• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOUDYHodinky - Jake mate? Jake chcete? O kterych snite? obrazky,rady,diskuze

    Pro nekoho je to soucast ruky, pro nekoho jen modni doplnek - Hodinky vsech druhu a tvaru!..podme se o nich pobavit (pripadne zaslintat :)
    rozbalit záhlaví
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    TOMMY_: Ukaž :D Chtěli za to něco?
    TOMMY_
    TOMMY_ --- ---
    Tak jsem je koupil. Neprijemna slecna u dusaka to overila.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    LEXXA: ja vim..sou hrozne malinky
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    KOUDY: mas na to ruku? vintage povetsinou znamena 34-36mm
    COUDAK
    COUDAK --- ---
    U některých z vás, by mě zajímala vaše kolekce hodinek :-D ... jak dojedu domů zkusím vyfotit ty svoje dvoje hodinky co mám :-D klidně k tomu přidám i budík u postele kdyby to bylo málo :-D
    TOMMY_
    TOMMY_ --- ---
    KOUDY: Jedine speedy a autavie :))
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    ja uz chci jen vintage omegy...pak na hodinky na par let prdim :))..jo a jeste monaca


    TOMMY_: najs!..pak koukej dat fotky :)
    TOMMY_
    TOMMY_ --- ---
    Tak dneska odpoledne se jdu podivat / koupit jedny hodiny.. Mala napoveda : maji bily rucicky, cernej cifernik.. Jsou par let stary.. Maji hezkej tah a nazev zacina na SPEEDM _ _ _ _ _ :)) uvidime co na ne reknou u Dusaka.. :)
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    ARMADILLO: Ještě doplním, že mají smysl a hodnotu i vintážní hodinky a to je kapitola sama pro sebe, to je na delší povídání.
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    TEDDYBEDDY: Sellita a ETA je zpravidla 100% totéž, zrovna jsem o tom četl hezký článek.. později ho sem postnu. Ve Steinech máš asi ETA 2824-2?
    Já mám za to, že u hodinek nejde o co největší přesnost, to je mylné. Kdyby šlo o co největší přesnost tak budeš chtít jen atomové hodiny a řešit každou pikosekundu.
    U (hlavně mechanických) hodinek jde o tvůj vztah k času, ne jen o to, kolik je zrovna hodin :)
    Dneska platíš za "hodnotu" hodinek. Třeba Rolexky mají pro mě větší hodnotu díky historii značky a její sofistikovanosti. To samé platí pro Tudor, který respektuji. Hodináře, kteří do pouzder cpou ETA, které stojí 180USD ve velkoobchodě, jako třeba Fortis a prodávají hodinky pak za 100.000 Kč, nemají u mě žádnou hodnotu. To je pak i vidět na sekundárním trhu, kde takové Fortisky neprodáš ani za 1/4 ceny, protože je nikdo nechce, nemají žádné kouzlo.
    Osobně to vnímám tak, že má smysl pouze Rolex/Tudor/JLC a pak některé zajímavé komplikace (Patek, AP, IWC a mnoho dalších... většinou jde o hodinky kolem 1mil. Kč). Vše ostatní je podobné jako hodinky Diesel/Hugo Boss :) Nějaké designové pouzdro, levný strojek vevnitř a jsou to hodinky na pár sezón a pak je můžeš odložit, protože je neprodáš nebo s velkou ztrátou.
    LELI
    LELI --- ---
    TEDDYBEDDY: Material treba (zlato, etc),
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    ARMADILLO: A Alpiny extreme diver se Sellitou mi stabilně dělaj 2-3s tejdně. Steiny s Etou 5-7. Čili když pomineme prvotní účel hodinek, měřit čas s co největší přesností, nabízí se otázka, za co neska kromě dizajnu ( individuální vkus) platíš třeba x100k navíc?
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    1971 Tudor 'Home Plate' Reference 7032 w/ Box And Papers – HODINKEE Shop
    http://shop.hodinkee.com/.../watches/products/1971-tudor-monte-carlo-reference-7032-w-box-and-papers
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    KOUDY: Jsou fejky a fejky. Číňani jsou hodně dobrý ve fejkování věcí - a padělek, kterej vznikne tak, že rozeberou originál, okopírujou každej kousek a pak to poskládaj (narozdíl od low-cost fejků, který poznáš už z metru), se pořád dá vyrobit za zlomek ceny drahejch hodinek. A klidně ti k tomu zfejkujou i certifikát.
    ADDALBERT
    ADDALBERT --- ---
    KALIBAN: 70s vs. 2013


    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    ADDALBERT: to neni nejakej totalne vintage oldschool?? to jsou novy hodinky?
    husty
    ADDALBERT
    ADDALBERT --- ---
    Nechci předjímat, ale koncem roku budu možná pořizovat něco jiného. Tudory tak budou asi na prodej(tak v záři) a budou mit ještě 9mesicu záruku (kupovany v srpnu u Bechyneho). Než to dam( to bude nejdříve v létě) na ChM. Mel by zájem někdo odtud? Cena 79k.
    Dyztak SZ

    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    TEDDYBEDDY: A iPhone to s nulovou tolerancí umí zadarmo :)
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    ADDALBERT: Pak je jeste varianta Big Block, i investičně to možná dává smysl.
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    ARMADILLO: Njn. ale takovou toleranci mi solární Seika za bůra daj za tejden taky :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam