• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATTlow-end audio hardware aneb hifi pro normalni smrtelniky - zesiky, monitory, receivery, ...
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    DEIKSAC: Já zírám, když si čtu hemzy o reprácích za šest mega od huliče z česka, kterej včera objevil Higherfi.com. Každej na něco zírá.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    MACHALIK: wow, vecna odpoved misto invektiv. Ziram
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    matt: tady od mistrů se toho asi nedočkáš, předpokládám, že Machalik se nudí v klubu o high End, protože tam všechny už unudil k smrti, tak si odskočil zatrollit vedle. Viz jeho poslední příspěvek.

    S tim voličem hlasitosti to máš docela jednoduchý - je to poťák, ted stavitelnej odporovej dělič. Teď řekněme, že pro plnej výkon zesíku potřebuješ na jeho vstupu nějaký jmenovitý napětí, typicky kolem 1,4V, takže v první řadě potřebuješ mít dostatečně vybuzenej vstup.

    průběh poťáku v závislosti na otáčkách máš třeba tady, voltáž na jeho výstupu a tudíž buzení konce je pak daná poměrem dílů pod a nad čarou v danym bodě
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    MATT: Potenciometry se dělají lineární a logaritmický a ve všech audio aplikacích, se kterejma se setkáš, jsou ty logaritmický.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    MATT: Tobě cokoli objasňovat dává asi takovej smysl, jako hrát na klavír krávě. Nejlepší pro tebe osobně bude, když si nebudeš dávat do souvislostí věci, kterejm nerozumíš, abys pak neplácal hlouposti o prostorech, hlasitostech, ekvalizérech, palcich a jinejch věcech. Drž se dvýho kopyta, hul si ty svý brka a když tě bude něco skutečně zajímat, tak se pokorně zeptej, a po zbytek doby prostě nic neříkej.
    MATT
    MATT --- ---
    MACHALIK: dík za objasnění.

    HERR_FLICK: kdyby na to měl prostor, taky preferuju ty sloupky, jen říkám, že každý má svoje pro a proti, ale ani s jednim nezahraješ 8 herců, ani s jednim nedosáhneš pocit z verhanů. pokud se na tom má cvičit technika hry, tak je to nakonec docela jedno, stačí aby to bylo slyšet, na zbytek si ve výsledku zvykneš a přizpůsobíš se.
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    MATT: cykravo, don quijote proti me hadr
    predpokladam ze mas doma regale a sloupy si v zivote neslysel
    sloup narozdil od chrastitka nemusis ohulit, takze i z par metru (ja posloucham kldine z metru a pul) ti nereze usi, ale naopak te zvukem obklopi
    abys stejnou pocitovou hlasitost dosahl s regalem tak ten kram musis ohulit, zvuk to plnejsi nema, zato ti vyhrezne stredni ucho
    sestipalce ktery konkretne u behringeru naplno zacinaj az na 100Hz ti fakt spodek varhan neuhrajou ani kdybys je pripojil na tisic ekvalizeru
    ted bydlim v byte ale kdy sem bydlel v baraku, tak sem si poustel, neboj
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    MATT: Prosimtě nefilozofuj o těch hlasitostech a varhanech a prostorech a šestipalcích, je to tragédie.
    MATT
    MATT --- ---
    HERR_FLICK: ja nic o regalovkách nepsal, spíš mi šlo o to, že pokud budeš ty bedny poslouchat na vzdálenost pár metrů, tak buď wow-varhany-katedrála efektu nedosáhneš nebo brzo ohluchneš. pokud budeš hrát na rozumný hlasitosti, tak to i ty šestipalce uhrajou.

    hlavně doufam, že mi vy dva hifi znalci odpovíte na ten dotaz o hlasitostech a výkonu..MATT a ty si doma pustíš poctivejch 50W HERR_FLICK
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    MACHALIK: jako vstupni level nahodou super sestava... hodne si poslouchal nez si za neco vyhodil penize...
    ja treba bych si ty cantony nekoupil novy, ale kazdopadne smysl davaj...
    za tu cenu tenkrat byly z nejlepsich, ale vsadim se ze byly z tyhle sestavy prvni, co si menil, protoze i to dpa i to sony maj i trochu na vic
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    MATT: achjo

    dobre rekni mi, cim se zvuku varhan priblizis spis, regalovejma sumitkama, nebo sloupama?

    s tim ekvalizerem si prozen tak leda ty regalovy chrastitka...
    muzes na ekvalizeru basy pridavat jak vzteklej a voni tam stejne nebudou, kde nic neni, ani smrt nebere... kde je 6,5 stredobas, tam spodni pasmo nehraje... je to takovy kouzlo....


    bud neco hraje jak ma tzn co nejvernejc v danejch moznostech, nebo to tak nehraje... ekvalizer zatim nikdy ku prospechu vernyho zvuku nebyl
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Sýkora a jeho asfaltéři je slabej odvar proti tomuto.
    MATT
    MATT --- ---
    HERR_FLICK: ten clovek chtel bedny ke kompu (CHILDINTIME), coz mi prijdou zas zcestny to sloupky, ale to at si rozmysli sam, jak to ma v mistnosti rozhozeny.

    podle me ten prostor (kostela), ten objem velkejch pistal nedozenes ani tema sloupkama a kdyz, tak to budes muset prohnaat ekvalizerem.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    HERR_FLICK: kde jsou argumenty k tematu?
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    tedko abych byl vecnej

    pro simulaci varhan, coz je prvopocatek tohohle reseni, navic do velky mistnosti, sou ty behringery NAPROSTO NEVHODNY a za tu cenu, co budes davat dohromady tyhle chrastitka se subem muzes mit lepehrajici sloupy

    kdyz uz davas odkazy na irelevantni veci, zkus ted dat jeden odkaz na relevantni vec...
    budem porovnavat ty cantony, ktery sezenes za cenu tech behringeru
    plus k nim musis sehnat zesilovac
    k behringerum zas musis sehnat aktivni sub
    mas na to cenu zesilovace ke kantonum
    takze ted dej odkaz, jakej sub bys k nim doporucil, aby celek stal stejne a HRAL LIP nez sloupy, kdyz je to podle tebe lepsi reseni
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    DEIKSAC: osobni bych byl, kdybych ti rek, ze ses lojza, ja sem ale nikde tvoji osobu nenapadl

    ze argumentacne resim tvoji komenty, ktery mi prijdou zcestny je vec druha, od toho se to tu jmenuje diskuze, sestimsmir
    nemuzu za to, ze moje komenty na fakt, ze si dvakrat placl nesmysl beres jako utok na svou osobu...

    kazdopadne jak to lidi bez argumentu umej, z reseni faktu, kde nejses schopnej priznat ze si dvakrat fakt placl blbost prechazis do OT reseni posramocenyho ega
    tleskam
    MATT
    MATT --- ---
    tedka me napadlo, jak to bejva s hlasitosti na zesikach? kdyz mam volume 0-10, vykon zesiku 80W. je pravda, ze hlasitost je linearni, ale vykon mi stoupa logaritmicky? takze na 9 z 10 hlasitosti uz jedu na polovicni vykon? nebo je to 90 % vykonu?
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    HERR_FLICK: odnauč se být osobní, díky. Ty behringery za to co stojej hrajou dobre. Dukladne to omeril treba Krutke (http://zaphaudio.com/temp/B2031P-system-FR.gif)
    a k tomu t amp - psal jsem, ze je to pro pobaveni, jak dobre hrajici zesik muzes mit za par korun. V malym vykonu to hraje lip nez treba Revox B750. A pokud ma clovek pripadne citlivy bedny, tak se i s timhle vykonem s prehledem dostane na 105 dB hlasitost, na coz u techdle hifi sloupovek potrebujes ty stovky wattu
    MACHALIK: 350 je upper bass a rozhodne je to frekvence, ktera je mistnosti ovlivnovana dost podstatne. Ty delici frekvence budou kolem 100, vykonove to musi sedet s hlasitosti, na ktery poslouchas, o tom zadna
    jsem sice zvyklej na regálovky, ale sub mi jede od 25 Hz, takže jakousi lhavou představu mám
    MATT
    MATT --- ---
    32 to 512 Hz, 2nd to 5th octave, Rhythm frequencies, where the lower and upper bass notes lie.

    Audio frequency - Wikipedia, the free encyclopedia
    http://en.wikipedia.org/wiki/Audio_frequency
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    CHILDINTIME: B&W jsou dost zahuhlaný bedny, zejména nižší třídy, mají takovej škopkovitej zvuk. Je to díky tomu jejich kevlarovýmu střeďáku, dělá lidem plastový tlamy. Dá se použít na nějaký ty šeptající jazzy, ale jinak je to průser, při jakékoli komplexní muzice se rozpadnou. Je to malý dvoupásmo.
    Ty JBLka vypadají jako odpad taky už na obrázku. Chudák pán.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam