• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATTlow-end audio hardware aneb hifi pro normalni smrtelniky - zesiky, monitory, receivery, ...
    FUJI_ITA
    FUJI_ITA --- ---
    HERR_FLICK: proto sem zacal otazkou a pridal jak to delam ja nikomu to necpu

    muzes rozvest "v klidu ozvuci dve mistnosti" pokud tim nemyslis otevreny dvere?
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    FUJI_ITA: aneb proc to delat jednoduse, kdyz to jde slozite

    proc pokud muzes bezdratove bezztratove streamovat hudbu z mobilu ci notebooku primo do jim vybraneho receiveru, kterej ti v klidu ozvuci dve mistnosti to delat slozite s nakym chrastitkem s jackem etc? nepotrebujes ani dalkovy ovladani, tim je mobil samotnej
    FUJI_ITA
    FUJI_ITA --- ---
    ALAGAESIE: většina novějších reciverů má dálkové ovládání
    FUJI_ITA
    FUJI_ITA --- ---
    ALAGAESIE: muzes trochu podrobneji rozpesat ceho chces nakupem dosahnout?
    Osobne si myslim že pokud nepujdeš do systému Sonos a podobného, umožnují multiroom až profesionální a relativně drahé systémy, asi bych se zaměřil na místnost kde chceš hudbu poslouchat především a pokud to nemá být na filmy pořídil bych kvalitní hifi stereo reciever s dockem a reproduktory(pokud na filmy tak případně 5.1/7.1 což je ale furt řešení pro jednu místnost), osobne mam bazarový Kenwood ve dřevě z japonska který umí dvakrát stereo které jde přepínat a nebo hrát obě ale nepoužívám to (jednou se mi tak povedlo odpálit v zesilovači pojistku) a je i krajně nepraktické chodit (jezdit) do vedlejší místnosti chceš-li jakkoliv hudbu regulovat.
    Ideální je řešit každou místnost zvlášt a ty kde netrávíš moc času, řešit tomu adekvátně, mam v obýváku hi-fi a ostatní místnosti neřeším v kuchyni je jeden starej pc speker a přes jack tam připojuju hudbu z telefonu nebo tabletu
    Nebál bych se projet bazary po internetu se dá najít spousta kvalitní techniky za rozumné peníze,
    Záleži co posloucháš a jaké máš požadavky
    ALAGAESIE
    ALAGAESIE --- ---
    HERR_FLICK: Ipod 160gb bez wifi
    takže 2kk mám smůlu? :-/ a řešit - MACHALIK ?
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    konkretne tenhle receiver airplay rovnou umi, a samotnej stoji 8000 a mas rovnou vzdycky dobrej zvuk ze vsech zarizeni tzn notebooku, telefonu i ipodu bez zbytecnyho vomrdu s kabelama
    FUJI_ITA
    FUJI_ITA --- ---
    Sonos je drahej ale super, umi internetový rádia, nacist knihovnu pocitace, da se ovládat přes iphone ipad android, nebo pres komp - doporučuju ale na doma a 2+kk mi prijde jako overkill
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    ALAGAESIE: pokud mas ipod s wifi, tak v tom pripade vubec nepotrebujes platit zbytecny 2,5 tisice za ten prehravac, staci ti jen koupit samotnej av receiver, kterej ma AIRPLAY a DAC a ipod/iphone posila bezdratove data a receiver uz je prevede na analog
    touhle cestou docilis zvukove nejlepsiho vysledku a taky uzivatelsky je to nejcistsi reseni, ze mas ipod porad u sebe a nemusis pobihat to prepinat
    ALAGAESIE
    ALAGAESIE --- ---
    FURYAN: díky za tip
    a třeba tohle (Sonos) funguje i jako dock pro ipod? (toho jsem si nevšiml)

    DEIKSAC: Jsem ve fázi přemýšlení. Budu muset vykoumat, kam to umístím, abych k tomu měl přístup (vozíčkář).
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Ja mit garsonku, tak si poridim mono.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    ALAGAESIE: no může bejt užitečný mít možnost poslouchat všude/jen v některejch zónách. Když jsme měli kdysi doma lampový gramorádio, tak to táta zapojil zcela jednoduše - extra reprák do kuchyně, na kterym byl vypínač
    ALAGAESIE
    ALAGAESIE --- ---
    FURYAN:
    1) budu vybírat
    2) on jde přepínat zvuk? má to cenu v 2+kk?
    3) ideáně ovládat přes ovládání k hifi
    FURYAN
    FURYAN --- ---
    ALAGAESIE:
    1) jake mas reproduktory - uz nejake mas, nebo budes teprve vybirat?
    2) chces si jen prepinat zvuk do rzunych mistnosti, nebo chces v kazde mistnosti poslouchat jinou hudbu?
    2) jak to budes mit propojene? Jak si predstavujes, ze to budes ovladat?
    ALAGAESIE
    ALAGAESIE --- ---
    FURYAN: jen pro úplnost říkám, že z hlediska audio přístrojů jsem naprostý laik - tady jsem spíš jen pro radu:

    a) jakej stroj (ideálně fungující i jako dockovací stanice pro ipod classic) pořídit
    b) jak zajist dobrej zvuk

    Snad už mluvím jasněji ...
    E_BLIMP
    E_BLIMP --- ---
    Trochu OT, ale zkusím to.
    Dekorační plazmová koule (např. http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=plazmov%C3%A1+koule) teoreticky do okolí vyzařuje lecos rušivýho. Ale zase jsem viděl exempláře určený do USB počítače, tak to nemůže být tak hrozný. Čili prakticky, kdybych to posadil na (tranzistorový) zesilovač, usmažím ho? Nebo to bude "jen" rušit poslech? Nebo nic?
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    A co teprv zvuk do 3+1 nebo nedejbože 4+kk.
    FURYAN
    FURYAN --- ---
    ALAGAESIE: takže pro 2+kk by na dobrej zvuk stačil? = takto polozeny dotaz nedava vubec zadny smysl, protoze faktoru, ktery ten zvuk ovlivni, je nekonecne mnoho. Ten receiver je OK, ale ten "dela" zvuk uplne nejmin
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Na zvuk pro 2+kk je to akorát. Do 2+1 by to bylo na hraně a do 1+1 by to bylo předimenzovaný.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam