• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATTlow-end audio hardware aneb hifi pro normalni smrtelniky - zesiky, monitory, receivery, ...
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    CHILDINTIME: Gratulace!!! :)) Su fakt zvědavej, co na ně řekneš.
    To je neskutečný, co lze dneska koupit za pět prutů.
    CHILDINTIME
    CHILDINTIME --- ---
    cantony jsem koupil, za 219e, kdyz to bude nahovno tak je tady prodam a jeste vydelam, vyzvedam je pristi pondeli tak pak napisu vysledek :) ..jeste sehnat ten zesilovac, rozpocet tak 5-6tis.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    já bych navrhoval za naslušný chování a řeči mimo téma read only
    ALI_GATOR
    ALI_GATOR --- ---
    DEIKSAC: jo, ten kluk je poděs. říkám si, že mít ho v ignoru je totálně osvobozující věc, nemusíš číst jeho infantilní hlody o tom, že je mistr světa. Jenže pak si řeknu, že Breivika taky nikdo nebral vážně a jak to dopadlo :(
    MATT
    MATT --- ---
    MATT
    MATT --- ---
    UMIAKI: netrvám na odpovědi, jen jsem jsem chtěl machalika upozornit, ze odpovídal na větu oznamovací.

    MACHALIK: ty se ode mě taky něco naučíš, hezký ;)
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    ZHULENKA: Zhulenky. Dobrý slovo. Budu ho používat. Odteď pro mě budeš zhulenka.
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    MATT: Je ta otázka relevantní hifi nebo lowfi, že tak trváš na odpovědi?
    MATT
    MATT --- ---
    MACHALIK: jediná otázka na kterou si mohl odpovědět, byla proč ti ležej v žaludku zhulenky.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    MATT: Protože tomu (zase) rozumíš jak koza petrželi.
    MATT
    MATT --- ---
    MACHALIK: hele, tobě nějaká zhulenka protrhla blánu, že ti tolik ležej v žaludku? higherfi jsem objevil až dneska, ale jen díky tobě a googlu. nevim, proč bych se nemoh vyjádřit k designu beden.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    DEIKSAC: Já zírám, když si čtu hemzy o reprácích za šest mega od huliče z česka, kterej včera objevil Higherfi.com. Každej na něco zírá.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    MACHALIK: wow, vecna odpoved misto invektiv. Ziram
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    matt: tady od mistrů se toho asi nedočkáš, předpokládám, že Machalik se nudí v klubu o high End, protože tam všechny už unudil k smrti, tak si odskočil zatrollit vedle. Viz jeho poslední příspěvek.

    S tim voličem hlasitosti to máš docela jednoduchý - je to poťák, ted stavitelnej odporovej dělič. Teď řekněme, že pro plnej výkon zesíku potřebuješ na jeho vstupu nějaký jmenovitý napětí, typicky kolem 1,4V, takže v první řadě potřebuješ mít dostatečně vybuzenej vstup.

    průběh poťáku v závislosti na otáčkách máš třeba tady, voltáž na jeho výstupu a tudíž buzení konce je pak daná poměrem dílů pod a nad čarou v danym bodě
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    MATT: Potenciometry se dělají lineární a logaritmický a ve všech audio aplikacích, se kterejma se setkáš, jsou ty logaritmický.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    MATT: Tobě cokoli objasňovat dává asi takovej smysl, jako hrát na klavír krávě. Nejlepší pro tebe osobně bude, když si nebudeš dávat do souvislostí věci, kterejm nerozumíš, abys pak neplácal hlouposti o prostorech, hlasitostech, ekvalizérech, palcich a jinejch věcech. Drž se dvýho kopyta, hul si ty svý brka a když tě bude něco skutečně zajímat, tak se pokorně zeptej, a po zbytek doby prostě nic neříkej.
    MATT
    MATT --- ---
    MACHALIK: dík za objasnění.

    HERR_FLICK: kdyby na to měl prostor, taky preferuju ty sloupky, jen říkám, že každý má svoje pro a proti, ale ani s jednim nezahraješ 8 herců, ani s jednim nedosáhneš pocit z verhanů. pokud se na tom má cvičit technika hry, tak je to nakonec docela jedno, stačí aby to bylo slyšet, na zbytek si ve výsledku zvykneš a přizpůsobíš se.
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    MATT: cykravo, don quijote proti me hadr
    predpokladam ze mas doma regale a sloupy si v zivote neslysel
    sloup narozdil od chrastitka nemusis ohulit, takze i z par metru (ja posloucham kldine z metru a pul) ti nereze usi, ale naopak te zvukem obklopi
    abys stejnou pocitovou hlasitost dosahl s regalem tak ten kram musis ohulit, zvuk to plnejsi nema, zato ti vyhrezne stredni ucho
    sestipalce ktery konkretne u behringeru naplno zacinaj az na 100Hz ti fakt spodek varhan neuhrajou ani kdybys je pripojil na tisic ekvalizeru
    ted bydlim v byte ale kdy sem bydlel v baraku, tak sem si poustel, neboj
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    MATT: Prosimtě nefilozofuj o těch hlasitostech a varhanech a prostorech a šestipalcích, je to tragédie.
    MATT
    MATT --- ---
    HERR_FLICK: ja nic o regalovkách nepsal, spíš mi šlo o to, že pokud budeš ty bedny poslouchat na vzdálenost pár metrů, tak buď wow-varhany-katedrála efektu nedosáhneš nebo brzo ohluchneš. pokud budeš hrát na rozumný hlasitosti, tak to i ty šestipalce uhrajou.

    hlavně doufam, že mi vy dva hifi znalci odpovíte na ten dotaz o hlasitostech a výkonu..MATT a ty si doma pustíš poctivejch 50W HERR_FLICK
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam