• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATTlow-end audio hardware aneb hifi pro normalni smrtelniky - zesiky, monitory, receivery, ...
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    JAEN: pokud mas uprostred tyhle mrchy, tak je to snadny. Konce kabelu odizolujes, mrchy nastavis do pozice "insert", tj. nasikmo. Pak vzdycky vodic zastrcis do diry a mrchu otocis do pozice lock, cimz se vodic skripne a drzi. Postup opakujes pro ostatni kabely.
    JAEN
    JAEN --- ---
    Hola, poradite prosim nejaky tip, jak inteligentne propojit zesilovac s bednama pomoci bezkonektorovych medenych audiokablu, je-li na receiveru toto http://s1.hubimg.com/u/8467986_f260.jpg (prstredni obrazek). Uz jsem to delala asi ctyrikrat, vzdycky je to piplacka na pul hodiny a ted se mi to nejak nedari. Nedaji se na to nasadit nejake konektory? A mimochodem, muze spatne spojeni souviset se tim, ze receiver pri vyssich hlasitostech vypadava (=vypne se)? Moc dekuju...
    BLAF
    BLAF --- ---
    TYGR: Ad 3) - daly :)
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    Pripoustim ze v tyhle cenovy kategorii se asi muze dit cokoli + cilovka- mene nenarocni konzumenti bez vlastni zazite referencni zkusenosti z velkyho hifi= spokojenost. Vlastne proc ne.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    beddy - tvoje analogie je sexy, ale v tomhle pripde ty kola odpovidaj tak maximalne kabelum
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    TEDDYBEDDY: buďto jsi žádný monitory v týhle cenovce neslyšel nebo jsi hluchej.
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    DEIKSAC: Ne nedava to vubec zadnej smysl, stejne jako velky kola s nizkym profilem gum na fabii. Furt bude o 200% horsi nez nejmensi bavo na nejmensich kolech.
    Pratelske doporuceni: esi nemas 100k na poradny bedny ( cena za novy) vubec si nevsimej beden s repro nad 6". Pac jinak si budes do konce zivota myslet, ze pomalej huhlbas velkejch levnejch placacek je echt prima hifi, cili budes tady furt za lamu.

    MACHALIK: Ano jiste pane premiere :)
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Jinak samo je to jedno.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    To nejsou cinče, žejo, ale banánky.
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    TYGR: Máš tam napsané, že kabely jsou v balení. Jinak hádám cinche.
    Jestli chceš vážně utrácet prachy pro užívání těchhle beden, tak přijď do obchodu a řekni, že chceš "zesilovač".
    Shut up and take my money!
    https://www.youtube.com/watch?v=8QfSzgV1q5g
    TYGR
    TYGR --- ---
    pred 2 lety jsem si koupil bedny (bez komentaru prosim k jejich kvalite)
    VK E1004A ale nerozbalil jsem je

    1) muzete mi doporucit nejaky levny zesilovac vhodny k temhle bednam abych to konecne uslysel hrat?
    informace o bednach viz foto

    2) jaky vlastne budu potrebovat kabel na propojeni tech beden a zesilovace?
    konektory ohledne tech beden viz foto

    3) daly by se tyhle bedny pripojit k nejake nove domaci hifi soustave za 3tisice tak aby mi hraly
    jak ty originalni bedny od soustavy naraz s temahle?




    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    TEDDYBEDDY: Každýho sluchátka nebaví :)
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    TEDDYBEDDY: exponeciálně určitě ne, plus na stejný kvalitativní úrovni dává smysl dát přednost většímu měniči
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    MACHALIK: Tak si proste sedni bliz. NFL je nejefektivnejsi zpusob konzumace hifi amigo. Doporucuje 10 z 10 soundmasters ;)
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    TEDDYBEDDY: Sluchátka pracují s jiným objemem vzduchu v malé komůrce okolo ucha a ve vzdálenosti pár cm od bubínku, malé basáky pracují se stejným objemem vzduchu ve stejné místnosti a stejné vzdálenosti od ucha jako velké basáky, proto ta analogie je zcela mimo :)
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    DEIKSAC: Presne. A cim vetsi membrana, tim vetsi naroky. Netreba pripominat, ze pro zachovani jakosti rostou naklady exponencialne.
    MACHALIK: Pak se majitele referencnich sluchatek musi smirit s tim, ze defacto poslouchaji vejskace;)
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Malej basák je střeďák.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    Staci se zamyslet nad primitivni veci - chci-li nizky frekvence, tak musim uvadet do pohybu vzduch, tim vic, cim vetsi hlasitost potrebuju. Malej reprak, ma-li hrat nahlas, potrebuje velkou vychylku, coz nejni problem. Jenze ma-li hrat bez brutalniho zkresleni, tak musi bejt seriozne resenej motor, tedy dost velkej magnet, civka, primerenej zaves membrany, coz neco stoji, jednak na strane materialu a druhak na strane vyvoje.
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    TEDDYBEDDY: Blbost, rozhodně se s tebou nechci hádat o basákách v hiendu, ale v týhle cenovce mám silnou zkušenost s tim že to hraje (spolu s velikostí bedny) obrovskou roli. Předpokládám že nějaký Totem Acoustic a podobný používaj speciální měniče který něco utáhnou, ale jednak to tady neni ani vzdáleně a bohužel i monitory často dělaj to, že buďto zesilujou středobasy jako kompenzaci, a pak tam vzniká strašlivý bahno, anebo naopak uřezávaj hrozně vysoko a basy nehrajou vůbec.
    ASYD
    ASYD --- ---
    poreferuju :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam