• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  Ztracené heslo?
  DARJEELBreakthrough - prorážení skořápky reality
  SCHWEPZ
  SCHWEPZ --- ---
  Sonda Evropské kosmické agentury (ESA) jménem Mars Express objevila pod vrstvou ledu v jižní polární oblasti rudé planety několik jezer tekuté vody, která je zřejmě slaná. První známky něčeho, co by mohlo být podpovrchovým jezerem s ložisky soli, tam odborníci detekovali už před dvěma roky, píše stanice CNN s tím, že se tak může zvýšit šance na přítomnost potenciálního života.

  Salty lakes found beneath Mars' surface | Astronomy.com
  https://astronomy.com/news/2020/09/salty-lakes-found-beneath-mars-surface

  SCHWEPZ
  SCHWEPZ --- ---
  Astronomers spot the biggest, strangest black hole collision ever found
  https://www.nationalgeographic.com/...=IwAR2tH89cGYOn2lSTPDf_0o-LasZiXqMjomSqfp1SFuq_BXdZcnGHPfOE7PA

  Po největší explozi od velkého třesku vznikla černá díra na místě, kde by podle dat neměla být | Radio Wave
  https://wave.rozhlas.cz/...plozi-od-velkeho-tresku-vznikla-cerna-dira-na-miste-kde-podle-dat-8291277

  V květnu minulého roku byly v naší sluneční soustavě zaznamenány nejsilnější tlakové vlny, způsobené největším intergalaktickým výbuchem v časoprostoru od velkého třesku.

  Během zlomku vteřiny se do vesmíru uvolnilo množství energie rovnající se jednomu kvadrilionu atomových bomb ve formě gravitačních vln. Cestovaly rychlostí světla a na Zemi se dostaly až sedm miliard let po detonaci.

  Vědci dospěli k závěru, že kataklyzma bylo výsledkem galaktické fúze, možná nejdramatičtější události ve vesmíru, kdy se každá ze dvou černých děr zachytila na oběžné dráze té druhé a pak se stočily do sebe.

  „Pravděpodobně jde o největší explozi, o které ve vesmíru víme,“ řekl astronom Matthew Graham pro časopis National Geographic.

  MTO
  MTO --- ---
  Brain-like computer debuts - People's Daily Online
  http://en.people.cn/n3/2020/0907/c90000-9757200.html

  Engineers at Zhejiang University have created China's first brain-like computer, dubbed Darwin Mouse, that can mimic the way in which a human brain works and tackle complex calculations while using a fraction of the energy used by conventional supercomputers.
  SCHWEPZ
  SCHWEPZ --- ---
  Kyborgove jeste za naseho zivota!

  Startupová společnost Neuralink miliardáře Elona Muska přišla možná s přelomovým experimentem. V pátek totiž představila prase pojmenované Gertrude, jemuž implantovala do hlavy počítačový čip o velikosti mince, který má za úkol monitorovat činnost mozku. Mohlo by se tak jednat o velký krok směrem k léčbě lidských nemocí.

  Musk ukázal pokusné prase s čipem v hlavě. Zařízení monitoruje mozek a má pomáhat s léčbou vážných nemocí | Firmy a trhy | Lidovky.cz
  https://www.lidovky.cz/...mplantovala-monitorovaci-cip-do-mozku-praset.A200829_092601_firmy-trhy_ele

  'Three little pigs': Musk's Neuralink puts computer chips in animal brains - Reuters
  https://www.reuters.com/...-venture-promises-to-reveal-a-working-brain-computer-device-idUSKBN25O2EG
  SCHWEPZ
  SCHWEPZ --- ---
  Umělá inteligence rozlouskla 90 let nevyřešený matematický problém. Za půl hodiny — ČT24 — Česká televize
  https://ct24.ceskatelevize.cz/...bclid=IwAR3quqRxNP65nWvAoe90TId8LBbjMAbzw1WHszZPRYTsfVHCy2cpBH_tsic

  Quanta Magazine
  https://www.quantamagazine.org/computer-search-settles-90-year-old-math-problem-20200819/
  SCHWEPZ
  SCHWEPZ --- ---
  RAGNAROK: já měl "v oblibě" indického Sádhua, který od roku 1940 žil bez jídla a vody (protože je prý vyživovala bohyně Amba) a který nosil stylové jméno PRAHLAD

  Prahlad Džani – Wikipedie
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Prahlad_D%C5%BEani

  SUBHAM: bohužel. Každopádně lze o tomto fenoménu dále zkoumat na lidské síti, nebo jinde. Obdobně i o podobných jevech jako je tzv. duhové tělo (nebo tělo světla)

  V sedmnácti letech se na popud vize, kterou měl ve snu, vrátil do rodného kraje Derge, aby se setkal se svým hlavním mistrem, [Nyala Rinpoche Rigdzin Changchub Dorje] (1825–1961/1978), který byl žákem Adzom Drugpy, Ňagla Pema Düdula a Šardza rinpočheho, proslulého bönistického mistra dzogčhenu, který uskutečnil duhové tělo.

  Čhögjal Namkhai Norbu – Wikipedie
  https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Ch%C3%B6gjal_Namkhai_Norbu
  RAGNAROK
  RAGNAROK --- ---
  SUBHAM:
  tak to je bezny tyhle podvody. naposled ten mnich co drzel hladovku v zavrene cele ale mel tam tajne okenko kam mu prinaseli jidlo a piti.
  SUBHAM
  SUBHAM --- ---
  SCHWEPZ: škoda, že článek není ozdrojovan a neobsahuje odkaz na žádnou studii. Takhle to působí dosti nedůvěryhodně.
  SCHWEPZ
  SCHWEPZ --- ---
  ... ještě 14 dní po vaší smrti vám naměří krevní tlak (sice dost nízký) a mozkovou aktivitu...

  Další tibetský mnich dosáhl stavu thukdam.

  Tibetan scholar in rare meditative state after death : The Tribune India
  https://www.tribuneindia.com/...fbclid=IwAR1K9dR_ukO4vOe8EteWDmHq_qbFWOpRpp_mAwkNIkJj6mTfKduC75Fbl0E  FRAKTALEK
  FRAKTALEK --- ---
  Joscha Bach: Artificial Consciousness and the Nature of Reality | AI Podcast #101 with Lex Fridman 13 Jun 2020
  https://www.youtube.com/watch?v=P-2P3MSZrBM
  SCHWEPZ
  SCHWEPZ --- ---
  Scientists pull living microbes, possibly 100 million years old, from beneath the sea | Science | AAAS
  https://www.sciencemag.org/...dy-20200729&utm_medium=email&utm_term=0_c9dfd39373-ab90acb30c-44230789
  Vědci našli na dně moře mikroby, které možná přežily 100 milionů let • RESPEKT
  https://www.respekt.cz/agenda/vedci-nasli-na-dne-more-mikroby-ktere-mozna-prezily-100-milionu-let

  Převrat v úvahách o životě na Zemi i v celém vesmíru: biologové našli ve vzorcích vyzvednutých z hlubin mořského dna živé mikroby staré možná 100 miliónů let. Informuje o tom čerstvé vydání časopisu Science.

  Objev kyslík absorbujících organismů pohřbených hluboko v sedimentech mořského dna je šokující. Jak řekl jeden badatel z výzkumné skupiny, otvírá totiž mimo jiné „šílenou“ možnost, že nalezené mikroby existovaly celé eony věků v prostředí považovaném všeobecně za naprosto neobyvatelné čímkoli živým. Prakticky bez potravy a pouze s tím množstvím oxygenu, kterému se podařilo proniknout až do jejich podoceánského lůžka. Podle biologů nezúčastněných na objevu, které cituje Science, ukazuje tento nález, že život může existovat na dosud nemyslitelných místech nejen na Zemi, ale v celé sluneční soustavě či kdekoli ve vesmíru.

  O existenci života pod mořským dnem se ví už 15 let a stejně tak je známá schopnost mikrobů existovat třeba ve velmi horkém nebo toxickém prostředí. Japonský mikrobiolog Yuki Morono se ale rozhodl prozkoumat limity jejich výdrže. Jeho expedice zkoumala sedimenty pode dnem Pacifiku východně od Austrálie, 5700 metrů pod hladinou a ve speciální lokaci, kde se stýkají různé mořské proudy a které je považováno za nejmrtvější oblast světových oceánů. Ve vzorcích jílu našli minimální množství kyslíku - a posléze po dodání jisté nutriční výživy detekovali ve vrstvě staré 101,5 miliónu let živé mikroorganismy, které se začaly množit.

  Jejich genetická analýza ukázala, že patří k řadě známých bakteriálních skupin běžně se dnes vyskytujících ve slaných vodách, kde hrají důležitou roli v rozkládání organických materiálů. „To naznačuje, že přežít v podmínkách extrémního omezení energie je rozšířená schopnost,“ cituje Science amerického environmentálního mikrobiologa Kenetha Nealsona, podle kterého jde o „velmi šikovnou a praktickou pomůcku k přežití“ získanou zřejmě v dobách, kdy pro mikroby neexistovalo v okolním prostředí dost potravy.

  Badatelé nevědí, co mikroorganismy z australských hlubin celé ty milióny let dělaly. Většina z nalezených kmenů nevytváří spory, což je neaktivní forma života praktikovaná některými bakteriemi k přetrvání v nehostinném prostředí. Existuje i možnost, že se bakterie ve zkoumaném místě průběhem času velmi pomalu dělily, což by z těch nyní nalezených dělalo příbuzné milióny let vzdálených předků. Ale v jejich prostředí, kde je zřejmě uvěznily sedimenty sedající na ně seshora, bylo tak málo živin, že to podle vědců jakémukoli organismu neumožňovalo víc než tu a tam opravit nějakou poškozenou molekulu.

  „Takže se možná vůbec nedělily a prostě žily těch 100 miliónů let. Ale to se zdá šílené,“ říká k tomu ve Science jeden ze spoluautorů expedice, americký oceánograf Steve D'Hondt. Možná, uvažuje D'Hondt, se dole pod mořským dnem skrývá nějaký nám dosud neznámý zdroj – třeba radioaktivita, která bakteriím dodala energii potřebnou k dělení. Nicméně, jak říká námořní mikrobiolog Bo Baker Jorgensen z univerzity v dánském Aarhusu, existuje prostě možnost, že „potrava a energie nestanovují základní limit života na Zemi“.

  Aerobic microbial life persists in oxic marine sediments as old as 101.5 million years
  https://www.youtube.com/watch?v=hjUthnT4SDU&feature=emb_logo
  SCHWEPZ
  SCHWEPZ --- ---
  SCHWEPZ:
  Náš mozek neslyší zvuky a nevidí světlo. Skutečnost celou dobu jen odhaduje a to nejlepší, co zatím „zjistil“ a co se mu opakovaně potvrdilo, je, že nám to pak předkládá jako skutečnost, kterou vnímáme.“
  Ve své přednášce nám Anil Seth na příkladech ukazuje, že „místo toho, abychom byli jen pasivními pozorovateli vnějšího světa, ho také aktivně generujeme.
  (...)
  Průkopník ve fyzice Sir James Jeans řekl, že „poznání jako takové směřuje k nemechanické skutečnosti, vesmír a svět se začínají stále více a více podobat jedné velké mysli než velkému stroji. Vypadá to tak, že mysl již více není jen nějakým náhodným prvkem, jenž nějak pronikl do hmotného světa…

  The Universe as a Consciousness Created Simulation and Proofs of God
  https://www.youtube.com/watch?v=0H4VHlaQzs8

  SCHWEPZ
  SCHWEPZ --- ---
  SCHWEPZ:
  (...) Jak řekl sám Max Planck: „Vědomí považuji za prvotní, za samotný základ. Hmota je už jen projevem vědomí, je z něj odvozena.“
  Jinými slovy, vědomí je nutným předpokladem, bez něhož by nebylo možné formulovat existenci hmoty. Vědomí a hmota, tyto dva zdánlivě rozdílné fenomény, jsou spolu provázané způsobem, jenž teprve teď začínáme opravdu chápat.
  Série šesti přelomových experimentů, jejichž výsledky byly zveřejněny v odborném žurnálu Physics Essays (Eseje z fyziky), poukazuje na to, že vědomí hraje při utváření materiální skutečnosti nezanedbatelnou roli.

  Známý neurovědec vysvětluje, jak náš mozek vytváří skutečnost prostřednictvím procesu halucinování - Moc vědomí
  https://mocvedomi.cz/...novani/?fbclid=IwAR3KDbp_RTkBR90BKm4IG6bz6v-jpJjRZg9CDJwBndrXlj36BKk1al8r26U

  Anil Seth - Conscious Perception as Controlled Hallucination
  https://www.youtube.com/watch?v=2ghUMNl32R8
  SCHWEPZ
  SCHWEPZ --- ---
  PROMĚNIT SVĚTLO NA ENERGII!

  Vědci aplikovali slepým potkanům do oční sítnice tekuté nanočástice, zrak se jim vrátil | Plus
  https://plus.rozhlas.cz/...li-slepym-potkanum-do-ocni-sitnice-tekute-nanocastice-zrak-se-jim-8245806

  Každá z nanočástic funguje jako malý fotovoltaický článek, který přeměňuje světlo na elektrické napětí.
  Právě tak fungují i světločivé buňky v oční sítnici.


  MTO
  MTO --- ---
  Engineers Successfully Test New Chip With Download Speeds of 44.2 Terabits Per Second
  https://www.sciencealert.com/...ip-could-allow-us-to-download-1000-high-definition-movies-per-second
  SCHWEPZ
  SCHWEPZ --- ---
  Why Are You Alive – Life, Energy & ATP
  https://www.youtube.com/watch?v=QImCld9YubE
  IXTREMIST
  IXTREMIST --- ---
  Nejvýkonnější počítač světa našel látky proti novému koronaviru - Seznam Zprávy
  https://www.seznamzpravy.cz/...nejvykonnejsi-pocitac-sveta-nasel-latky-proti-novemu-koronaviru-94597
  MTO
  MTO --- ---
  Entire Collection of Dead Sea Scroll Fragments at US Museum Turns Out to Be Fake
  https://www.sciencealert.com/...tion-of-dead-sea-scrolls-fragments-at-us-museum-turns-out-to-be-fake

  A thorough investigation of one of the world's most valuable collections of Dead Sea Scroll fragments has revealed a shocking truth: not one of the collection's 16 fragments analysed is authentic.
  SCHWEPZ
  SCHWEPZ --- ---
  Vědci vůbec poprvé objevili v meteoritu kompletní molekulu proteinu – a jsou si v podstatě jisti tím, že nepochází ze Země.
  Odborníci z Harvard University a biotechnologických společností PLEX Corporation a Bruker po analýze vzorků meteoritu Acfer 086 dospěli k závěru, že stavební bloky tohoto proteinu se chemicky liší od stavebních bloků pozemských proteinů. Více na: https://vtm.zive.cz/...ult.aspx?fbclid=IwAR0PWnbg1S0VcliAyeN4YqPXsXHVYIsseRW43jBOvreq7iNYUQb1GYR_26g

  [2002.11688] Hemolithin: a Meteoritic Protein containing Iron and Lithium
  https://arxiv.org/abs/2002.11688
  This paper characterizes the first protein to be discovered in a meteorite.

  Analýza dvou meteoritů přinesla první důkaz o výskytu cukerné složky RNA ve vesmíru – VTM.cz
  https://vtm.zive.cz/...ni-dukaz-o-vyskytu-cukerne-slozky-rna-ve-vesmiru/sc-870-a-201282/default.aspx