• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOUDYHodinky - Jake mate? Jake chcete? O kterych snite? obrazky,rady,diskuze
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    Nekdo z klubu? :)
    Muž třikrát hrozil bombou na letišti v Praze :: Letectví.cz :: Letecký informační server
    http://www.letectvi.cz/letectvi/Article77071.html
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    KOUDY: Podle mě jsou to Ulysse Nardin Moonstruck v některé ze svých inkarnací.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    co ma chrenek za hodinky? :)

    FINSON
    FINSON --- ---
    WOJTYLA: Ale ty by ti byly malý ;-)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    njn, jenom nejlepsi znacka hodinek ever, neni se co divit.
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    LUBANCZ: ty vole ty sou...
    FINSON
    FINSON --- ---
    WOJTYLA: Je fakt, že ty bys s přehledem unosil i pilotky v původní historicky správné velikosti...
    LUBANCZ
    LUBANCZ --- ---
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    FINSON: No prave ze na moji pačmáku oraseci nejni moc strizlivejch velkejch hodinek.
    FINSON
    FINSON --- ---
    KALIBAN, WOJTYLA: Napoprvé ve mně cuklo, ale pak jsem se koukl, jak jsou velký, a uklidnil jsem se :-) A taky nechápu, co u classy švýcarských hodinek dělá bílá datumovka v černým cifru - Japonci tohle umí poladit i u Seiko pětek za patnáct stovek, tsk tsk tsk...
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    KALIBAN: Pripominaj mi trochu starou lajnu Primu jako dDiplomaty a tak.
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    KALIBAN: Kamo malem jsem je koupil sam:-))
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    WOJTYLA: ses panchart!!! ty jsou fakt pekny... do haje :((( aaaaaaaaaarg.. nenavidim te


    LUBANCZ: hele vypada to naprsoto v poradku, mam teda ten potazenej kuzi a prijde mi to absolutne bez problemu. Tenhle co davas nejsou videt ty co nejsou ve winderech a vubec mi to prijde divny cely. Prijde mi zze bys mel mit neco kam je videt kde budou lezet a dva windery kde se budou natahovat ty ktery nejak hlavne nosis. Na cestu winder nepotrebujes, takze neco sikovnyho na dvoje hodinky bokem.
    FINSON
    FINSON --- ---
    STEPNI_VLK: Mně je to tak nějak jedno, člověče...
    Ale jak píše ten OP, dává to smysl a pokud korporaci něco legislativa nezakazuje a plyne z toho zisk, udělá to :-) Ono i ve "Swiss Made" jsou jakási procenta a chytristické definice...
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    FINSON: A ty bys spíše protestoval, nebo se spíše přikláníš k tomu, že je to založeno na pravdě?
    FINSON
    FINSON --- ---
    STEPNI_VLK: Jasně, ono taky protestovat nemá smysl :-)
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    FINSON: Já na to narazil jen v jednom vlákně. A tam to tak nějak všichni akceptovali. Kde je pravda, to pochopitelně netuším. ;)
    FINSON
    FINSON --- ---
    STEPNI_VLK: Nesledoval jsem to celé, ale myslím, že tohle je příspěvek, kvůli kterému se na Chronomagu strhla mohutná diskuse hned v několika vláknech :-) Závěrem bylo, že podložené informace nemá nikdo, ani OP na WUS, a tak nějak to vyšumělo...
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    A ještě tedy doplnění pro ty, co nešprechují anglicky. ;)

    Mozna jsem to mel prelozit, ne kazdy mluvi anglicky, i kdyz to hlavni je myslim z te tabulky patrne...

    Podle japonskych predpisu je mozne oznacovat napisem "made in japan" i vyrobky z tovaren mimo uzemi Japonska, pokud je plne vlastnena japonci a japonsky pracovnik je i pritomen pri vlastni vyrobe.. takze levnejsi hodinky s timto napisem a oznacenim "J" jsou vlastne taky produkovany v Malajsii, uplne stejne jako "K" hodinky..

    Navic treba i strojek pro drazsi MM300 (puvodni starsi strojek pro GS) je dnes sestavovan roboticky v Malajsii..

    Informace je to od Seiko lidi, ale neoficialni a asi tezko plne overitelna, ale ekonomicky naprosto logicka...

    Takze kdo chce mit uplnou jistotu japonskeho ducha, tak musi jit do Grand Seiko :-)
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    LEXXA: Víceméně zbytečné to řešit, resp. platit více za J. Viz následující citace:

    často zde probíhá diskuse na téma Seiko s "K" nebo s "J" ... odcituji k tomuto něco ze včerejšího vlákna z WUS:

    ... due to the nature of customs and labor laws in Japan, products are generally allowed to be stamped with Made in Japan if they are produced outside the national boundaries as long as they are manufactured in a wholly owned Japanese firm where the work is overseen by Japanese nationals.

    Generally speaking, watches priced below about 90000 yen (currently $838 US dollars) do not contain enough profit margin to be made in Japan. This is not just for Seiko, but for all major Japanese manufacturers.

    Watches priced roughly from 90000 to 250000 yen (currently $838 to 2328 US dollars) are often finished or with final assembly done in Japan and higher end watches above this point are often fully assembled in Japan......

    (RP - Raw Parts, MIM= Made in Malaysia, MIC = Made in China, MIJ = Made in Japan, RA = Robot Assembly, HA = Hybrid Assembly (robot and human), HuA - Human Assembly)

    Generally Seiko divers and many other models less than about $175 dollars are made of raw parts from China, with assembly done by robots in Malaysia and are overseen by Malaysian technicians.

    SKX007 K = Raw Parts made mainly in China, MIM, RA, Oversight from Malaysian Technicians
    SKX007 J = Raw Parts made mainly in China, MIM, RA, Oversight from Japanese Technicians (which allows the J version to be labeled as Made in Japan)

    SBDC001 (Sumo) -almost all Sumo versions - Raw Parts made mainly in China, MIM, RA, Oversight from Japanese Technicians on assembly line

    SNM031, 033, etc... (Samurai) - Raw Parts mainly from China, MIM, RA, Oversight from Japanese Technicians

    SBDC007 (Shogun) - Raw Parts from mainly China, Titanium case machined and finished in Malaysia, MIM, HA, with final oversight done in Japan by human hands

    SBDX001 (MarineMaster 300m) - Raw Parts mainly from Japan and Malaysia, MIM, RA with final oversight by Japanese technicians in Japan (bet this will surprise many as the 8L35 in this watch is robot assembled)

    SBDB001 (MarineMaster 600m Titanium) - Spring Drive made in Japan, MIJ, HuA with all assembly overseen by Japanese technicians in Japan

    SBBN017 - Quartz movement made in Malaysia, MIM, HA with final inspection by Japanese technicians

    SBBN013 - Quartz movement made in Malaysia, MIJ, HuA with all assembly done by Japanese technicians in Japan

    SBDX011 - Raw Parts from Japan and Malaysia, MIM, HA with final oversight by Japanese technicians in Japan

    SBDB009 - Raw Parts from Japan and Malaysia, Spring Drive made in Japan, MIJ, HuA with all assembly overseen by Japanese technicians in Japan

    Almost all the Grand Seikos are made from Japanese or Malaysia parts, although some of the quartz movements are made in Malaysia. They are all assembled in Japan by Japanese technicians. Most are hand assembled.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam