• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOUDYHodinky - Jake mate? Jake chcete? O kterych snite? obrazky,rady,diskuze

    Pro nekoho je to soucast ruky, pro nekoho jen modni doplnek - Hodinky vsech druhu a tvaru!..podme se o nich pobavit (pripadne zaslintat :)
    rozbalit záhlaví
    JAKE_UP
    JAKE_UP --- ---
    KOUDY: Co je to zač a co za ně?
    Z4IK
    Z4IK --- ---
    JOPS: Osobe v dnesni digitalni dobe (hodiny v telefonu, na palubni desce auta, pocitaci, tabletu, metru, na kazdym uradu, ...) vnimam hodinky jako "sperk". A prave to ze si je kazdej druhej muzu preridit (rozumej: pomazlit se s nima) beru jako pridanou hodnotu nez neco co by me otravovalo.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    JOPS: spring drive muzes nechat na nocnim stolku v patek a v pondeli neresis jestli mas presny cas.
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    NOPOLICE: dá se dodělat pruhled. myslim na chronoshopu je měli
    NOPOLICE
    NOPOLICE --- ---
    LOPIN: třeba některý Steinharty mají kovový dýnko i automatů a vidět není nic, což je škoda.
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    automaty jsou ruční práce člověka. quartzy seká mašina jak baťa cvicky
    LOPIN
    LOPIN --- ---
    COUDAK: quartzky na prvni pohled poznas (vetsinou) podle toho jak jim cuka vterinovka, u mechanik (automatik)cas plyne. Pak je tam ohromnej kus historie, cumeni na strojek a dalsi veci.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    COUDAK: automat je čistá mechanika v tom je pro mě to kouzlo. I když sám žádný nemám rád bych měl.
    COUDAK
    COUDAK --- ---
    MILAZAJICEK: dobře, ale teď co je horší a co je lepší. Respektive co způsobuje ten hype automatů.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    COUDAK: to mi přijde jako srovnávat DVD audio vs Vinil
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    COUDAK: Automaty jsou pro fandy klasiky. Ale např. rerto digi nebo superqartzy jako B. maj už taky slušnou základnu. Záleží na osobních preferencích.
    COUDAK
    COUDAK --- ---
    Jaký je vlastně pro vás rozdíl mezi automaty a quartzkami. O co jsou automaty lepší?
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    Helejte kde mam prodat ty omegy co nenosim..kdyz je nechci prodavat na tom chronomagu nebo shopu ci co to je?...Tam ani nemam 50 prispevku abych mohl neco hodit do bazaru...Je neco takovyho podobnyho?
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    Mě z těch novejch levnějších automatů chytly tyhle
    Seiko Presage Fuyugeshiki nové limitované „koktejlky” | ChronoBlog
    https://blog.chronoshop.cz/?p=4264
    NOPOLICE
    NOPOLICE --- ---
    Z4IK: ty Hamiltony se dělaj v černý a šedý a protože už mám modrý Timex, vyhlídl jsem si tentokrát klasický bílý a tam mi příjde je menší výběr než v ostatních barvách.
    třeba tyhle Steinhart jsou krásný, ale ruční nátah už by mě asi fakt nebavil
    STEINHART MARINE CHRONOMETER 44, arabisch | Marineuhr - Steinhartwatches
    https://www.steinhartwatches.de/en/marine-watch/marine-chronometer-44-arabisch.html

    Takže jsem teď u týhle limitky:

    Wenger Attitude Heritage - Limited Edition 01.1546.101 - Helveti.cz
    https://www.helveti.cz/wenger-attitude-heritage-limited-edition-011546101
    JOPS
    JOPS --- ---
    Z4IK: no ja tu prakticnost u quartz hodinek chapu :) vymenis jednou za 5-10 let baterku a fungujes. Ve 3 rano se ti hodinky sesynchronizuji s nemeckem, takze mas porad presnej cas. Kdyz je o vikend nenosis, neresis v pondeli kolem 9 hodiny, kolik je vlastne hodin, protoze sis rano zapomnel seridit hodinky.

    Ale automaty jsou automaty :)

    no, ale k Jeziskovi jsem si koupil Garmin 5x :)) ehm, tak automaty asi zacnu nosit mene no :)


    A zeptam se. K cemu je dobra Wifi v tech hodinkach ? :) to je kvuli synchronizaci ? kvuli notifikacim ? ci kvuli necemu jinemu ?
    Z4IK
    Z4IK --- ---
    NOPOLICE: Určitě automaty. A já třeba vůbec nerozumím lidem co si dobrovolně kupujou quartz s odvoláním na praktičnost.

    Kolem 10k se podle mě dají najít super automaty se safírem.
    Viz. třeba moje nejvíc nošení hodinky:
    Hamilton Khaki King Automatic (strojek ETA)

    Steinhart, Tissot, Certina, atd dělá taky spoustu automatů v uvedený cenový relaci (ETA)
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    NOPOLICE: Já myslím že nějaké Seiko by se do toho cenově jistě vešly, ale budou spíš s tím jejich Hardlexem než se safírem...
    NOPOLICE
    NOPOLICE --- ---
    JOHN_LENON:
    NEVILL: o praktičnost ani tak nejde, na to mám telefon. pocitově se mi automaty taky líbí víc, spíš jde o to, jestli se v cenový relaci kolem 10k dají sehnat dobrý hodinky. mám vyhlídnutý wengery limitovanou edici se safírovým sklíčkem, jinak jsou spíš dražší.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam