• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATTlow-end audio hardware aneb hifi pro normalni smrtelniky - zesiky, monitory, receivery, ...
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    DOCKINEZ: Kde se da koupit a za kolik? Ja chcu jit do Datartu a koupit tam funkcni placku za 799,- se zarukou a dalkou, proste minimalni a levny CD prehravac do aususove sestavy. To tohle nesplni, ne? PS2 uz se neprodava, nebo jo?
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    (cinche to ma, telku k prehravani netreba, zvuk lepsi nez mnohy dedikovany CD prehravace. A je krasna a malinka :)
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    MACHALIK: na laciny prehravani CD pouzivam PlayStation Two. Neni to Blu-ray, ve vsem ostatnim to tvy naroky asi muze s prehledem splnit.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    TEDDYBEDDY: Vyhozený prachy by byly to drahý. Potřebuju co nejlevnější, funkční věc, na dobu určitou. Na důležitý hraní mám transport T+A na listovejch pérech, DAC Šroll atd. Tady chcu něco za litr.
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    MACHALIK: Sračky. Vyhozený prachy imo.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    PS: Teď jsem si všiml, že ty věci nemají RCA výstup. Potřebuju analog out, cinch. Peklo. Má to ještě dneska něco? Je mi jedno, jestli je to blu-ray nebo DVD nebo cokoli. Potřebuju levnej přehrávač CD.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    TEDDYBEDDY: Hledám něco levnýho :) Už jsem našel, že většina jich je mezi 1500 a 2000 Kč, tak si je asi půjdu do Datartu prohlídnout. Na drahý hraní mám klasický CD.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Zdar, mám low dotaz: sháním levný blu-ray přehrávač na přehrávání audio CD do své levné sestavy. Mám na něj následující požadavky:

    - Nesmí dělat pauzy mezi skladbami.
    - Nesmí mu vrčet/bzučet mechanika při přehrávání.
    - Měl by dělat minimální hluk i při vysouvání a zasouvání CDčka, obecně by měl být tichý.
    - Měl by načítat CD přiměřeně rychle, ne minutu setrvalého vrčení, jako mnohé.
    - Měl by být levný, klidně kolem litru.
    - Měl by být hezký, ideálně černý, placatý, nenápadný.
    - Nemusel by mít modrý či fialový displej a LEDky. Ideálně bílý, tlumený.
    - Kdyby měl vypínatelný displej a nesvítil jako tuningové auto, bylo by to skvělé.

    Cílem je mít doma přístroj bez velkých ambicí, který nebude srát svým vzhledem a provozem, nebude při tichém poslechu přehlušovat svými vibracemi muziku a nebude na něm svítit osm LEDek a dva displeje, po kterých by běhaly nápisy. V podstatě hledám náhradu za staré dobré CDčko, akorát levné. Když mi dáte pár tipů, klidně je koupím všechny, porovnám a ten nejlepší si nechám.
    Díky!
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    MUI: http://minirigs.co.uk/shop
    v cr je prodava kevin za lepsi cenu
    Vice Audio Praha - Reproduktor Minirig
    http://www.viceaudio.com/obchod/studiove-monitory-pioneer/minirig/
    hraje to mezi bt krabickama asi nejlip, kor v 2.1 setupu
    XLEEF
    XLEEF --- ---
    Ja mam JBL charge 2 a spokojenost, porovnaval jsem stom s bose mini... kdyz jsem kupoval, to bose mozna o malicko vice basoval, ale tohle nabiju pres micro USB plus ztoho muzu nabit iphone a hraje tak o 4h dele nez ten bose.
    MATT
    MATT --- ---
    MUI: na arstechnice docela chvalili ten UE Roll..

    Someone has finally made a portable Bluetooth speaker that doesn’t suck | Ars Technica
    http://arstechnica.com/...07/someone-has-finally-made-a-portable-bluetooth-speaker-that-doesnt-suck/
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    DAN_F: Jinak obojí bohužel docela drahé. Jestli chceš něco levnějšího nebo menšího (byť ten Bose je miniaturní, ale poměrně těžký), tak Logitech UE Boom Mini. Hraje i vypadá (subjektivní, někomu se třeba bude líbit víc) hůř než ten "velký" Logitech, ale za ty peníze v pohodě, navíc v té kategorii není moc co by mu konkurovalo. K vaření, na pláž, nebo do podkresu když se člověk ráno připravuje než vypadne z domu v pohodě :)
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    MUI: Logitech UE Boom nebo Bose Soundlink Mini. Obojí hraje až překvapivě dobře (na přenosný Bluetooth reproduktor). Logitech poskytuje optimální kompromis mezi kvalitou zvuku, funkcemi a dosahem, Bose hraje líp, ale má docela malý dosah BT, proprietární nabíjecí konektor a někdy je trochu tvrdohlavý co se týče připojení.
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    CHILDINTIME: Takže mobil do line-inu. Externí mikrofon do mic. Sluchátka do headphones. Tam se někde dá nastavit, aby main mix output byl jenom výstup z mého externího mikrofonu a vést to zpět do telefonu?
    CHILDINTIME
    CHILDINTIME --- ---
    UMIAKI: tak to by slo podobne jako cesta ven ... mluvis do mikrofonu (externiho, zvlast) -> mix/nahravadlo -> vystup kanalu s mikrofonu do vstupu mobilu (pouzit neco jako https://www.alza.cz/audio-4polovy-3-5mm-jack-2x-3-5mm-jack-d341926.htm )
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    CHILDINTIME: Dobrý. Takže zapojím audio kabel z telefonu do PC a telefon pozná, že to jsou jen sluchátka. To je samozřejmě pravda. Ale já potřebuju, aby můj hlas šel i do telefonu i do PC k nahrávání. Pak bych musel mít navíc mikrofon pro nahrávání mého hlasu do PC, a tedy bych musel mutovat jak telefon tak ten mikrofon...
    CHILDINTIME
    CHILDINTIME --- ---
    UMIAKI: to u telefonu ktery jsem mel posledni roky (iphony a sem tam nejaky samsung s2,3,4) neni pravda. Telefon by mel poznat, ze jde jen o sluchatka a mikrofon neodpoji.
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    CROME: No jasně... telefon pozná, že má něco ve zdířce a bere to jako sluchátka s mikrofonem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam