.

    a to vse s minimem ukonu v mezifazich. (hlavne faze 2 a 3 - jasne muzu dycky kus oznacit, ctrl+x, ctrl+n, ctrl+v, ctrl+s v soundforgi, pak otevrit v mp3tageru a rucne tam dopsat nazev alba, autora a nazev tracku a takhle to opakovat u kazdyho tracku zvlast, ale to bych se zblaznil :)
    MATT
    MATT --- ---
    ZUZU: imho to digitalizuje uz ten gramofon, protoze usb nema prostredky na prenos analog audio signalu

    s tema softama nevim, na tagovani se mi osvedcil http://www.mp3tag.de/en/
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    psal jsem to do kluybu o grabovani, ale mozna ze i tady mi poradite - mate nekdo zkusenosti s usb gramofony? (a konkretne s ps-lx300usb)


    ucel: digitalizace starych vinylu, bez naroku na vysokou kvalitu, prevazne mluvene slovo atd... proste ne zadny hifi


    co je to usb-audio? digitalizuje to ten gramofon, nebo az pocitac?


    a software?
    k vyse uvedenemu modelu je dodavan soundforge LE, ale to je imho dost nevhodny a slozity na ovladani pro dany ucel - digitalizace vinylu :
    nemate tip na nejaky _jednoduchy_ program, ktery by hromadny nahravani vinylu do mp3 usnadnil: prace s id3 tagy, odsumeni... ale aby to bylo co nejjednodussi - treba: nahraju si celou stranu desky, zadam co je to za desku (autor/nazev), mysi oznacim kde zacinaj jaky pisnicky, a jak se jmenujou, a ono mi to pak vyexportuje x hezky pojmenovanejch a otagovanejch empetrojek s odstranenym sumenim... idealne takovy ovladani, aby to zvladli i moji rodice.... :) urcite takovejchle programu existujou miliardy, ale nez je zacnu vsechny testovat, tak bych rad nejaky tipy...
    nejakej jednoduchej wizzard proste no.
    BAGRIX
    BAGRIX --- ---
    volala mi ted nase domovnice ... ze prej byl u ni pan Pesak, co bydli pode mnou, a ze jestli mi muze rict, at nehraju doma hokej s kamaradama, ze nemuze spat ... nevim presne, jak to pan Pesak myslel, ale mam dojem, ze to mozna bude souviset s tim, ze mi ve ctvrtek prisly ty Heca a Harman/Kardon :)
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    nezajímal by někoho takovej oldskool tapedeck aiwa m700?funkční, akorát jsem tam kdysi místo jedný prasklý gumičky dal gumičku od šprcky a od tý doby to hraje trochu zpomaleně :)
    leží mi doma k ničemu, ale myslim že to má s píš sběratelskou hodnotu.Ani k tomu nemůžu najít nic na netu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam