• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATTlow-end audio hardware aneb hifi pro normalni smrtelniky - zesiky, monitory, receivery, ...
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    Btw, na cem poslouchate muziku u pc? Aktivni repro, zesik + repro, studiove monitory?
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    DEIKSAC: Tak to jo. Pamatuju doby měnění opampů, furt jich mám několik v šuplíku.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    MACHALIK: zvukovka má na výstupu opamp, kterej tu buffer práci dělá
    KOLU: pokud je tam vysoká úroveň šumu, tak může, v takovym případě chceš mít zdroj co nejhlasitější a úrovně rešit za nim
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Na výstupy slaboproudů se odjakživa zařazoval buffer (SR, SR2, PMA buffer, Diamond buffer, nevimjaksejmenoval loop), kterej přizpůsoboval impedance. U špatnejch sestav to pomáhalo. Se rovná vám všem to pomůže. Sežeňte si to, pak to beze ztráty prodáte.
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    KOLU: proc by mela, v otmhle setupu co bude mit i kdyby tam v mini mire naky zkresleni existovalo to nema vliv
    KOLU
    KOLU --- ---
    a když se na zvukovce sníží hlasitost, tak tím neklesne rozlišení?
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    MACHALIK: mě lákal klasika John Linsley Hood
    CHILDINTIME: tak můžeš naopak bejt rád, že mezi zvukovkou a zesíkem nejni další kurvítko. Celý je to věc úrovně signálu, jakej do zesíku posíláš. Jestli má ta zvukovka na výstupu slušnej odstup s/n, tak jsi v klidu. Jedině, že by komp dělal nějaký nepříjemný lupance
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    mam z kompu od zvukovky (bez potaku) cistej konec a narozdil od integrace kterej mi satanek od navstevy nastavil na max se mi s nim za 9 let nic odpalit nepodarilo
    KOLU
    KOLU --- ---
    CHILDINTIME: původní návrh je čistej koncák bez regulace. ideálně před to budeš chtít napasovat předzesilovač a nebo alespoň 10k logaritmicekj poťák (vstupní citlivost je, jestli se nepletu, 1 V).
    CHILDINTIME
    CHILDINTIME --- ---
    MACHALIK: nema, mozna jsou nekde vevnitr
    MATT
    MATT --- ---
    CHILDINTIME: základ je mít vypnutej zvuk bootování windows ;)
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    CHILDINTIME: Má to vzadu korekce vstupní citlivosti? Kdyby jo, tak je podtoč a máš po problémech.
    CHILDINTIME
    CHILDINTIME --- ---
    vzal jsem to dpa 220, poslech byl nahouby, protoze pan mel nejaky miniaturni xaviany, ale mel jsem ho s prijemnou slevou, tak jsem to risknul..kdyztak se vymeni za neco jinyho..ale jsem v tom za 10 jak jsem chtel a vysledek snad bude stat za to, napisu po vanocich :) jenom je mi nejak blby jit ze zkukovky rovnou do zesilovace..ale tak snad to v pripade nehakyho problemu poresi pojistky v dpa ktery tam snad nejaky sou..v klubu taky nejdu z dj mixu rovnou do pa zesilovacu..
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Pravda je, že jsem třeba nikdy neslyšel legendární Accuphase A50, ty prej byly fakt dobrý. Ale všechny ty Petříky a různý Audiomaty, to nebylo dobrý.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    DEIKSAC: Mi se A třída nikdy nelíbila ze stejnejch + ještě zvukovejch důvodů. Vždycky se z toho dělalo hrozný haló, ale úspěch se pravidelně nedostavoval. Zdechlý to bejvá a neumí to hrát nahlas plus v létě se prakticky nedá poslouchat. Z těchto dvou kompromisů raději přežiju přechodový zkreslení.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    mě dycky lákaly svojí jednoduchostí a class zesíky, ale zas mě dost sere spotřeba, u mýho současnýho setupu bych dal za každou hodinu poslechu rádia pětikačku :-)
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Měl jsem ambice DPA vyměnit za Haflera, ale neprošlo to. Co naopak bylo lepší než DPA byl studiovej Studer A68:



    Rovněž pak Revox B250S (integráč) a B242S (konec). Nicméně nic z toho nestojí tu pětku.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    MACHALIK: dobrý vědět
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    DEIKSAC: Haflery jsou průser, měl jsem doma jejich třetí a první nejvyšší model Trans Nova cosi:
    - http://www.hafler.com/products/hafler_products_details.asp?productID=3274&viewId=1
    - http://www.hafler.com/products/hafler_products_details.asp?productID=3276&viewId=1
    Obojí špatný, protivnej, nervózní zvuk, i DPAčko bylo lepší. Hafler nedoporučuji.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    CHILDINTIME: jak nahlas chceš poslouchat je zásadní otázka. Ty Cantony maj 89 dB citlivost (v metru při 2,8 V příkonu, což odpovídá 1W), tzn špičkový SPL páru při 250 W je v metru 116dB, u 60W jsi na 110. Zdvojení vzdálenosti je 6 dB dolu. Těch 110dB je ekvivalent hlasitosti motorový pily třeba.

    Idealisticky bys chtěl mít na takový bedny kvůli špičkám klidně 400W/kanál, pokud bys ten 60W zesík honil za hranici limitace, tak je samozřejmě zničíš.

    Druhá strana mince je, že při těchdle výkonech už ty hifi repráčky s pidi cívkama dost vydatně zkreslujou a začínaj mít problémy s chlazenim a o nějaký vysoký věrnosti nemůže bejt ani řeč
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam