• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATTlow-end audio hardware aneb hifi pro normalni smrtelniky - zesiky, monitory, receivery, ...
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    JOPS: Já tohle mám řešené taky pomocí Raspberry, ale...
    1) Pomocí Raspberry Imageru jsem si udělal SD kartu s distribucí Debianu 11. https://www.raspberrypi.com/software/
    2) Nainstaloval Raspotify plugin, aby to fungovalo celé headless bez obrazovky. https://dtcooper.github.io/raspotify/
    3) Používám hifiberry zvukovku takže jsem musel ještě nastavit defaultní zvukovou kartu v Raspberry na hifiberry.
    4) Teď se objevuje v Spotify Connect jako "raspotify" které mám optikou napojené na zesák.

    Celkově trochu bastlení třeba no.
    ENGUMAZ
    ENGUMAZ --- ---
    JIRKA207: dik, to uz je dost. to by se skoro nabizel novy zesik s BT
    JOPS
    JOPS --- ---
    ENGUMAZ: ja ke svemu DENONu strcil malilinkate raspberry PI zero a do nej jsem nainstaloval aplikaci VOLUMIO. Osobne jsem z toho poustel MP3 z NASu, ale plugin pro SPOTIFY (nevim, zda nemusis mit premium spotify) v tom funguje taky, protoze jsem to vyuzil i v praci na firemnim vecirku.

    https://rpishop.cz/raspberry-pi-zero/4311-raspberry-pi-zero-2-w.html ale mam to s receiverem propojeny pres HDMI, kdyz koupis klasicke starsi raspberry, tak ma tusim i jack.

    a celou image aplikace stahnes tady
    Home - Volumio
    https://volumio.com/

    funguje to
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    KOOTCHA: ten muj rcd m41-dab ma nasledujici:

    ENGUMAZ
    ENGUMAZ --- ---
    DAVE_PAGE: Diky, kouknu
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    ENGUMAZ: Mrkni na Wiim Mini, pripadne vyšší Pro verzi.
    ENGUMAZ
    ENGUMAZ --- ---
    WADER23: mozna to tak dopadne.
    Jen jsem si myslel na neco “sofistikovanejsiho”, co by se pripojilo jako dalsi komponent do sestavy.
    WADER23
    WADER23 --- ---
    ENGUMAZ: Nehledáš "Bluetooth adapter"? Dají se koupit do 100 korun, dražší než za 300 už je asi zbytečně drahé.

    Bluetooth adaptéry | dratek.cz
    https://dratek.cz/12535-bluetooth-adaptery/
    ENGUMAZ
    ENGUMAZ --- ---
    Mam 30 starou sestavu (s receiverem), kterou bych potreboval doplnit necim, cim mohl streamovat z telefonu.
    poradite neco ne moc drahyho?
    Diky
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    BUNDA: je to 5 let stary a samotna BT specifikace nic moc neznamena... ale cekal bych tam prinejmensim aptX
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    KOOTCHA: spíše mě překvapuje, že to má jen verzi BT 3.0 + EDR, nové mobily mají BT 5.x, takže to svědčí o postarším hw.
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    KOOTCHA: naopak, u tadytech dinosaurich audiofirem je potreba IT veci hlidat, protoze jsou zpravidla na urovni cinskeho repracku pred 15 lety...
    ono teda SBC neni zas tak hroznej kodek (kdyz mas dost vysokej bitrate, resp. bitpool), me zni rozhodne lip nez aptX, ale osobne preferuju AAC (protoze je zvukove dost transparentni a zaroven nepotrebuje tak vysoky bitrate = vetsi dosah a mensi spotreba baterky...)
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    KOOTCHA: Že to má nějakej starej kodek mě skutečně nenapadlo vůbec prověřovat. Ne u takovýhle značky a zvlášť ne, když dneska už ani v telefonech neni samice jacka (což je m.j. důvod, kterej mě dokopal k tomu udělat změnu) a všechno jede přes BT, nebo wifi.
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    ZVIRATKO: Já tomu prd rozumim. Ale vypadá to skutečně na to SBC, jak píšeš.

    https://manuals.denon.com/RCDN10/NA/EN/OBAOSYqihmfszx.php

    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    KOOTCHA: to zni dost divne, kodek a bitrate toho co hraje (a jestli je to audio nebo video) nema zadnou spojitost s kodekem a bitrate toho A2DP BT pripojeni. Jestli to umi jen SBC kodek, tak to se obcas chova tak, ze si to bitrate domluvi, resp. zapamatuje, pri parovani, takze napriklad u autoradia to znelo hrozne dokud jsem telefon pri parovani nedal vedle radia, neco takoveho je teoreticky mozne. Dalsi moznost je, ze se zdroj snazi o nejakou synchronizaci audio/video a skube se to kvuli tomu.
    Kazdopadne bych zarizeni co umi jen SBC v dnesni dobe asi nekoupil :)
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    TAk vás ještě obohatim o jedni informaci. Od začátku máme problém s tim Denonem N10 u přehrávání přes BT. 0byčejně to vlastně ale vůbec nepoužijeme, protože všechno pouštíme ze Spotify a to tam je předinstalovaný a přehrává to z wifiny, takže neni problém. Včera ale nešel net celej den a tak jiná šance než BT nebyla a tim pádem mě to dožralo a začal jsem to řešit. No nakonec jsem se dovolal technikovi z autorizovanýho servisu, kterej řeší konkrétně BT věci a zjistil jsem, že ten Denon dává do tý N10 nějakej starej kodek a nezvládá to asi větší bitrate, ale rozhodně to nezvládá věci s videem. Takže i když máš v telefonu offline video z koncertu a pustíš si ho, tak se prostě škube. Zkoušel jsem resety, párování různejch telefonů.. furt stejný. Pak jsem stáhnul nějakou MP3 a zkusil to a fakt to hraje bez problému. Takže jen pro případ, že si někdo bude chtít stejný zařízení koupit, to tady zmiňuju jako takovej wtf fact. 5 let starej JBL repráček za pár stovek nemá problém, ale Denon za 10 000,- bohužel smolík pacholík. Spotify si přes BT nepustíš.
    CHINOXR
    CHINOXR --- ---
    UMIAKI: dik, ted je to uz jedno ... :D
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    CHINOXR: Ruark Audio R5 by to mohl skoro všechno umět.
    CHINOXR
    CHINOXR --- ---
    CHINOXR: tak jsem ji poslal slusne do prdele ... asi to nejlepsi co jsem mohl s ohledem na svoje nervy a cas udelat ... jsem v tom nastesti jen za "par" hodin

    bez urazky, nenecha si nic vysvetlit, chce ticho ale zaroven chce zvuk adekvatni k televizi (za 50K), chce adekvatni zvuk k televizi ale zaroven nechce resit kabely nebo prostorovou konfiguraci, a kdyz uz tak bude s ohledem na akustiku a proporcim k mistnosti sedet ke vsemu sejdrem (v diagonale) takze vse zbytecne , chcete (a zase mi cpe) soundbar kterej je urcenej pro televizi a nema jiny vstup nez HDMI a BT ale zaroven chce moznost prehravat CD a desky z gramofonu ....

    uz jsem pochopil kam to vede .... a s tim nechci mit zadne docineni - je mi uprimne lito dalsiho cloveka co tohle bude muset resit po me ... hledat kompromis ktery vlastne ani neexistuje ...

    udelal jsem to nejlepsi co jsem moh , vpalil jsem tomu bohatymu rozmazlenymu 70 letymu diteti, ktery chce bilou , a zaroven cernou a nic mezi tim, co si o tom myslim , uleva
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam