• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOUDYHodinky - Jake mate? Jake chcete? O kterych snite? obrazky,rady,diskuze
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    FINSON: já to psal, bo mi někdo tvrdil, že ocel je lepší bo antialergen. Jak to tak sleduju, tak pro mě má největší význam ta voděodolnost asi. no pohledám a uvidíme.
    FINSON
    FINSON --- ---
    BRUKEV: No je to měkčí kov a bývá poniklovaný, takže když to mladej podře, bude to víc vidět. Umí to trochu "hnít", ale tak dlouho je stejně mít nebude, takže v podstatě o tolik nejde. Já jenom, že je to materiál, kterýs nepsal v požadavcích, tak na to upozorňuju :-) Pokud to bereš takhle, tak fakt Timex, Japonce takhle levný myslím neseženeš. Teoreticky se do 1500 dá vejít s některými Seiky z řady 5, ale tam vidím jedno údkalí v tom, že jsou to automaty...
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    FINSON: tam mosaz vadí čemu? Alergie, menší životnost? Já právě hodinky moc neřeším, jen jsem nechtěl něco okolo 500 Kč. Jsou to první hodinky, takže tipuju, že je klidně může rozbít, nebo ztratit a proto nechci nic za 3k+
    FINSON
    FINSON --- ---
    BRUKEV: Aj, tak za 1500 toho asi tolik nenajdeš. Bral jsem to z pohledu nadšeného magora. Takhle spíš ten Timex - ale tam je zase dost kovových modelů ne z oceli, ale z mosazi.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    LEXXA: ideál do 1500 Kč, ale zatím jsem moc nesledoval, jestli to je moc málo :)

    FINSON: LELI: mrknu
    LELI
    LELI --- ---
    BRUKEV: libovolny Swatchky co se mu budou libit?
    FINSON
    FINSON --- ---
    LEXXA: Timex je pro mě něco nepochopitelnýho, strašná hromada modelů, každej má nějakej háček by design a když už se občas nějakej fakt povede, tak nejde sehnat :-) Ale je možný, že mi něco uniká, tuhle značku nijak zvlášť nesleduju (což je možná na jednu stranu škoda).
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    FINSON: ja pasl po reef gear s indiglem a budikem. asi 7-8 let stary model. docela challenge
    FINSON
    FINSON --- ---
    LEXXA: To je fakt. A pilotek zas tolik není... no, začíná to vypadat jako zajímavý quest :-)
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    FINSON: potapky obvykle nemaji oznaceni hodin. coz pro male dite muze byt problem.
    FINSON
    FINSON --- ---
    BRUKEV: Díval bych se po quartzových / solárních Seiko nebo Citizen. Dělají hrůzu modelů i v menších velikostech vhodných na tenkou dětskou ruku a splňují tvoje požadavky (dnes je prakticky všechno z nerezu a s tvrzeným sklem). Barevně odlišené ručky bych hledal na potápěčských modelech, i když to asi dost zúží výběr. No a jsou to slušné zavedené značky s vysokou kvalitou, přitom finančně velmi dobře dostupné, takže až ty hodinky synátor ztratí nebo rozmlátí, nemusí z toho být rodinná tragédie :-)
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    BRUKEV: rozpocet?
    chtel jsem synovi koupit jako prvni timexy ale ty co chci jsou dost nesehnatelne a moznost B coz je swatch mi pres prah nesmi.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Otázka na otce od dětí, Ti určitě pochopí na první pohled prostý dotaz a nebudou minuskovat :)

    Kluk má šest let, čas na první hodinky.

    Co by tak měly umět?
    Napadá mě nějaká slušná voděodolnost, bo v nich bude chtít plavat, nebo minimálně si umývat ruce.
    Asi pevnější sklo. Tělo hliník, nebo nějaká ocel. Ručičky ideálně ve dvou barvách, klidně s nápisem hodiny, minuty.

    Nějaké slušnější značky, které slibují kvalitu, ale s ohledem na cenu?
    FINSON
    FINSON --- ---
    Ciwe, na Shoppinginjapan se objevilo pár kusů SKX009 Made In Japan - za cenu vyšší než SARBy :-) Tvl to je jak na Forexu toto, LOL. Nejvtipnější je, že jestli za to někdo ty prachy vysolí a strčí je do trezoru, tak šance, že je za 10 let neprodá se ztrátou, je dost mizivá. Ne tak kdyby to udělal s libovolnými Rolexy, snad kromě Oyster Perpetual :-)
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    JOPS: hele já je mám na ZULU páč NATO mi přišel moc tenkej na takhle masivní hodinky... ale souhlas vypadaj na tom taky skvěle...
    JOPS
    JOPS --- ---
    WOJTYLA: mne se libej i ty NATO :)


    radsi jenom odkaz :)

    http://i.imgur.com/qItVR22.jpg
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    JOPS: hele já ho na tom mám a s Oysterem vypadaj vo 140% líp...:-)
    JOPS
    JOPS --- ---
    WOJTYLA: diky, ted uz jenom poridit oyster tah nejake antireflexni sklicko a bude to :)


    TANTRAMAN: asi o 6-7 stovek levneji, nez na http://www.ihodinarstvi.cz/...ky/seiko/panske/8314-hodinky-seiko-skx007k1-skx007-automatic-diver.php

    i kdyz koukam, ze ted cena je o 500 levnejsi nez kdyz jsem koukal naposled, ale proste vyprodano.

    Dal jsem za ne se vsim vsudy (CLO, DPH) 7100Kc.

    Z druhe ruky je sezenes do 4k v pohode, ale hodinky musim mit nove... Grafiku klidne z druhe ruky koupim, hodinky ne :)
    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    o kolik vysly levneji nez kdybys je kupoval tady ?
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    JOPS: vítej v klubu!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam