• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOUDYHodinky - Jake mate? Jake chcete? O kterych snite? obrazky,rady,diskuze
    C4RC455
    C4RC455 --- ---
    JOPS: Sry ale v tomhle se neorientuju. Hodně štěstí s googlem :)
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    JOPS: ja myslim ze jo. tusim ze to byly nejake rakety ci jakeho slaka...
    JOPS
    JOPS --- ---
    LEXXA: spis, jestli mel hodinky :)
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    JOPS: gagarin mel fortisy? :)
    JOPS
    JOPS --- ---
    C4RC455: huh, koukam, ze jsem asi neco pil, ale v 9:46 mi to prijde dost nepravdepodobny :)

    Dotaz spis znel, jak to je s hodinkama Fortis, ja mam pocit, ze o tech jsem cetl, ze byly prvni ve vesmiru. Ale nikde jsem se nedocetl, zda chodily po mesici.
    C4RC455
    C4RC455 --- ---
    JOPS: asi nemluvím řečí tvého kmene ;) mohl by si mi to nějak polopatisticky?
    JOPS
    JOPS --- ---
    C4RC455: a jak to je se znackou Fortis ? Tyto hodinky byly prvni ve vesmiru ?
    BEREGOND
    BEREGOND --- ---
    VACA: uz po nich koukam strasne dlouho..
    VACA
    VACA --- ---
    C4RC455: na značce Bulova je navíc zajímavé, že zakladatel byl českej emigrant kerej se v emerice snažil prosadit na trh se svejma hodinkama.

    Stručně řečeno, jejich strojek Accutron byl ve svý době nejpřesnější a obsahoval nejméně pohyblivejch dílů.
    Je to ale technicky delikátní záležitost. Iciátorem pohybu je zde ladička podobná té co se s ní ladí piano. Krokové kolo které svými kmity "postrkává" má 300zubů přičemž jeho průměr je necelý 2,5mm! Ladička je naladěna na nějakejch 360hz (škoda, že ne 440:) což je frekvence při které se krokové kolečko točí vskutku rychle, ale to je právě způsob jak dramaticky zvýšit přesnost strojku.
    (To kolečko je tak malinkatý a zuby tak titerný, (okolo 1/100mm) že jeho výrobní postupy jsou dodnes tajemstvím, a ani s dnešní technologií není zdaleka jednoduché dosáhnout kýženého výsledku. :)

    Pro oko lahodící benefit tohoto stroje pak je to, že ručička má neskutečně plynulej pohyb, kam se na ni hrabe eta s nějakejma 4 nebo v lepšim případě 8hz... :)

    Strojky vyrobené firmou Bulova na bázi Accutronu byly mimojiné použity i přímo v palubních přístrojích Apolla a dalších zařízeních používaných v průněhu mise. (některé jsou na měsíci dodnes)
    Pak ovšem přišel crystal se stálou oscilací a Bulova šel od válu :)

    Nicméně z mojeho pohledu jsou to na svou dobu technicky vrcholně zvládnuté, velice zajímavé hodinky s historií která sahá až k nám do čech.


    Na ebay se však daj opatřit v mnoha podobách, a to buď s průhledem na strojek, kde dobře vidět cívka uvnitř ladičky, na které je navinuto 90metrů drátku:)




    ale pozor, originálné s průhledem byly udělané jen omezené série, většina z tech co jsou na ebay jsou předělávky



    A nebo za mě must have model Astronaut.




    A nejsou ani nijak nedostupný...
    C4RC455
    C4RC455 --- ---
    Takže nejen Omegy chodily po měsíci... Byly tam teda jenom dvě značky nebo jich bylo víc?
    Only privately-owned astronaut wristwatch worn on the moon heads to auction | collectSPACE
    http://www.collectspace.com/news/news-093015a-apollo-moon-watch-bulova.html

    Btw pochopil jsem správně, že to byl model vytvořený pro něj a nedají se koupit, krom v aukci?
    PFAUST
    PFAUST --- ---
    solidní palba!

    HNL: bohužel neznám..
    HNL
    HNL --- ---
    A co značka Damasco, má tu někdo prosím zkušenost?
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    WOJTYLA: tak on ten kalibr valjoux 775x je branej jako premium, ale za 60k je to moc, navic nevypada, ze by byl s COSC certifikaci...
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    KALIBAN: Aha. Myslel jsem, že ti jde právě o tyhle.
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    TEDDYBEDDY: ted nevim co si z toho mam vzit? jsou to jiny nez jsem mysle, coz tu pise HNL hodinu pred tebou.. nebo mi tam jeste neco unika?
    HNL
    HNL --- ---
    TEDDYBEDDY: Slušný cenový rozdíl:)
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    HNL: dekuju, me se to z obrazku taky nejak nezdalo! :) pardon pardon
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    HNL: 60k je nasmysl za jakýkoliv Certiny:-)
    FINSON
    FINSON --- ---
    HNL: Uff, jsem se lekl. Díky!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam