• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATTlow-end audio hardware aneb hifi pro normalni smrtelniky - zesiky, monitory, receivery, ...
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    Nemáte někdo zkušenost se zesilovači od Yamahy A3090 a AX1, rozhoduju se pro jeden z nich, cenový rozdíl tam není tak strašný. A3090 si můžu poslechnout, AX1 ne, zajímalo by mě jestli tam bude rozdíl ve zvuku, resp. jestli s tím má někdo zkušenosti... Případně na co si dát pozor.
    CUBICULA
    CUBICULA --- ---
    Ahoj vespolek. Mám třetím rokem reproduktory M-Audio AV-30 a dnes nastal první problém. Zvuk jde dost výrazně doleva a je dost potichu. Čudlík volume zesiluje/zeslabuje jen velice nepatrně. Žádný šum ani jinou podobnou vadu nepozoruji.

    Dobrá duše v Praze, která se mi na to za flašku vína podívá?

    Díky
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Já se poseru.
    ALAGAESIE
    ALAGAESIE --- ---
    asi to budu řešit jak psal MACHALIK - díky a omluva za spam.
    RAJCHE
    RAJCHE --- ---
    Zdravim, poptavam vyrobu 6ks tohohle filtru:
    Zaph|Audio
    http://www.zaphaudio.com/audio-speaker18.html
    Najde se tu nekdo, kdo by to pro me za rozumnou cenu zbastlil?
    Nejedna se o jednorazovku, casem budu potrebovat dalsi a dalsi.
    Posta prosim. Dik.
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    někdo názor na tenhle zesik: http://www.midi.cz/inzerat/132276/onkyo-a-3100/ nevim jestli je dobrej nápad kupovat zesik starší než jsem já ;) na domácí poslech, gramec, tesla bedny, už musim nutně něco koupit.. Dik
    FUJI_ITA
    FUJI_ITA --- ---
    MATT: jo jo ten mam ale je treba dat bacha na impedanci aby pri prepnuti na obe páry nevyskočila moc vysoko
    FURYAN
    FURYAN --- ---
    zvuk v celym obchodaku je fajn, i na wc, vytahu, atd., ale neni nad to mit jednu poslechovku s poradnym kreslem, alespon trochu kvalitni stereo repro, a k tomu poradnou knihivnu muziky. Urcite ty moznosti, ktere nam soucasna technika nabizi, jsou z par procent skvele, ale stejne - poradny stereo, je poradny stereo.
    (a klidne machalikovo mono, kdyz bude koncert nahrany jednim mikrofonem ;)
    MATT
    MATT --- ---
    btw: sousta stereo zesilovacu ma vystup na dva páry beden, mezi kterejma jde prepinat..
    FUJI_ITA
    FUJI_ITA --- ---
    HERR_FLICK: no offence, ty to mas jak? pouzivas to? přijde ti to komfortní? přednastavil jsi eqalizer receiveru tak aby back surroundy měli stejnou charakteristiku jako levej pravej? a vubec k cemu je ti dobry aby ti hrála hudba v místnosti kde nejsi? lze nějak přepínat mezi pokojem A(tedy standardně levým pravým speakrem) a pokojem B (tedy levým pravým back surroundem)? Nebo to hraje furt všude a když ti bude vedle spat žena/návštěva/děti whatever budeš mít vypnuto abys nerušil
    Mozna ano a tohle vsechno je easy peazy, ja jan napsal jak to mam já doma, když rešim něco profi řešim to profi technikou přes mix-pult a procesor koncáky a repro bedny ale o tom se tu nebavíme.
    ani nechci rict ze kecas, nemam s domacimi recievery moc zkusenosti, ale pokud vim nejsou vetšinou dělaný pro multiroom zapojeni a tudíž bys musel jejich defoultní nastaveni obcházet a tam uz vidím problém.

    stop flaming pls

    nemusíš mu podsouvat aby přestal používat ipod, pokud jeho výchozí dotaz byl jak zařídit doma audio s tim ze chce připojit iPod

    nechme se k tomu vyjádřit ALAGAESIE: a do té doby je to pro mě uzavřený.
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    FUJI_ITA: ten receiver je 5.1, vime
    2x2=4
    tzn este ti zbejva jeden kanal a jeden sub...

    dalsi vec je, ze pokud si takovej receiver poridi, tak ipod brzo prestane pouzivat, protoze si to posilat z mobilu je jednodussi, plus ze mit moznost kdykoliv si pustit cokoliv z notase jinak nez na chrastitka, co sou na nem, je velky plus, kor kdyz nemusis nic pripojovat
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    ALAGAESIE: Ještě by se to dalo vyřešit bezdrátovejma sluchátkama, co bys měl na hlavě v 1 i 2 i +kk.
    FUJI_ITA
    FUJI_ITA --- ---
    HERR_FLICK: krom toho sem zvjedavej jak chces "bezdratove bezztratove streamovat hudbu z" Ipod 160gb bez wifi?
    FUJI_ITA
    FUJI_ITA --- ---
    HERR_FLICK: proto sem zacal otazkou a pridal jak to delam ja nikomu to necpu

    muzes rozvest "v klidu ozvuci dve mistnosti" pokud tim nemyslis otevreny dvere?
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    FUJI_ITA: aneb proc to delat jednoduse, kdyz to jde slozite

    proc pokud muzes bezdratove bezztratove streamovat hudbu z mobilu ci notebooku primo do jim vybraneho receiveru, kterej ti v klidu ozvuci dve mistnosti to delat slozite s nakym chrastitkem s jackem etc? nepotrebujes ani dalkovy ovladani, tim je mobil samotnej
    FUJI_ITA
    FUJI_ITA --- ---
    ALAGAESIE: většina novějších reciverů má dálkové ovládání
    FUJI_ITA
    FUJI_ITA --- ---
    ALAGAESIE: muzes trochu podrobneji rozpesat ceho chces nakupem dosahnout?
    Osobne si myslim že pokud nepujdeš do systému Sonos a podobného, umožnují multiroom až profesionální a relativně drahé systémy, asi bych se zaměřil na místnost kde chceš hudbu poslouchat především a pokud to nemá být na filmy pořídil bych kvalitní hifi stereo reciever s dockem a reproduktory(pokud na filmy tak případně 5.1/7.1 což je ale furt řešení pro jednu místnost), osobne mam bazarový Kenwood ve dřevě z japonska který umí dvakrát stereo které jde přepínat a nebo hrát obě ale nepoužívám to (jednou se mi tak povedlo odpálit v zesilovači pojistku) a je i krajně nepraktické chodit (jezdit) do vedlejší místnosti chceš-li jakkoliv hudbu regulovat.
    Ideální je řešit každou místnost zvlášt a ty kde netrávíš moc času, řešit tomu adekvátně, mam v obýváku hi-fi a ostatní místnosti neřeším v kuchyni je jeden starej pc speker a přes jack tam připojuju hudbu z telefonu nebo tabletu
    Nebál bych se projet bazary po internetu se dá najít spousta kvalitní techniky za rozumné peníze,
    Záleži co posloucháš a jaké máš požadavky
    ALAGAESIE
    ALAGAESIE --- ---
    HERR_FLICK: Ipod 160gb bez wifi
    takže 2kk mám smůlu? :-/ a řešit - MACHALIK ?
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    konkretne tenhle receiver airplay rovnou umi, a samotnej stoji 8000 a mas rovnou vzdycky dobrej zvuk ze vsech zarizeni tzn notebooku, telefonu i ipodu bez zbytecnyho vomrdu s kabelama
    FUJI_ITA
    FUJI_ITA --- ---
    Sonos je drahej ale super, umi internetový rádia, nacist knihovnu pocitace, da se ovládat přes iphone ipad android, nebo pres komp - doporučuju ale na doma a 2+kk mi prijde jako overkill
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam