• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOUDYHodinky - Jake mate? Jake chcete? O kterych snite? obrazky,rady,diskuze
    TOMMY_
    TOMMY_ --- ---
    hoj hoj..
    na chronomagu jsem objevil vlakno ze nekdo koupi reduced speedmastery tak jsem mu nabidnul ty svoje.. protoze mam celkem zalusk na ty poradny velky profesional moony. Takze pokud to nedopadne.. nemel by o ne nekdo zajem tady ? :)



    BOBASH
    BOBASH --- ---
    TOMMY_: Waterbury ve verzi bez chronografu jsem tuhle kupoval otci k vánocům (nosí TImexy už léta) a vypadaj i naživo super, na hodinky, co v tý "bezchronografový" verzi stojej asi dva litry jsou fakt hezký. Za svoje automatový Seika bych je asi nevyměnil, ten pocit že máš mechanickou věčnou věc je fajn, ale na druhou stranu ty Timexy o dost líp fungujou :)
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    DRAGON: ja sleduju http://watchguy.co.uk, tam ukazuje highres fotky oprav starejch kalibru, ale neni to moc popisny, ale ilustracni to obcas je taky a fotky jsou tam peckovy
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    DRAGON: si blazen :D ale hezky! Bych se nemel odvahu do toho pustit, ale mozna nejaky cinsky kopie svycaru si za par baku koupim a rozeberu uz jen pro tu srandu :))
    CALIBOS
    CALIBOS --- ---
    DRAGON: ciferník atd je dost citlivý, mám tedy jenom zkušenosti s Primkama zatím. Ale jakkoliv šahat na cifr vesměs končí tragédií.
    Jediné co dělám, že jsem si koupil rhodico (taková ta plastelína) a odstraňuju jím nečistoty nalepením na ciferník. Jinak ten tvůj vypadá krásně, osobně bych ho nechal asi :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    DRAGON: mimochodem tusite nekdo o nejakym webu, kde bych se o nich dozvedel neco vic? Nejaky old pocket watch longines server:) google mi toho moc nevyhazuje
    DRIZDIK
    DRIZDIK --- ---
    TOMMY_: TWISTRABBIT: Já mám od nic zrovna a jsem spokojenej na každodení nošení. Mám i pár automatek, ale tyhle jdou vždy a ještě mám starý expeditionky který tahám na střelnici, do lesa atd .. dělají svojí práci a nebude mě srát, když se rozbijou. + mají všechny timexy Indiglo ..
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    na co si ale fakt netroufnu je revitalizace predni casti, tam se bojim ze neco podelam a bude to videt
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TOMMY_: nejsem zadny profik, takze odpoved na tvoji otazku je: asi nic moc :)) cistil sem to pouze hadrikama a mineralnim olejem + hrubou latkou (na rez) a na velky necistoty spicka skalpele pod lupou. Byly uplne zasrany a zrezively, tak sem si napsal schema jak co k cemu patri a postupne je oteviral. Nejhorsi je asi nasadit spiralu (nevim jak se to jmenuje ofiko).
    Ale musim rict, ze teda se mi to docela povedlo a tyhle 1914 longinesky jsou uvnitr opravdu krasny..

    TOMMY_
    TOMMY_ --- ---
    DRAGON: jak cistis strojek ? mel jsem za to ze se strojek musi rozebrat a kazda cast nechat vylouhovat v roztoku a pak pri skladani postupne olejovat ruznymi druhy oleje.. to si delas sam ?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TANTRAMAN: tak to jo, to chapu, ja ho mam taky rad, zrovna dneska sem cistil strojek mejch milovanejch longinesek :)


    CALIBOS
    CALIBOS --- ---
    DRAGON: quartz je samozřejmě přesnější a levnější. Nicméně má omezenou životnost, jako každá dnešní elektronika na cca 10 let (vzhledem k tomu že eko-pájky již neobsahují olovo atd).
    Na druhou stranu mechanické chronografy jsou velmi ceněné, fungovat budou třeba 100 let. A jejich cena klesat pravděpodobně nebude imho.
    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    DRAGON: je to ciste osobni nazor. mas pravdu ve vsem co rikas. ale ja mam rad strojek.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TANTRAMAN: no to mel bejt vazne mirenej dotaz ovsem :) fakt me zajima, co maj lidi proti stojkum quartz, kdyz vynecham, ze je to kvalitni a levny. co dal tam je/neni?
    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    nechtel jsem spustit debatu quartz/strojek. kazdymu co se libi.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TWISTRABBIT: H.S.H Sport s.r.o.
    Za Ženskými domovy 124/3
    150 00, Praha 5 - Smíchov
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    pro me jsou u hodinek dulezity tri faktory, ktery musej splnovat:
    musi se mi libit vzhled
    musi byt vodotesne (dest/vlhkost ruky, nikoliv potapeni)
    musi jit presne

    zbytek je mi ukradenej, mechanicky strojky jsou sice fajn, ale stoji to velky penize a je s tim vetsi prace.
    TWISTRABBIT
    TWISTRABBIT --- ---
    TOMMY_: viděl si je někde v Pze na živo?
    TOMMY_
    TOMMY_ --- ---
    ja mam rad mechanicky hodinky.. zadnej quartz nenosim.. ale u hodinek a par supu to chapu a nevadi mi to.. :)
    EDERA
    EDERA --- ---
    DRAGON: Protože to přece není tak cool jako méně přesný mechanický hodinky.:-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam