• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATTlow-end audio hardware aneb hifi pro normalni smrtelniky - zesiky, monitory, receivery, ...
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    NASA: jo za 15k si můžeš určitě pořídit dobrou muziku, kor pokud budeš hledat second hand věci
    NASA
    NASA --- ---
    DEIKSAC: rozpocet bych pro zacatek videl do 15k, prave nevim, jestli je to treba za tohle dobra cena, nebo jestli je to moc
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    DEIKSAC: já bych těm 36 Hz věřil, ale očekávám něco kolem -10 až -20 dB...
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    NASA: a rozpocet? tem 36 Hz bych tak uplne moc neveril v tygle veliksot ale hrat to muze fajn
    NASA
    NASA --- ---
    cau, snad me nevyhodite s dotazem (kdyztak me aspon vyhodte cilene nekam, kde muj dotaz padne na urodnou pudu) :-))

    docela bych si chtel domu poridit nejaky slusnejsi zvuk, ovsem klasicky problem jsou prachy...
    nahodou mi vsak prisla nabidka na nejaky zesik a bedny a tak premyslim, jestli to bude dobra koupe, nebo ne.
    melo by to byt ve slusnem stavu, ale zatim nevim moc cenu. a to je moje otazka: kolik by tak mohla byt rozumna cena?
    + doplnujici otazka - nejaky lepsi navrh? 500 navrch k bezny cene toho zesilovace a mam dvakrat lepsi?

    bylo by to na doma, vicemene na audio, casem i k filmum, ale to moc nehrotim :-))
    a tady predpokladam, ze se tu probiraly kvalitni zvukovky za rozumnou cenu - nejaky favoriti?

    diky predem


    Quadral Dauphin MK II Phonologue E

    Technické údaje
    • 2-pásmové, bass reflex reproduktory
    • 60/100 W, 4 ohm
    • Frekvenční rozsah: 36 – 20 000 Hz
    • svorky do 6 mm2
    • Rozměry: 385x220x285 (ŠxVxH)
    • Na bocích příprava pro zavěšení
    • Vhodné jako studiové monitory, nebo pro kvalitní
    domácí produkci
    • Solidní provedení, skvělé vykreslení basů

    Stereo Hi-Fi zesilovač TECHNICS SU-V620 MKII

    Technické údaje
    • výkon: 2x 100W
    • 6x input selector
    (CD, TAPE1, TAPE2, TUNER, PHONO, AUX)
    • A and/or B speaker (4 or 8 – 16 ohm) - svorky
    • IR remote, remote controller IN
    • Sluchátkový výstup
    • Frekvenční rozsah: 3 - 60 000 Hz
    • Odstup signál/šum > 76dB
    • Bass/Treble tone control
    • Balance control
    • Elektronická ochrana přetížení a aut. reset
    • Napájení: 230V/50Hz/190W
    • Rozměry: 430x125x317 (ŠxVxH)
    • Váha: 6,8 kg
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    MATT: že to bude křáp...
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    MATT:
    nevim...ja nahraval desky pres toto do zvukovky
    http://oldradio.cz/gramofon/mc600q.htm sehnal jsem ho za par korun a kvalitativne asi bude vyrazne lepsi
    MATT
    MATT --- ---
    co si myslite o tomhle?
    GRAMOFON S MP3 WATSON PH 8600 MUE (1530502452) - Aukro - Aukce OnLine
    http://aukro.cz/gramofon-s-mp3-watson-ph-8600-mue-i1530502452.html
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    HAWKS:
    odpovez si sam :)
    tak 8GB FAT32 mikroSD v redukci na USB to nedalo, ale 2GB flashku bez problemu
    jinak za ty prachy fajne vybavene
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    co myslite o tomhle ?
    PANASONIC SC-PM02EP od 1 950 Kč - Heureka.cz
    http://hi-fi-systemy.heureka.cz/panasonic-sc-pm02ep/

    MP3, USB, automaticke vypinani, zapinani na cas (budik).. chci neco do loznice na poslech pred spanim.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    jo ten vypadavajici bude nejspis potak a ten zkreslujici bych si vsadil na nejakje studenej spoj nebo uz doslouzivsi kondenzator
    MATT
    MATT --- ---
    DEIKSAC: jde o dva zesilovace. Tomu starsimu - technics su-z1 (tusim) "distorzuje" jeden kanal, nevim jak lip popsat.. druhej novejsi, pouzivam doted, technics su-v7, tak tomu obcas vypadne jeden kanal, pomuze pokroutit s volume, akorat me zarazi, ze parkrat pomohlo zesilit jen treba winampa (tj. vstup). nekdy vypadne a zachvili zas sam nabehne. pokud si myslis, ze by takovydle chovani moh delat potak, tak ho rozeberu.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    MATT: tyhle zesilovací moduly v technicsech je docela běžná vada, jestli ten kanál vůbec nehraje tak řešit poťák je druhotný
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    jen aby to nebyl pajcung...
    MATT
    MATT --- ---
    DEIKSAC: to je asi pravda, ja si jen nejsem jistej jestli to je tim potakem, hlavne je tusim takovej kompaktni, nerozebiratelnej...

    ... ale chtel bych se zeptat, ty bys umel zjistit co je v zesiku spatne? jsem zjistil, ze v tom starsim technicsu je modul, kterej maj kolem litru v GMku, coz bych zainvestoval, kdyby to pomohlo..
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    MATT: potak je banalita, ktera se da a) vycistit a kdyz pri cistei zjistis, ze je moc na hadry, tak vymenit
    MATT
    MATT --- ---
    LUKAS87: ten dole je kdyztak Paudio - http://www.erbamarket.cz/hifi-bazar/

    ale treba ja mam s nakupovanim bazarovyho audia celkem smulu.. nejdriv jsem v prave v tomhle paudiu koupil zesik technics, nejdriv mel nevyvyzeny stereo a pak odesel celej jeden kanal.. pak jsem koupil na aukru nakej novejsi technics, a tam mi zlobi potenciometr a pri nizkejch hlasitostech vypadava kanal..
    zato mam od typka z hypnotix Tannoye 800 a jsem s nima uz nekolik let maximalne spokojenej
    WACLOSH
    WACLOSH --- ---
    KAAKA: Nedavno jsem nekomu pochvalil fotku jeho novych KRK VXT a ta osoba mi zanedlouho odepsala, ze je moc zklamana a asi bude prodavat, protoze to koupila na poslech v obyvaku. Tak jsem vysvetlil, k cemu je nearfield monitor za 800 dolaru za kus... soustredenej poslech na kratkou vzdalenost v urcenym poli poslechu a pri praci se zvukem, ne k vyplneni mistnosti zvukem.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    SAMGARR: no a co jeste chvili setrit? bedny jsou to, co hraje nejhur, takze se na nich nejvic vyplati nesetrit
    LUKAS87: je jich tu nekolik a vyplati se obejit vsechny, treba v tom naproti matrixu jsme tuhle koupili kamaradovi do dilny vyborny stary kefy za 1800
    KAAKA: poradime :-)
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    docela slušnej bazar je dole na koněvově ulici...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam