• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOUDYHodinky - Jake mate? Jake chcete? O kterych snite? obrazky,rady,diskuze

    Pro nekoho je to soucast ruky, pro nekoho jen modni doplnek - Hodinky vsech druhu a tvaru!..podme se o nich pobavit (pripadne zaslintat :)
    rozbalit záhlaví
    TOMMY_
    TOMMY_ --- ---
    DRAGON: jak cistis strojek ? mel jsem za to ze se strojek musi rozebrat a kazda cast nechat vylouhovat v roztoku a pak pri skladani postupne olejovat ruznymi druhy oleje.. to si delas sam ?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TANTRAMAN: tak to jo, to chapu, ja ho mam taky rad, zrovna dneska sem cistil strojek mejch milovanejch longinesek :)


    CALIBOS
    CALIBOS --- ---
    DRAGON: quartz je samozřejmě přesnější a levnější. Nicméně má omezenou životnost, jako každá dnešní elektronika na cca 10 let (vzhledem k tomu že eko-pájky již neobsahují olovo atd).
    Na druhou stranu mechanické chronografy jsou velmi ceněné, fungovat budou třeba 100 let. A jejich cena klesat pravděpodobně nebude imho.
    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    DRAGON: je to ciste osobni nazor. mas pravdu ve vsem co rikas. ale ja mam rad strojek.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TANTRAMAN: no to mel bejt vazne mirenej dotaz ovsem :) fakt me zajima, co maj lidi proti stojkum quartz, kdyz vynecham, ze je to kvalitni a levny. co dal tam je/neni?
    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    nechtel jsem spustit debatu quartz/strojek. kazdymu co se libi.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TWISTRABBIT: H.S.H Sport s.r.o.
    Za Ženskými domovy 124/3
    150 00, Praha 5 - Smíchov
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    pro me jsou u hodinek dulezity tri faktory, ktery musej splnovat:
    musi se mi libit vzhled
    musi byt vodotesne (dest/vlhkost ruky, nikoliv potapeni)
    musi jit presne

    zbytek je mi ukradenej, mechanicky strojky jsou sice fajn, ale stoji to velky penize a je s tim vetsi prace.
    TWISTRABBIT
    TWISTRABBIT --- ---
    TOMMY_: viděl si je někde v Pze na živo?
    TOMMY_
    TOMMY_ --- ---
    ja mam rad mechanicky hodinky.. zadnej quartz nenosim.. ale u hodinek a par supu to chapu a nevadi mi to.. :)
    EDERA
    EDERA --- ---
    DRAGON: Protože to přece není tak cool jako méně přesný mechanický hodinky.:-)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TANTRAMAN: quartz spatnej? proc? ja jej mam v nekolika hodinkach a ty hodinky jsou naprosto presne na vterinu pokazdy, co po pul roce posunuju strojek o hodinu. Quartz je skvelej.
    TOMMY_
    TOMMY_ --- ---
    TANTRAMAN: co by sis prosimte predstavoval za 3490 ? tourbillon ? za ty prachy vypadaji imho super.
    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    TOMMY_: hm, quartz.
    TOMMY_
    TOMMY_ --- ---
    hele.. jak tady porad resite nejak levny hodinky.. TIMEX ted dela uplne super radu retro chronografu. .a jsou fakt nadherny. totalne retro PVD style chronograph.



    a stojej cca 3500K

    The Waterbury Chronograph | Global Timex
    http://global.timex.com/node/101471
    BATOO
    BATOO --- ---
    Hele ac se to nezda, je s tim hroznyjo sr*ni. Zitra mi prijde druha sada co chci do prace na stul, zase na tom zakysnu buhvi jak dlouho :).
    Kdyz bych mel prodat tak nejmin za 5k = neprodejne :).

    Takze tak.
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    neskutečný palby za ty digitrony. teď jsem na ebayi našel něco, co bych chtěl za 650 USD.
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    BATOO: já bych je chtěl, ty tvoje ale. :D
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    okej, tak tohle potrebuju.
    BATOO
    BATOO --- ---
    Jinak ten muj board ma treba svetelnej senzor, takze vecer se mi stahne napeti a skoro nesvitej atd.
    Je tam hodne moznosti nastaveni, muj board je odsud:
    Aktualności - electoNIXclock - Zegary lampowe Nixie
    http://www.electronixclock.pl/aktualnosci/
    BATOO
    BATOO --- ---
    Jinak jsem zapomnel, k sehnani tady za docela zajimave penize:

    Stavebnice TIPA PT029B Digitronové hodiny - EDICE 100ks
    http://www.klelektronik.cz/...e-tipa/8862-stavebnice-tipa-pt029b-digitronove-hodiny-edice-100ks.html

    Jen na me kolotocarske barvy led pro podsviceni a digitron IN-14, kterej prej se zivotnosti na tom neni tak dobre jako jine (myslim ze jeden z prvnich digitronu).

    Pokud si budete kupovat/shanet/stavet doporucuju alespon jeden nahradni digitron.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam