• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOUDYHodinky - Jake mate? Jake chcete? O kterych snite? obrazky,rady,diskuze
    TOMMY_
    TOMMY_ --- ---
    VACA: Nemuze to souviset s tim jak postupne prestal s tou vojenskou ideologii a vic se zacal venovat vysim mysnkam ,? Ze se pak tahle jeho "povysenost" nad obycejnou valku ukazala i na tom ze misto vojenskyho nastroje ma jenom ukazatel casu. Neco jako kytka v kanonu u tanku ? Nebo kdyz dusek chodi bez bot.
    TOMMY_
    TOMMY_ --- ---
    Tak jsou doma. Teda v Praci.



    VACA
    VACA --- ---
    TOMMY_: jj oni se prej tyhle seika hodně prodávali v PX storech na základnách ve vietnamu. Prej to byly hodně rozšířený hodinky mezi vojclama, a taky asi nebyly moc drahý...
    Ale proč sakra měl Kurtz rolbu bez lunety?? :)

    TOMMY_
    TOMMY_ --- ---
    VACA: Tak tam ma willard zelvy zejo :)
    VACA
    VACA --- ---
    TOMMY_: vypadaj celkem zajímavě i takhle bez lunety..

    Mi to připomělo Kurtze z Apocalypse now


    ten měl z nějakého důvodu Rolbu taky bez lunety...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TOMMY_: krasa. tak at to klapne preju :)
    TOMMY_
    TOMMY_ --- ---
    A uz mi postupne chodi nahradni dily :)

    TOMMY_
    TOMMY_ --- ---
    :-)

    TOMMY_
    TOMMY_ --- ---
    a ted mi napise typek ze by mel na prodej i mark II .. no doprdele.. to abych zrusil tu rezervaci na ty seika snad :D
    TOMMY_
    TOMMY_ --- ---
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    TOMMY_: tos ty speedy začal nějak sbírat, ne? :)
    TOMMY_
    TOMMY_ --- ---
    TOMMY_: No. Poslal jsem mu prachy. Tak prej do 48 hodin
    Uff..
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    DONTRAGEDY: Jo jo, máš recht, tady je to pěkně popsané.
    Atomový poloměr napříč periodickou tabulkou – Khanova škola
    https://khanovaskola.cz/video/2/5/2418-atomovy-polomer-napric-periodickou-tabulkou
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    BETTER: ale jo, najdes, googluj si hydreliox, jsou to smesi s obrovskym pomerem helia a vodiku a prakticky nulovym pomerem kysliku, pouzivaji se na extremni ponory, zabranuje HPNS (https://en.wikipedia.org/wiki/High-pressure_nervous_syndrome)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    to jsou zase moudra, helium a 300 metru :) at ziji internetovi teoretici :)
    DONTRAGEDY
    DONTRAGEDY --- ---
    COWBOY: helium ma mensi atomovy polomer nez vodik. Vzdy na riadku napravo je prvok s najmensim polomerom.
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    BETTER: Takhle to beru. A uvědomuji si, že jsem nikdy nepracoval v hloubkách pod 300 metrů. Tak proto jsem to na hodinkách nikdy nepotřeboval. Takže těšit helium v hodinkách mi přijde jako zbytečné. Ale třeba se tu nekdo tak hluboko potápí.
    NE7RA
    NE7RA --- ---
    BETTER: nejsem chemik - ale mam pocit, ze prave ty dve elektrony helia se pohybuji po mensi draze nez ten jeden u vodiku :) je to chytak!
    NE7RA
    NE7RA --- ---
    COWBOY: hele tvrdi to i wiki :]

    Helium release valve - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Helium_release_valve

    COWBOY
    COWBOY --- ---
    BETTER: Dovolím si trochu zapochybovat. Plyn s nejmenšími atomy je samozřejmě vodík. I proto je v tabulce prvků na prvním místě a helium, byť je druhé je poměrně daleko od něj.
    Ale docela by mě zajímal mechanismus, jak to helium dokáže ty hodinky vysklit. Fakt by mě to zajímalo. Nikdy jsem na potapecskych hodinkách nic takového nemel.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam