• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOUDYHodinky - Jake mate? Jake chcete? O kterych snite? obrazky,rady,diskuze
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    DOT: Švýcarský jo, Seika jsou v pohodě.
    GREGI
    GREGI --- ---
    FINSON: jako jo ja to fakt chapu! me by jen spis sralo ze mam neco tak krasneho schovaneho za cifernikem;)) pak to pro me ztraci vyznam a radsi "bezudrzbovej" quartz
    DOT
    DOT --- ---
    hlavne v relaci 5-10k sou automaty uz tuplem nesmysl. Tvrzeni ze baterka je na picu je pozerstvi.
    BYZSKO
    BYZSKO --- ---
    MART1NKA: Pokud chceš švýcary, běž do quartzu a pokud chceš i odolný sklíčko, tak musej mít safír.
    Certina
    Certina - Luxusní značkové hodinky
    http://www.hodinky-svycarske.com/eshop-kategorie-spolecenske-hodinky-damske-certina.html
    Claude Bernard
    http://www.hodinky-svycarske.com/...p-kategorie-spolecenske-hodinky-damske-claude-bernard-swiss.html
    FINSON
    FINSON --- ---
    Abychom si rozumněli: Já osobně jsem všežravej, učurávám jak z mechanik, tak z quartzů :-)
    FINSON
    FINSON --- ---
    GREGI: On ten pocit je imho zatraceně důležitej ;-) Ale nad tím si právě musí popřemýšlet každý sám za sebe...
    GREGI
    GREGI --- ---
    FINSON: 100% qwartz... mechanika ma imho cenu jen u skeletonu jinak mi to prijde dobry jen pro pocit:)
    TWISTRABBIT
    TWISTRABBIT --- ---
    BOBASH: jo zatímco automaty musíš jednou za tejden či dva serizovat... A pokud je nenosis o víkendu tak tě to čeká každej tejden...
    FINSON
    FINSON --- ---
    BOBASH: Pokud je Martinka bude mít jako jediný, tak jí odpadá zastavování po dvou dnech, co je nebude mít na ruce, což by jí jinak s baterkáčema nehrozilo. Jinak baterky se dnes u moderních strojků mění po 2 - 5 letech, záleží na typu, jsou i takové s výdrží 10 let. Automaty musí jednou za 5 let na servis taky, a ten je dražší než výměna baterky a každej měnič baterek ho nezvládne. Výhra nejsou ani ty soláry, těm sice nedojde baterka, ale postupně ztrácí kapacitu ten kondenzátor, co ho dobíjí solární článek - výměna je opět potřeba po 5 - 10 letech.
    Plus přesnost - baterkáče se nemusí seřizovat půl roku, mechanika za tu dobu nejspíš ujede o dost na to, aby člověku začaly ujíždět autobusy a vlaky :-)

    Z mého pohledu je problém baterka vs. mechanika spíš emocionální ;-)
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    FINSON: Já bych šel určitě do automatů, přijdou mii nejmíň provozně náročný (u quarzu musíš myslet na výměnu baterek).
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    MART1NKA: Citizen, nabíjený světlem?
    Citizen / Katalog - Oficiální stránky pro Českou republiku
    http://www.citizen.cz/cs/katalog/strana-1/?category=1100&gender=2&size=E
    FINSON
    FINSON --- ---
    MART1NKA: Jo, Frýdl na Florenci - ale výběr je dost omezený.
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    FINSON: Môžem si ich niedkde v Prahe ošahat? Na Florenci Seiko myslím mali, ale nie som si istá.
    COUDAK
    COUDAK --- ---
    máte někdo chytré hodinky ? vím, že to je zřejmě v tomhle klubu hřích :-D ... ale i tak :-D
    FINSON
    FINSON --- ---
    MART1NKA: Projdi si ještě Seiko - dobrý ceny, hodně jejich oblekových modelů je unisex nebo i pánský tak často vypadají, velikost OK, o kvalitě netřeba diskutovat a cenově jsou na tom o dost líp než Švýcaři (přičemž rozhodně nejsou horší, jenom možná v Evropě ta značka nemá takový zvuk).
    Případně i Orienty, jak píše SARAJ, ale zde je třeba vědět, do čeho jdu v případě mechanických hodinek.
    Vodotěsnost sháněj 5 atmosfér (50 metrů) a víc, oblekovky často mívají 3 atm a ty by podle výrobců neměly vůbec přijít do kontaktu s vodou.
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    Ahojte. Tak ja sa skúsim spýtať tu.
    Chcem pre seba hodinky. Nech sú aspoň trochu vodotesné, nepoškabateľné sklíčko, mám rada kvalitné veci... Páči sa mi unisexový vzhľad, ale potrebujem menší ciferník, pretože som drobná a mám malú ruku. Prešla som si niekoľko veboviek rôznych značiek a u dámskych hodiniek sa mi nepáči, že majú kamienky okolo ciferníku a ozdobný font na čísliciach... Chcela by som jednoduchý okrúhly ciferník bez rôznych vyfikundací. Cena 5-10k.
    Jediné, na ktoré som doteraz narazila a šli by sú Tissot:



    Nejaká iná značka, s ktorou by som to mohla porovnať? Díky!
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    Docela pěkný Pulsary imo
    Pulsar On The Go PS9161 Men's Watch
    http://www.ashford.com/us/watches/pulsar/on-the-go/PS9161.pid?nid=cpg_cat680070&so=3
    GREGI
    GREGI --- ---
    VACA: Kroutici moment na rucicky?!:D to sem teda neslysel.... hele nejlevnejsi myiota 2035 a pak sou jeste podobny s ruzne dlouhejma curackama na rucicky google pomuze... je kolem 100 i s postou a je to strojek kterej bude presnejsi nez jakejkoliv mechanickej.... jestli chces nejaky cinsky mrdky muzes se stavit ja ti jedny dam zadara driv sem to mel na zkouseni a nejaky mi zbyly....
    VACA
    VACA --- ---
    FINSON: Hm hm zajímavé informace. V mojem případě by nešlo o přestavbu stávajících hodinek, ale o konverzi naramkovýho konpasu v hodinky... S tim krouťákem máš pravdu, tam asi trochu potřea bude páč ručičky nejsou žádný tintítka... Ale jako abych tam dávat třea nějakou quartz etu, to je zbytečnej luxus... Ono by to ani nebylo nositelný uplně každodeně, spíš jde o takovej výstřelek a zábavnou věc..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam