• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATTlow-end audio hardware aneb hifi pro normalni smrtelniky - zesiky, monitory, receivery, ...
    CHILDINTIME
    CHILDINTIME --- ---
    UMIAKI: tak to by slo podobne jako cesta ven ... mluvis do mikrofonu (externiho, zvlast) -> mix/nahravadlo -> vystup kanalu s mikrofonu do vstupu mobilu (pouzit neco jako https://www.alza.cz/audio-4polovy-3-5mm-jack-2x-3-5mm-jack-d341926.htm )
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    CHILDINTIME: Dobrý. Takže zapojím audio kabel z telefonu do PC a telefon pozná, že to jsou jen sluchátka. To je samozřejmě pravda. Ale já potřebuju, aby můj hlas šel i do telefonu i do PC k nahrávání. Pak bych musel mít navíc mikrofon pro nahrávání mého hlasu do PC, a tedy bych musel mutovat jak telefon tak ten mikrofon...
    CHILDINTIME
    CHILDINTIME --- ---
    UMIAKI: to u telefonu ktery jsem mel posledni roky (iphony a sem tam nejaky samsung s2,3,4) neni pravda. Telefon by mel poznat, ze jde jen o sluchatka a mikrofon neodpoji.
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    CROME: No jasně... telefon pozná, že má něco ve zdířce a bere to jako sluchátka s mikrofonem.
    CROME
    CROME --- ---
    UMIAKI: mikrofon v telefonu se po zapojeni audio kabelu odpoji?
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    CROME: Když do telefonu zapojíš audio kabel tak ti stáhne zvuk i mikrofon. Jak pak dostanu zpět do telefonu to, co říkám?
    CROME
    CROME --- ---
    UMIAKI: zalezi jakej kabl ti jde z toho telefonu predpokladam nejakej jack? tan zapojis do line in a pres usb by to slo rovnou do kompu, nejakyho nahravadla co umi externi signal. zaroven do mixaku pichnes sluchatka abys slysel co se povida
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    CROME: Na něj jsem i koukal :) Jak bych to zapojil? Přes USB by v tomhle případě šel všechen zvuk do PC?
    Mám pracovní laptop, takže se zvukovkou moc neudělám...
    CROME
    CROME --- ---
    UMIAKI: zalezi jakej mas komp, nemusi to nutne bejt externi zvukovka, zvladne to i interni, tam ale zalezi na software mixaku, kterej ti ten monitoring umozni. Nebo externi treba tenhle usb mixacek

    Behringer: XENYX 302USB
    http://www.behringer.com/EN/Products/302USB.aspx
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    CROME: Ano, něco takového asi hledám. Potřebuju nějaký externí stroječek - buď zvukovku nebo nějaký malinký usb mixpult. Nějaké nápady?
    CROME
    CROME --- ---
    UMIAKI: a co primo z telefonu rovnou do zvukovky v PC, vse nahravat, a z ni monitorovat teprve hovor...kazda lepsi usb zvukovka ma realtime monitoring na sluchatka?
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    Někdy volám z mobilu někdy přes Cisco softphone.

    Tak si to představ - potřebuju zvuk slyšet v sluchátkách a zároveň ho nahrávat. A potřebuju zároveň mluvit do telefonu a do počítače, protože mě musí slyšet jak lidi, se kterými mluvím, tak PC, aby mě mohl nahrávat.

    Z telefonu jde jeden kabel, když ho dám na rozdvojku, tak mám mikrofon a sluchátka. Mám pak dát ještě další rozdvojku na jedn výstup z telefonu do PC a jeden do mých sluchátek? A pak ještě jednu rozdvojku, ale naopak zapojenou, aby můj zvuk šel do telefonu a taky do PC? Hledám nějaké jednoduché řešení, nechci mít padesát kabelů na stole...
    CROME
    CROME --- ---
    UMIAKI: kdyz mas software neni treba nic zapojovat fyzicky ne?
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    CROME: Chápejte, neřeším software.
    Řeším jak to zapojit fyzicky - jaké kabely kam strčit, aby to fungovalo jak chci...
    CROME
    CROME --- ---
    UMIAKI: a vola se pres pc nebo ten telefon?
    zkusil bych aplikaci typu Total recorder http://www.highcriteria.com/
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    MATT: Musím nahrávat v PC na WebEx.
    MATT
    MATT --- ---
    UMIAKI: kdybys měl android, tak na ten existujou přímo aplikace na nahrávání hovorů.
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    Mám dojem, že už jsem to někam sem někdy psal, ale řeším následující problém:

    Potřebuju nahrávat svoje pracovní telefonní meetingy, kterých se zároveň účastním a potřebuju je nahrávat skrytě, přes sluchátka. Potřebuju tedy napojit telefon (nebo Cisco IP softphone), svůj mikrofon (vypínatelný) a počítač, abych mohl na počítači nahrávat zvuk pocházející z telefonu i ode mne z mikráku.
    Nevím, jde to pochopit? Jak to udělat?

    Př.: Zavolám mobilem na naše meeting číslo, připojí se do telefonní konverzace a na PC se připojím do sdílení obrazovky. Potřebuju nahrávat zároveň to, co jde z telefonu, co jde z mikráku, ale aby zvuk šel do sluchátek a ne do repráků.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    DEIKSAC: PA jsem neuvažoval, tam je to jinak, souhlasím.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    MACHALIK: to me jo, ale v PA oblasti (prece jen clovek chce plnit nejaky spl atp), na doma je to burt. Zatizitelnost na bednach at uz na stitku nebo nekde v dokumentaci udavana byva, ale neni to rozhodne udaj, podle kteryho by se clovek mel dvakrat ridit
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam