• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATTlow-end audio hardware aneb hifi pro normalni smrtelniky - zesiky, monitory, receivery, ...
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    NASA: a rozpocet? tem 36 Hz bych tak uplne moc neveril v tygle veliksot ale hrat to muze fajn
    NASA
    NASA --- ---
    cau, snad me nevyhodite s dotazem (kdyztak me aspon vyhodte cilene nekam, kde muj dotaz padne na urodnou pudu) :-))

    docela bych si chtel domu poridit nejaky slusnejsi zvuk, ovsem klasicky problem jsou prachy...
    nahodou mi vsak prisla nabidka na nejaky zesik a bedny a tak premyslim, jestli to bude dobra koupe, nebo ne.
    melo by to byt ve slusnem stavu, ale zatim nevim moc cenu. a to je moje otazka: kolik by tak mohla byt rozumna cena?
    + doplnujici otazka - nejaky lepsi navrh? 500 navrch k bezny cene toho zesilovace a mam dvakrat lepsi?

    bylo by to na doma, vicemene na audio, casem i k filmum, ale to moc nehrotim :-))
    a tady predpokladam, ze se tu probiraly kvalitni zvukovky za rozumnou cenu - nejaky favoriti?

    diky predem


    Quadral Dauphin MK II Phonologue E

    Technické údaje
    • 2-pásmové, bass reflex reproduktory
    • 60/100 W, 4 ohm
    • Frekvenční rozsah: 36 – 20 000 Hz
    • svorky do 6 mm2
    • Rozměry: 385x220x285 (ŠxVxH)
    • Na bocích příprava pro zavěšení
    • Vhodné jako studiové monitory, nebo pro kvalitní
    domácí produkci
    • Solidní provedení, skvělé vykreslení basů

    Stereo Hi-Fi zesilovač TECHNICS SU-V620 MKII

    Technické údaje
    • výkon: 2x 100W
    • 6x input selector
    (CD, TAPE1, TAPE2, TUNER, PHONO, AUX)
    • A and/or B speaker (4 or 8 – 16 ohm) - svorky
    • IR remote, remote controller IN
    • Sluchátkový výstup
    • Frekvenční rozsah: 3 - 60 000 Hz
    • Odstup signál/šum > 76dB
    • Bass/Treble tone control
    • Balance control
    • Elektronická ochrana přetížení a aut. reset
    • Napájení: 230V/50Hz/190W
    • Rozměry: 430x125x317 (ŠxVxH)
    • Váha: 6,8 kg
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    MATT: že to bude křáp...
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    MATT:
    nevim...ja nahraval desky pres toto do zvukovky
    http://oldradio.cz/gramofon/mc600q.htm sehnal jsem ho za par korun a kvalitativne asi bude vyrazne lepsi
    MATT
    MATT --- ---
    co si myslite o tomhle?
    GRAMOFON S MP3 WATSON PH 8600 MUE (1530502452) - Aukro - Aukce OnLine
    http://aukro.cz/gramofon-s-mp3-watson-ph-8600-mue-i1530502452.html
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    HAWKS:
    odpovez si sam :)
    tak 8GB FAT32 mikroSD v redukci na USB to nedalo, ale 2GB flashku bez problemu
    jinak za ty prachy fajne vybavene
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    co myslite o tomhle ?
    PANASONIC SC-PM02EP od 1 950 Kč - Heureka.cz
    http://hi-fi-systemy.heureka.cz/panasonic-sc-pm02ep/

    MP3, USB, automaticke vypinani, zapinani na cas (budik).. chci neco do loznice na poslech pred spanim.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    jo ten vypadavajici bude nejspis potak a ten zkreslujici bych si vsadil na nejakje studenej spoj nebo uz doslouzivsi kondenzator
    MATT
    MATT --- ---
    DEIKSAC: jde o dva zesilovace. Tomu starsimu - technics su-z1 (tusim) "distorzuje" jeden kanal, nevim jak lip popsat.. druhej novejsi, pouzivam doted, technics su-v7, tak tomu obcas vypadne jeden kanal, pomuze pokroutit s volume, akorat me zarazi, ze parkrat pomohlo zesilit jen treba winampa (tj. vstup). nekdy vypadne a zachvili zas sam nabehne. pokud si myslis, ze by takovydle chovani moh delat potak, tak ho rozeberu.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    MATT: tyhle zesilovací moduly v technicsech je docela běžná vada, jestli ten kanál vůbec nehraje tak řešit poťák je druhotný
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    jen aby to nebyl pajcung...
    MATT
    MATT --- ---
    DEIKSAC: to je asi pravda, ja si jen nejsem jistej jestli to je tim potakem, hlavne je tusim takovej kompaktni, nerozebiratelnej...

    ... ale chtel bych se zeptat, ty bys umel zjistit co je v zesiku spatne? jsem zjistil, ze v tom starsim technicsu je modul, kterej maj kolem litru v GMku, coz bych zainvestoval, kdyby to pomohlo..
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    MATT: potak je banalita, ktera se da a) vycistit a kdyz pri cistei zjistis, ze je moc na hadry, tak vymenit
    MATT
    MATT --- ---
    LUKAS87: ten dole je kdyztak Paudio - http://www.erbamarket.cz/hifi-bazar/

    ale treba ja mam s nakupovanim bazarovyho audia celkem smulu.. nejdriv jsem v prave v tomhle paudiu koupil zesik technics, nejdriv mel nevyvyzeny stereo a pak odesel celej jeden kanal.. pak jsem koupil na aukru nakej novejsi technics, a tam mi zlobi potenciometr a pri nizkejch hlasitostech vypadava kanal..
    zato mam od typka z hypnotix Tannoye 800 a jsem s nima uz nekolik let maximalne spokojenej
    WACLOSH
    WACLOSH --- ---
    KAAKA: Nedavno jsem nekomu pochvalil fotku jeho novych KRK VXT a ta osoba mi zanedlouho odepsala, ze je moc zklamana a asi bude prodavat, protoze to koupila na poslech v obyvaku. Tak jsem vysvetlil, k cemu je nearfield monitor za 800 dolaru za kus... soustredenej poslech na kratkou vzdalenost v urcenym poli poslechu a pri praci se zvukem, ne k vyplneni mistnosti zvukem.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    SAMGARR: no a co jeste chvili setrit? bedny jsou to, co hraje nejhur, takze se na nich nejvic vyplati nesetrit
    LUKAS87: je jich tu nekolik a vyplati se obejit vsechny, treba v tom naproti matrixu jsme tuhle koupili kamaradovi do dilny vyborny stary kefy za 1800
    KAAKA: poradime :-)
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    docela slušnej bazar je dole na koněvově ulici...
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    KAAKA: tak to mame stejny problem, ja hledal neco na kvalitni domaci poslech do 5000,- a na nyxu mi bylo doporuceno at obejdu bazary. tak jsem obesel babiccinu půdu, nasel dve cca. 30 let stary bedny tesla, od kamosky dostal malinkej zesik a hraje to jako 2.1 systemy za 2000 nikdy nebudou ;)
    KAAKA
    KAAKA --- ---
    NOISEGATE: jj, to asi není špatný řešení, ale já, jak tomu nerozumím technicky, se bojím, že bych nepoznala, jestli je to v dobrém stavu atd.
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    KAAKA: a nechces si nekde v bazaru poridit vetsi hifi bedny a zesik? to je na poslech ideal
    KAAKA
    KAAKA --- ---
    průběžný zprávy z mýho dobrodružství objevování zvuku - byly jsme s kámoškou v tom k-audio, kde bylo příjemný, že nás nechali zkoušet, co jsme chtěly. porovnávaly jsme hlavně adamy5 a krky rockity6 (protože 5 nebyly). byla to fakt zábava :) objevovat ty jemný nuance, který se projevujou u každýho typu zvuku jinak a přemýšlet, jak je vůbec popsat slovy. ty zvuky i ty nuance. úplně nový zážitek byla možnost slyšet zvuk umístěný v prostoru - jakože některá složka zvuku byla víc vepředu, jiná vzadu, některá padala shora dolů, jiná prostě byla ve středu.. hraničí to s psychedelií, tak to raději nebudu dát rozpitvávat :)
    závěrem je, že oboje to má skvělý zvuk, ty adamy jsou takový chirurgický, vždycky strašně přesný, ale krky by se ve výsledku příjemnějc poslouchaly. já osobně polehoučku odstupuju od původního záměru pořizovat studiový monitory, protože jsem si uvědomila, že stejně nejsem schopná u sebe doma zajistit to, abych je poslouchala tam, kde se poslouchat mají. u stolu totiž neposlouchám skoro nikdy..
    dík za ty rady, co tu padly. z předchozího vyplývá, že byly dost k věci!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam