• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATTlow-end audio hardware aneb hifi pro normalni smrtelniky - zesiky, monitory, receivery, ...
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    TYGR: Máš tam napsané, že kabely jsou v balení. Jinak hádám cinche.
    Jestli chceš vážně utrácet prachy pro užívání těchhle beden, tak přijď do obchodu a řekni, že chceš "zesilovač".
    Shut up and take my money!
    https://www.youtube.com/watch?v=8QfSzgV1q5g
    TYGR
    TYGR --- ---
    pred 2 lety jsem si koupil bedny (bez komentaru prosim k jejich kvalite)
    VK E1004A ale nerozbalil jsem je

    1) muzete mi doporucit nejaky levny zesilovac vhodny k temhle bednam abych to konecne uslysel hrat?
    informace o bednach viz foto

    2) jaky vlastne budu potrebovat kabel na propojeni tech beden a zesilovace?
    konektory ohledne tech beden viz foto

    3) daly by se tyhle bedny pripojit k nejake nove domaci hifi soustave za 3tisice tak aby mi hraly
    jak ty originalni bedny od soustavy naraz s temahle?




    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    TEDDYBEDDY: Každýho sluchátka nebaví :)
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    TEDDYBEDDY: exponeciálně určitě ne, plus na stejný kvalitativní úrovni dává smysl dát přednost většímu měniči
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    MACHALIK: Tak si proste sedni bliz. NFL je nejefektivnejsi zpusob konzumace hifi amigo. Doporucuje 10 z 10 soundmasters ;)
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    TEDDYBEDDY: Sluchátka pracují s jiným objemem vzduchu v malé komůrce okolo ucha a ve vzdálenosti pár cm od bubínku, malé basáky pracují se stejným objemem vzduchu ve stejné místnosti a stejné vzdálenosti od ucha jako velké basáky, proto ta analogie je zcela mimo :)
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    DEIKSAC: Presne. A cim vetsi membrana, tim vetsi naroky. Netreba pripominat, ze pro zachovani jakosti rostou naklady exponencialne.
    MACHALIK: Pak se majitele referencnich sluchatek musi smirit s tim, ze defacto poslouchaji vejskace;)
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Malej basák je střeďák.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    Staci se zamyslet nad primitivni veci - chci-li nizky frekvence, tak musim uvadet do pohybu vzduch, tim vic, cim vetsi hlasitost potrebuju. Malej reprak, ma-li hrat nahlas, potrebuje velkou vychylku, coz nejni problem. Jenze ma-li hrat bez brutalniho zkresleni, tak musi bejt seriozne resenej motor, tedy dost velkej magnet, civka, primerenej zaves membrany, coz neco stoji, jednak na strane materialu a druhak na strane vyvoje.
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    TEDDYBEDDY: Blbost, rozhodně se s tebou nechci hádat o basákách v hiendu, ale v týhle cenovce mám silnou zkušenost s tim že to hraje (spolu s velikostí bedny) obrovskou roli. Předpokládám že nějaký Totem Acoustic a podobný používaj speciální měniče který něco utáhnou, ale jednak to tady neni ani vzdáleně a bohužel i monitory často dělaj to, že buďto zesilujou středobasy jako kompenzaci, a pak tam vzniká strašlivý bahno, anebo naopak uřezávaj hrozně vysoko a basy nehrajou vůbec.
    ASYD
    ASYD --- ---
    poreferuju :)
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    Esi se ti líbí, taks dobře udělal. Velikost basáků nic nevypovídá o kvalitě basů. V týhle i 2x cenový relaci jde imo o maximum možnýho.
    ASYD
    ASYD --- ---
    VOZKA: jj... to je fakt
    ale popravde na tom budu tocit spise mene beatove veci (naky ten trip hop nebo hipec... zbytek spis pisnicky), necekam ze budu bojovat prave s timhle
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    No, tak do dvou týdnů je můžeš vrátit bez udání důvodu v případě že ty nebasy budou štvát. :)
    ASYD
    ASYD --- ---
    VOZKA: koupil jsem posledni kus ;)
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    ASYD: Však je tam mají jako nedostupné? :)

    Jinak teda tyhle neznám, ale obecná rada je, že kytary.cz ti umožní objednat si nezávazně několik párů na prodejnu a poslechnout - normálně udělat objednávku s vyzvednutím na prodejně a pak si je tam nechat vybalit, aniž bys byl zavázán si kterékoliv z nich koupit. Tohle mi řekli na supportu a tak jsem si kupoval monitory já. Imo je úplná blbost kupovat si bedničky dle rad někoho na netu aniž by sis je poslechl.

    Jinak když to chceš (předpokládám) na elektroniku, tak 4,5 woofer bude mít na 90% málo basů. On teda bude mít málo basů úplně na cokoliv, ale na elektroniku obzvlášť. Měl jsem doma monitory Alesis M1 Active MK2 s 6,5" wooferem, a ty v tomhle ohledu už byly použítelný, stojí ale 8 000. V monitorech levnějších než za osmičku se nevyznám, ale být tebou tak zajedu do těch kytar a poslechnu si klidně i nějaké méně známé značky.

    Jinak Rokity jsem slyšel v pětipalcový a osmipalcový verzi a v obou případech byly za tu cenu to nejhorší co jsem slyšel, nedoporučuju.
    ASYD
    ASYD --- ---
    MIKLO
    MIKLO --- ---
    ASYD: Za sebe můžu doporučit KRK Rokit. Spousta lidí do nich reje ale podle mě jsou to na domácí poslech úplně vpohodě bedny. Bral bych je z druhé ruky, dělají se s basákem o velikosti 5", 6" nebo 8", ideálně samozřejmě ty 8". Já mám ty nejmenší, z druhé ruky za 5000 pár a jsem max spokojenej.
    ASYD
    ASYD --- ---
    zdravim
    chci si poridit doma ke gramcum par aktivnich repraku --- nemam zvlast vysoke pozadavky, jedna se mi o obcasny poslech samotnych desek a lehci domaci mixaz... nehodlam poradat zadne party ;-)

    neporadili byste mi nejaky zakladni typ/znacka+model ktery bych mel pouzit jako benchmark? nechci do toho cpat uplnou dardu, ale zaroven v soucasnosti nevim s jakou cenou mam vubec pocitat

    po zbeznem minihledani na netu mi nasledujici nabidka prijde dobra, ale vyrobek samotny nemuzu zhodnotit : http://www.electronic-star.cz/Reproduktory-na-blizky-odposlech-Citronic-ST-6-aktivni-bi-_i55834.htm
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    ELA: jeste v tyhle cenovy hladine je tohle
    Specifikace JBL On Beat Venue - Heureka.cz
    http://reprosoustavy-reproduktory.heureka.cz/jbl-on-beat-venue/specifikace/#section
    Kvalitu netusim, podivej se na nejaky zahranicni recenze
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam