• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SKINvinylova grafika a reklama, rezaci a tiskove plottery
    Tento klub je urcen pro vsechny, kteri se zajimaji vynilovou grafiku a jeji pouziti v reklame. Rad bych zde mel smysluplnou diskuzi o cemkoli spojenem s timto tematem napr. nove trendy, navody, opravy starsich stroju, sdileni informaci o vyrobcich a dodavatelich plotteru, vinylu a inkoustu...

    Take bych uvital diskuzi nad tim jak vest firmu produkujici takovou reklamu, aby byla fair k majiteli, zamestnancum i zakaznikum.

    Na nastence naleznete uzitecne odkaz/y a v budoucnu podrobnejsi informace

    This board is for everyone interested in vinyl graphics and advertisment. I would like to have a meaningfull discussion about anything related to the topic, ie. new trends, tutourials, service of old machines, sharing information about producers and supliers of plotters, vinyls, inks...

    Also I would realy apreciate a discussion about how to run a vynil business in a way that is fair to the owner, employees and clients.

    You can find usefull link/s at the homepage


    btw. Hadky, nevhodny slovnik (Flames, strong words) = RO
    rozbalit záhlaví
    MIK23
    MIK23 --- ---
    RAINBOF: tak s tím bohužel neporadím. Pokud to ale nějak vyřešíš, dej vědět.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    MIK23: stolovej je velkej ale koukam ze bych ho spichnul z toho co mam doma. co se tam dava za ty noze ?
    MIK23
    MIK23 --- ---
    RAINBOF: hledej nekohokdo má stolový plotr. Jejich ceny jsou v řádech stovek tisíc a alternativa k tomu není
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    MIK23: premejsim o tom znovu a musim konstatovat ze mas pravdu :) navic pak problem s kolmou zmenou smeru. achjo.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    MIK23: jasně, a měli by jste tip na správnej ? jde mi o domácí bastl :) návrat s nožem dole si ohlídám při slicování. Mam v plánu implementovat gcode abych mohl pouzivat slicer ktery k tomu uz snadno donutim :). Ja nechci velkou kravu delam veci do 15cm jako auticka a domecky.
    MIK23
    MIK23 --- ---
    Materiál je v tomto případě nehybny a hýbe se hlava s nožem. Ty máš klasiku na fólie, protože se hýbe materiál voděný kolečky. Jakmile by jsi část lepenky prorizl a materiál se vracel zpět na další řez, proriznuta část by vypadla a bylo by po řezání
    MIK23
    MIK23 --- ---
    RAINBOF: tohle pouzdro je na řezací ploty Roland, které se používají na řezání fólii. Lepenku to proriznout pořádně nedokáže. Nůž z pouzdra vycuhuje ani ne o milimetr. Ikdyz ho vysunes více, nebude to stačit protože břit nože má cca taky milimetr.
    Obecně na řezání desek se používají jiné ploty než máš. Tzv stolove plotry https://www.google.cz/...tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjolufnn8jZAhWNC-wKHeugDZUQ_AUIESgB&biw=360&bih=560
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ten plotter zde:
    január 2011
    http://blog.3b2.sk/igi/2011/01/default.aspx
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Ahoj,

    Mám doma starý československý plotter Aritma Minigraf který byl vyroben pro to aby držel nějaké pero a kreslil blbosti na papír. Pero vypadalo jako krátký popisovač 0.8mm od centropenu je tam na to přítlačný šroubek.
    Plotter má poměrně velkorysou funkci zdvih pera snad o 5mm takže řezání 2mm lepenky by měl zvládnout.

    Potřeboval bych doporučit:
    - řezací pero, které si s lepenkou této tloušťky poradí, Jsem lecos si schopen udělat sám
    - něco "pod" to pero, zatím jsem zvažoval tam dát lino je levný a snadno se bude měnit.

    napadlo mne že by tam mohlo jít něco jako toto:
    Držák nože Roland Black 12 mm | ReklamniTechnologie.cz
    https://www.reklamnitechnologie.cz/detail/1610-drzak-noze-roland-black-12-mm

    nikde ale nemůžu najít jak ten nůž "vyskakuje" (jak se to ovládá myslím" a o kolik.

    jo ještě, cílem je ušetřit si práci při dělání modelů z lepenky pro syna s tím že řešení zůstane maličký a nebude mi překážet.
    RODRIGO_
    RODRIGO_ --- ---
    HORST_FUCHS: pošta
    RODRIGO_
    RODRIGO_ --- ---
    HORST_FUCHS: nejde říct, podle náročnosti motivu/času jak se to bude dlouho řezat. +- počítej třeba kolem 2 až 3 stovek za jednu šablonu.
    RODRIGO_
    RODRIGO_ --- ---
    HORST_FUCHS: to budeš potřebovat právě stolovej plotter. Nám dělají šablony v Brně v tiskárně Helbich, maximální formát A0 (skoro) a dělají to z 1,5mm folie. Ale při opakovaným stříkání sprejem se na tom dělá slušná krusta barvy a hrozí popraskání, chce to otírat. Jinak na kompresor a vodní bázy to je v pohodě.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    SUUVA: lepi ale nepatrne. Oracal dělá primo maskovací film ale ten lepí. Ty plotry potřebují aby ta fólie byla na nejakym podkladu a když by nelepila nebude tam držet a místo prořezávání ji pohrnes před sebou.. Pevnou fólií by jsi mohl řezat laserem. Second hand záleží na stavu. A jak to koupíš občas nějaký za školení neni na skodu. Jako u všeho. Přijatelná kvalita je pro tebe vcem? Ono i ze značkových strojů umí lidi vykouzlit dost neprijatelnej výsledek. To nevím ale rovnou bych z ty věty vypustil slovo nejlevnější. Možná se víc rozepis co s tím chceš dělat.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    HORST_FUCHS: já na ty účely používal prenosku.
    SUUVA
    SUUVA --- ---
    Ahoj hledam radu. Porizeni rezaciho ploteru: ma smysl koupit secondhand starsi s kompem s nainstalovanym softwarem nebo je to slapnuri vedle? Jsou treba novy cinsky plotry z amazonu nebo ebaye schopny rezat v prijatelny kvalite? Posledni otazka jaky existuje nejlevnejsi kombinovany plotr co umi tisk a zaroven reze? Nachazim Jen graphtec mimaki a Roland a tam jsou castky obri a vetsinou jen na vyzadani
    MALY_BOBIK
    MALY_BOBIK --- ---
    zdravim potreboval bych mensi radu :)
    delam v praci v programu CASmate-Cut a obcasne se mi stane ze po exportu dat z corelu mam nektere veci nekolikrat na sobe. Nevite kde by mohla byt chyba ?
    pripadne jak v casmate docilim toho abych z tech X objektu udelal jeden.

    Diky
    MIK23
    MIK23 --- ---
    POWEROFSTYLE: třeba u mě. Pošta
    POWEROFSTYLE
    POWEROFSTYLE --- ---
    Zdravím ve spolek. Poradíte mi prosím,kde si v Praze mohu nechat něco vyříznout pomocí plotru? díky!
    RODRIGO_
    RODRIGO_ --- ---
    Někdo na zakázku v Ostravě? Výřez a polep na okna v 1. patře kancelářské budovy. Více v poště
    YAODA
    YAODA --- ---
    Možná OT, ale… Někdo, kdo by mi udělal potisk na výlohu? Normální zakázka. Pokud urážím, tak sorry, pokud ne, tak prosím do pošty.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    tak mimaki cf0912 Je pryč zbývá Aristomat 1310 Liberty
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam