• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOUDYHodinky - Jake mate? Jake chcete? O kterych snite? obrazky,rady,diskuze

    Pro nekoho je to soucast ruky, pro nekoho jen modni doplnek - Hodinky vsech druhu a tvaru!..podme se o nich pobavit (pripadne zaslintat :)
    rozbalit záhlaví
    VACA
    VACA --- ---
    LEXXA: No on ten Ball je sice americka znacka, ale manufakturu maj ve svajcu, splnujou vsechno pro oznaceni "swiss made" na cifru.. Nicmene jsou za hranici vkladu.
    Na deap blue sem koukal, ale jsou to vsechno orloje velky.. Prometheus nema etu, ted si nevybavim ni jeden kus, asi me dostatecne nezaujaly...

    Ale ja se vam priznam, ze v tuhle chvili mi ani tak nejde o to mit nejakou echt znacku, ba ani to swiss made tam mit nemusim. (Ale ETU fakt chci..)
    Hledam proste neco, co me uspokoji po strance designu, funkce a velikosti.
    Je to v tehle cenove relaci tezke..
    Jako vzor idealniho dedignu povazuju rolba sub 40mm. Vetsim hodinkam se zatim vehementne brabim. Coz mi na jednu atranu trochu "usnadnuje" vyber, protoze tam je toho jak safranu.
    Co sem koukal tak treba davosa dela 40mm sub, ale ja bych se rad ubranil i tomu 100% hommage.

    Muj momentalni zhavej favorit jsou ty precista prs82. je to za "sranda prachy" ma to etu, safir, a v neposledni rade se mi libi i ten strohej "tool design", alorat me vadi ta "snake head" minutovka..

    A kdyz bych se trochu vodvazal jakoze na "blejskavejsi styl" tak mi ted jeste padl do oka Chrystopher Ward Trident gmt 600

    Libi mi ze ma ten SUBovskej styl, celkem cistej, ale zaroven svoje originalni prvky. I kdyz to na me v necem trochu pusobi jako spatlanina rolby a omeg. Trochu mi vadi ten plastickej "vlnky cifr", ale nic co by se nedalo prekousnout, aspon to neni 100%hommage. Protoze jinak mi prijdou celkem cisty, a maj veci co bych si pral: ETA, safir, GMT, keramika, dobra vodotesnost (600m) A to vse v maly velikosti...

    Tak vam nevim:


    LEXXA
    LEXXA --- ---
    VACA: podivej se na srovnani zn prometheus s uz nevim cim. myslim ze deep blue. ball jsou fajn ale nejak mne osobne vadi to made in usa vadi. ehlede na tom ze cena je nesmysl
    VACA
    VACA --- ---
    VACA
    VACA --- ---
    Panove, trochu odbocim ze sveho primarniho patrani.
    Rikam si, ze kdyz bych ustoupil na teh 42mm, tak by bylo zajimavy tam mit i GMT a Tritium... Si zase vymejslim, co? :D
    Mate nejaky tipy?
    Ja zatim s temahle kriteriama nasel jen hodinky zn Ball, ale ty sou trochu mimo rozpocet :D

    TOMMY_
    TOMMY_ --- ---
    KOUDY: Nejlepsi seamaster pouzdro.. ale bilej cifr ?!
    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    KOUDY: 4650 chf
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    Introducing: The Omega James Bond Omega Seamaster Diver 300M 'Commander's Watch' Limited Edition
    https://www.hodinkee.com/...launches-the-omega-seamaster-diver-300m-commanders-watch-limited-edition

    VACA
    VACA --- ---
    TOMMY_: j, ještě na ně kouknu. Mam v plánu se stavit do toho chronoshopu osobně a něco tam prohlédnout, vyzkoušet.. Také bych rád i do toho Helveti obchodu, bo tam maj zase jiny kusy. Ono i ta Seiko škála hodinek mě zajímá, a i ty levnější modely. Nijak to nezatracuju, ba možná naopak. Když nenajdu něco co by mi sedlo po všech stránkách a budu dělat kompromisy, tak ať to nestojí moc :)

    TOMMY_: A jak choděj, zkoušel jsi někdy sledovat odchylku trochu? Maj hacking? že už něco zažili je na nich trochu vidět, maj svůj příběh už.. :) A co lumi? tam je ta pověstná Seiko Lumibrite? ta prej svítí jako ďas..

    BYZSKO: Hmmm, musim říct že se mi líběj, moc! A maj tu správnou velikost.. :) Cena je taky celkem příznivá.. Se o tý myiotě budu muset něco dozvědět, radši bych tu etu, co si budem povídat. Ale jako větší překážku než to, vidim že maj teď k mání jenom pískovaný matný pouzdro. To mě moc neba, to kartáčovaný na té fotce co jsi postnul je super!


    BTW: a co řikáte na tyhle?





    Je to re-edice hodinek který v letech 1981-82 fasovalo britský námořnictvo. Zajímavost je i to, ře jejich armádní identifikační kód byl sdílenej ještě pro Rolex a CWC..
    Cena taky příznivá, okolo 12k, ETA, safír, ocel, 40mm.. Jediná piha na kráse je pro mě trochu ta "snake head" minutová ručíčka, jednak ten tvar, ale taky mi přijde moc dlouhá prostě. Imho by vypadalo o dost líp, kdyby ty minutový indexy nebyly zakrytý..
    Taky na ně teda neni žádnej přesně padnoucí tah kterej by vyplnil mezeru u stěžejek, ale na tý kůži vypadaj teda super!

    Objevil jsem je včera, chvíli nad nima přemítal, a večer je hodil do košíku se slovy "buď jak buď, aspoň se to vyřeší", protože se v tom čim dál tim víc motám.. O co víc objevuju nový modely, o to víc je těžký to nějak rozhodnout.. :D No, nakonec jsem je ale nevzal, protože pan Eddie má do 25. dovolenou, takže mi to moc neulehčil :D
    BYZSKO
    BYZSKO --- ---
    VACA: Je v tom teda "jen" Myiota, ale to provedení se mi líbí moc, zvlášť tyhle no date se žlutou vteřinovkou.

    Trekker 40 | Raven Watches
    http://www.ravenwatches.com/trekker-40/
    JOPS
    JOPS --- ---
    TOMMY_: presne, moji milacci :) nosim to do prace furt a nevim proc, bavi me na ne koukat :)
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    TOMMY_: kdo je nemá, jako by nebyl. :))
    TOMMY_
    TOMMY_ --- ---
    Btw moje ted uz "turisticky" seika.
    More, pisek, kaceni dreva, turecky lazne..



    TOMMY_
    TOMMY_ --- ---
    VACA: Mrkni na youtube recenze tech squale. Vypadaj bombove.
    VACA
    VACA --- ---
    NASTY: no ja jsem se v tom ted trochu ztratil, nevim jak/kam dal.. Budu muset nekam zajit a zkouset osobne. Akorat zrovna ty glycine ted uz u nas temer vubec nejsou. Vim ze driv jich meli dost variaci k videni v chronoshopu, ale to uz davno neni pravda..


    VACA: jeste jsem zapomel ze tam je i keramicka luneta, takze v souctu: eta, safir s ar nahore, safir na pruhledu do strojovny, titanovy pouzdro, titanovej tah, keramicka vlozka lunety, to vse asi za 15.. To je celkem zajimave nastavena "laťka"
    NASTY
    NASTY --- ---
    VACA: Pro tyto účely mám už mnoho let Seiko 7009, které mi slouží pro odečet času při nejrůznějších aktivitách kdy je velké riziko že hodinky přijdou k újmě. Z tvýho výběru jsou mi sympatický Glycine. Mám k tý značce sympatie a ty první uvedené mě velmi baví i svým designem, vypadají skvěle.
    VACA
    VACA --- ---
    JOPS: J, me prijdou taky celkem F pohode, jen mi trochu vadi ta modra, zejmena ten modrej obdelnik s napisem..
    Ale jinak i ta cena je celkem ok, mi prijde.. Za hodinky ktery nejsou uplny hommage, ETA, titanovy pouzdro, safir nahore s AR, safir dole, titanovej tah...

    Jen se trochu obavam jak by na nich byly videt skrabance. Jsou prej ruzny "grade" titanu, pricemz ty nizsi jsou snad dokonce i mekci jez ocel, nepodarilo se mi zatim zjistit jakej titan steiny pouzivaj.
    Ale i kdyby ten tvrdsi, tak na titanu bejvaj skrabance dost videt, a rychle se tvorej... Resp oni to nejsou trea ani skrabance do vlastniho materialu titanu, ale on ma vlastnost ze povrchove oxiduje, vytvari se na nem souvisla vrstvicka nejakeho oxidu, a ta je samozrejme velice snadno poskravatelna.
    Videl jsem sice na zahranicnich forech jak to uzivatele dokazou "zrepasovat" obycejnou gumou z papirnictvi, tim modrym tvrdym koncem. (Proste se odstrani cela ta vrstva oxidu)
    Ale je to opruz, trva to nejakou hodinu, a nevim jak casto je to potreba..

    Dalsi vec co jsem se docetl od nekterych majitelu, ze ty hodinky ve skutecnosti maj trochu jinej odstin na lunete, jinej na pouzdru, a jinej na tahu.. Nevim jak markantni to je, na zivo jsem je zatim nevidel..

    VACA
    VACA --- ---
    TOMMY_: Hm tyhle seiko co jsi nahodil jsou hezky, tam neni skoro co bych vytknul.. Snad jen ze lumi na vterinovce bych radeji na konci kterej ukazuje, uz si asi trochu vymejslim, co? :D Ale proste zase 42,6 prumer pouzdra bez korunky..
    Cena je v hranici absolutniho maxima, a tim se i zprisnujou moje kriteria...
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    Slevy u Wardů!

    Half Price Watches - Christopher Ward
    https://www.christopherward.co.uk/events/flah-ecirp
    JOPS
    JOPS --- ---
    VACA: ty Steinhart Titanium 500 se mi fakt libej :)
    TOMMY_
    TOMMY_ --- ---
    TOMMY_
    TOMMY_ --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam