• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATTlow-end audio hardware aneb hifi pro normalni smrtelniky - zesiky, monitory, receivery, ...
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    MATT: v tom pripade se na naky radia a serepeticky vykasli, me by slo primarne o kvalitu zvuku, hlavne pak k tomu gramofonu, bedny na to mas dobry, tak bych kaslal na naky jednokrabicovy reseni

    pokud primarne chces fakt kvalitni zesilovac a jde ti hlavne o kvalitu zvuku, koupim tohle, bez toho cedecka, to by za bura bejt mohlo
    Fox Audio, Ri Audio, NAD Brick 110 2x, PP-1, NAD 502 - Zesilovače - HiFi Bazar - www.hifionline.cz
    http://www.hifionline.cz/...azar/prodam/zesilovace/fox-audio-ri-audio-nad/brick-110-2x-pp-1-nad-502/

    predzesilovac na vstupy a gramo tam mas kvalitni, ale hlavne budes mit ke kazdy bedne vykonovej monoblok
    tyhle sem mel, a hrajou fakt super (teoreticky staci i jeden z nich, da se zapojit i jako stereo a i tak funguje na 1)... abysis poridil novej stejne kvalitne hrajici napriklad receiver, nebo zesilovac, tak i za desetinasobek ceny techle jetech monobloku budes mit sakra problem

    v pripade, ze se ti bude stejskat po bezdratu si casem poridis NECRON: nakou takovou krabicku, co ma DAC a apt-x, ci airplay s DACem, nebo sonos...

    ale tohle je fakt vybornej zaklad, hlavne ty monobloky, za tu cenu obvzlast
    kdyz o tom tak mluvim, tak premejslim, ze si je koupim sam
    MATT
    MATT --- ---
    HERR_FLICK: no prave zesilovac chci vymenit a ostatni fce jsou jako bonus, ale ty prepinatelny vstupy by se fakt hodily, casem k tomu mozna pribyde gramofon..
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    DAN_F: to sou uplne vyhozeny penize, zaprvy ta kvalita je naprd, co si posilal prvne, jesli to bude fungovat podobne dobre jako arcam, je fakt nekde jinde, nejen ze to uz je posilany bezztratove, ale taky bo to ma DAC prevodnik, timhle kvalitu beden, co ma, uplne zabije
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    NECRON: to prave neni jedna krabicka, kdyz chtel v prvy rade zesilovac, pak radio, pak vstupy prepinatelny a pak teprv bluetooth

    ale taky kdyby napsal, ze zesik ma, sem chtel podobnej DAC+Bluetooth s apt-x pripadne doporucit, tenhle bude ok, ale jeste neni v prodeji, zatim je napriklad v clanku zminenej rBlink od Arcamu a ten stoji bura, kdyz si prihodis dva tisice, mas k tomu vsemu rovnou zesilovac, dalkovy, radio, vicevstupu a tak, takze pokud zesik zrovna neni, je lepsi varianta koupit rovnou receiver

    tohle je dobry, kdyz mas nakej kvalitnejsi zesilovac, protoze receiver ma sice spoustu funkci, ale kvalita prednesu u tech levnejsich pokulhava
    navic k tomu musis mit i treba ten telefon, kterej podporuje apt-x

    u funkce airplay muzes hudbu bezdratove posilat vicemene z cehokoliv, je to v lossless formatu, takze kvalita zvuku je ok

    DAN_F: MATT:
    no proto sem zminoval, ze kdyz bt, tak s apt-x, kvalitou uz je to v kombinaci s DACem pouzitelny, bo je to taky lossless kodek, nicmene si zjisti, jestli to tvuj mobil/tablet podporuje, jinak se na to vykasli a porid si neco s airplay, protoze to normalne s jakymkoliv androidem lze pouzivat

    DAN_F
    DAN_F --- ---
    MATT: Ono to asi taky záleží na konkrétním řešení, ale všechno to bude nějak omezené. Asi bych se tím neomezoval při výběru aparatury a když usoudíš, že bys to chtěl, tak časem prostě vezmeš něco jako http://www.obchod-nokia.cz/nokia-md-310-black-bluetooth-music-receiver, nebo to co je níž a máš vystaráno.
    MATT
    MATT --- ---
    HERR_FLICK: z mobilu/tabletu (android), to o ty blby kvalite BT audia jsem netusil...

    HERR_FLICK: praveze ojetej receiver se mi moc nechce, uz jsem postupne kupoval dva jety zesilovace a prvni odesel po naky dobe, druhej zlobil hned od zacatku..

    pokud by receiver umel prehravat z NASu, tak bych BT ozelel. rikam si, jestli tedka tyhle technologie nejsou zbytecne drahy a nemam chvili pockat.
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    HERR_FLICK: Taky by mě to zajímalo. Používám BT přijímač pro domácí poslech prakticky denně a musím říct, že zvukově je to docela hrozný :)

    Ale je to docela v pohodě k vaření, nebo když si pouštím podcasty z telefony, že to člověk může ovládat z místa kde je a nemusí zapínat počítač a tak vůbec. Je to pohodlný a třeba s těmi NFC BT moduly je to zábavná interakce. Ale má to značné limity, zejména pokud má člověk nějakou lepší aparaturu.
    NECRON
    NECRON --- ---
    MATT: co neco takoveho?
    Crystal Acoustics launches BluDAC Bluetooth receiver and DAC for £60 | whathifi.com
    http://www.whathifi.com/...crystal-acoustics-launches-bludac-bluetooth-receiver-and-dac-for-%C2%A360
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    MATT: z novejch asi nejlevnejsi pouzitelnej receiver bych videl na onkyo za 7500,-
    Onkyo TX-NR515 NEU Schwarz 7.2-Kanal AV-Netzwerk-Receiver 515 TXNR515 4961330035697 | eBay
    http://www.ebay.de/...15-/230999515307?pt=DE_TV_Video_Audio_Radio_Empf%C3%A4nger&hash=item35c8a4e0ab

    z ceho chces poustet hudbu, ze chces bluetooth?
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    MATT: no mozna by se i dalo, ale

    mas kvalitni monitory, ktery i dnes stoji podobny 15+
    k nim ekvivalentni pohon by mel byt priblizne v teto cene, pokud ho budes kupovat novy

    krabicka, co by umela tebou popsane vse za cca 5 tisic nova, bude slabej clanek retezu, kterej si ty monitory nezaslouzej
    v cene do 5 tisic, pokud chces nutne jednu krabici, bych volil ojety receiver (novy koupis i za 5-7k, ale ma nekvalitni vystup) s funkci airplay a pouzitelnym vystupem
    pokud nemas jabko, tak jak pro windows, tak treba pro android funguje aplikace, kera ti propojeni dovoli
    yhoda receiveru je, ze rovnou ma 24bit DAC, takze kvalita, pokud ma receiver i dobry vystup zesilovace, je dobra

    daj se receivery koupit i s apt-x bluetooth, ale tam musis mit vec, ze ktery to budes prehravat, ktera apt x podporuje

    pak jsou k reseni vicekrabickove veci, ale tema bych to nekomplikoval, protoze potrebujes minimalne prijimac signalu, dac a zesilovac.. (radio si pustis z netu, to nepotrebujes)
    v receiveru to mas vicemene cely hezky pohromade, jejich kamenem urazu bejva zesilovac a jeho kvalita zvuku, u tech levnejsich urcite

    pokud uz mas k tem bednam ekvivalentni zesilovac, da se to resit jinak taky elegantne
    MATT
    MATT --- ---
    HERR_FLICK: mno prave bych to nejraci vyresil jednou krabickou, ale bojim se, ze za BT prijem si neadekvatne priplatim. kdyby to zvladlo streamovat z NASu, tak ten BT ozelim. honit to bude Tannoye 800. cenove by se mi libilo kolem 5kkc, ale jak koukam, to zacinaj obyc receivery.
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    OTZ: http://www.badcaps.net/forum/showthread.php?t=10910
    "The upshot of all this is, that amongst other issues people have encountered, the main problem seems to be 2 poorly placed capacitors dry up and fail, these being C8 and C35 (see the pictures of the circuit board on the blog link I included)."
    OTZ
    OTZ --- ---
    VOZKA: prosimte, co je ta soucastka, ktera u alesisek brzo po zaruce odchazi? jelikoz jsem jejich majitelem, tak me to celkem zajima:)
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    MATT: musi to bejt nutne jedna krabicka?
    jako bluetooth zdroj je dobry mit aptX na obou koncich, jinak kvalita neni valna

    je docela dost AV receiveru, ktery by to v pohode splnovaly, misto bluetooth umej treba airlive, ale zas musis mit jabko ze keryho de signal

    jakej je budget a jaky repro to ma napajet?
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    VOZKA: http://cz.shipito.com/ je jedna možnost a druhá domluvit se s prodejcem,aby to poslal jako dárek, aby jsi se vyhnul doplácení dph a clu
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    CERMINEK: Jakým způsobem?
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    VOZKA: Koukám na ně a teoreticky by se mohly nechat dotáhnout s levnějším poštovným a bez nutnosti platit DPH.
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    CERMINEK: Souhlas, ale u dražších monitorů jsou určitě rozdíly daleko menší. Já bych nadával na obojí podobně, ale jsem amatér, přenositelnost mixů neřeším, takže nemůžu říct co je lepší pro původní účel - do studia :). Fakt by mě ale zajímalo jak hrajou ty Equatory, kdyby se za 400 dolarů daly koupit i u nás a nebylo by k tomu šílený poštovný a clo, tak to zkoušim hned :)
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    VOZKA: že ti to ale trvalo :)

    Jinak super recenze. Mít obdobný rozpočet, tak bych taky asi sáhnul po Mackie, pár jsem jich slyšel a nezní špatně. S těmi KRK toliko nesouhlasím, těch jsem slyšel fakt hodně a vesměs mi přišli lepší než třeba některé Yamahy... Ale tohle je vážně hlavně otázkou vkusu a uší posluchače.. Ideální monitory pro všechny lidi na Zeměkouli neexistují a myslím, že ani Genelec 8260 APM, které jsou prý tím nejlepším co je nyní na trhu, neuspokojí každého....
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    CERMINEK: Tak jsem konečně napsal "recenzi" na to svoje, Mackie i Alesisy. Je to poněkud delší, a to přesto že to píšu po několika měsících, takže jsem spoustu věcí určitě zapomněl, a psal jsem to celkem systematicky. Ale kdyby někdo sháněl kvalitní zvuk na stůl ke kompu, určitě tam najde užitečné informace a když to alespoň jeden člověk dočte do konce, budu mít radost, a když ne, na konci je i tl;dr :D
    Jak jsem si kupoval zvuk | Blok
    http://wp-vozka.rhcloud.com/jak-jsem-si-kupoval-zvuk/
    MATT
    MATT --- ---
    shanim krabici co by umela nasledujici, dulezitost podle poradi
    zesilovac 2x50W do 8ohm
    prepinatelny vstupy
    radio
    fce. sleep
    dalkove ovladani
    bluetooth audio receiver

    existuje neco takovyho? ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam