• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOUDYHodinky - Jake mate? Jake chcete? O kterych snite? obrazky,rady,diskuze

    Pro nekoho je to soucast ruky, pro nekoho jen modni doplnek - Hodinky vsech druhu a tvaru!..podme se o nich pobavit (pripadne zaslintat :)
    rozbalit záhlaví
    NOPOLICE
    NOPOLICE --- ---
    Z4IK: ty Hamiltony se dělaj v černý a šedý a protože už mám modrý Timex, vyhlídl jsem si tentokrát klasický bílý a tam mi příjde je menší výběr než v ostatních barvách.
    třeba tyhle Steinhart jsou krásný, ale ruční nátah už by mě asi fakt nebavil
    STEINHART MARINE CHRONOMETER 44, arabisch | Marineuhr - Steinhartwatches
    https://www.steinhartwatches.de/en/marine-watch/marine-chronometer-44-arabisch.html

    Takže jsem teď u týhle limitky:

    Wenger Attitude Heritage - Limited Edition 01.1546.101 - Helveti.cz
    https://www.helveti.cz/wenger-attitude-heritage-limited-edition-011546101
    JOPS
    JOPS --- ---
    Z4IK: no ja tu prakticnost u quartz hodinek chapu :) vymenis jednou za 5-10 let baterku a fungujes. Ve 3 rano se ti hodinky sesynchronizuji s nemeckem, takze mas porad presnej cas. Kdyz je o vikend nenosis, neresis v pondeli kolem 9 hodiny, kolik je vlastne hodin, protoze sis rano zapomnel seridit hodinky.

    Ale automaty jsou automaty :)

    no, ale k Jeziskovi jsem si koupil Garmin 5x :)) ehm, tak automaty asi zacnu nosit mene no :)


    A zeptam se. K cemu je dobra Wifi v tech hodinkach ? :) to je kvuli synchronizaci ? kvuli notifikacim ? ci kvuli necemu jinemu ?
    Z4IK
    Z4IK --- ---
    NOPOLICE: Určitě automaty. A já třeba vůbec nerozumím lidem co si dobrovolně kupujou quartz s odvoláním na praktičnost.

    Kolem 10k se podle mě dají najít super automaty se safírem.
    Viz. třeba moje nejvíc nošení hodinky:
    Hamilton Khaki King Automatic (strojek ETA)

    Steinhart, Tissot, Certina, atd dělá taky spoustu automatů v uvedený cenový relaci (ETA)
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    NOPOLICE: Já myslím že nějaké Seiko by se do toho cenově jistě vešly, ale budou spíš s tím jejich Hardlexem než se safírem...
    NOPOLICE
    NOPOLICE --- ---
    JOHN_LENON:
    NEVILL: o praktičnost ani tak nejde, na to mám telefon. pocitově se mi automaty taky líbí víc, spíš jde o to, jestli se v cenový relaci kolem 10k dají sehnat dobrý hodinky. mám vyhlídnutý wengery limitovanou edici se safírovým sklíčkem, jinak jsou spíš dražší.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    LUCKYBSD: priste az budem resit kde postavit tovarnu na picoviny navrhnu bud manilu nebo basileje. ted mi dovezes leda tak pytlik masaly.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    LUCKYBSD: V indii zlato leti no...Tam se podle nej urcuje spolecenskej status :))
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    Mensi report: Sem v indii a ty mistni Titan watches za ty prachy vypadaj dobre (2-6k kc). Dalsi firma koncernu Tata, co tu vlastni pulku zeme. Ale mel sem par v ruce a fakt hezky zpracovani a strojky, jak quartz, tak automaty, maj vlastni inhouse vyrobu dle vseho. Urcite kvalitou lepsi nez cinsky kopie svycaru, resp. klidne bych si to koupil nemit par orient, orient star, seiko atd. Jediny co nechapu je indicka perverze na kombinaci pozlacenej cifernik a stribrny telo a nebo 70% damskych modelu jsou zlaty, pomalu nic stribrnyho. Pansky sem videl par a hezky, jen pro sebe nehledam
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    NOPOLICE: Tak nějak pocitově mám radši automaty, ten zvuk hodinového strojku a pohyb vteřinové ručičky jsou prostě okouzlující. Jinak pokud o praktičnost, quartz jsou samozřejmě přesnější, bez potřeby ty hodinky udržovat v chodu. Převážně nosím automaty, ale když chci hodinky na parádu tak si beru ty jedny quartz, protože to jsou Omega Seamaster... :-)
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    NOPOLICE: No není vidět. Je. Pokud srovnáváš obyčejné baterky s automatem, tak je to vidět na první pohled - pohyb vteřinové ručky.

    Ale je to o tom, co chceš. Pokud chceš "přesné" hodinky za rozumnou cenu, které nemusíš natahovat,když ti několik dní leží v šuplíku, jdi do baterek. Při troše štěstí je budeš nastavovat jen při změně zimního/letního času, případně data. (ale i na to existují řešení)

    No a na všechno ostatní jsou tu mechanické strojky. ;)

    Já mám obojí a stejně mám radši mechaniku.
    NOPOLICE
    NOPOLICE --- ---
    Jak to máte s automat vs quartz?
    Po roce nošení timexů, který mě nakonec moc neoslovili a budu je muset reklamovat, bych si rád vybral pořádný hodinky. Automat vs quartz jsem vůbec neřešil až do návštěvy jednoho hodinářství a dost mě do automatů navrtali. Klasickej strojek, nadčasovost, fakt pěkný. Ale řikám si jestli není nesmysl platit extra navíc za něco, co není ani vidět? :)
    TWISTRABBIT
    TWISTRABBIT --- ---
    LEXXA: díky, já jsem je nakonec koupil už v Japonsku, uvidíme jak se na tom vyřádí celníci, ale ta jejich cena fakt roste skoro každym dnem...
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    nekdo se tu ptal na alpinisty. na skywatches je (jeste vcera teda) maji
    JANCHR
    JANCHR --- ---
    funguje este neco jako watchexpress-hamburg.de ? Idealne asi v EU....
    KANAREK1
    KANAREK1 --- ---
    LELI:
    TOMMY_: ještě dodatečně děkuji. Zatím jsem nic nezjistil, ale snad se obnovy dočkají :)
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    DATL: tak rakety nejsou nic výjimečného. zato ten stav vypadá, ze výjimečný je. gratulace
    DATL
    DATL --- ---
    manželka mi o víkendu dovezla pár hodinek, které dala babička na hraní dětem a kromě pár primek tam byla i tahle podivnost, ze které jsem byl unesený....staré ruské hodinky Raketa - Ufo i s věnování pro hornické vysloužilce a v hodně pěkném stavu

    NEVILL
    NEVILL --- ---
    SELECTOR_IX: Já myslím že tyhle jsou z těch novějších filmů s Danielem Craigem a mám dojem že tam snad laser nebyl...ale možná tam bylo nějaké výbušné zařízení nebo tak něco... :-)
    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    SELECTOR_IX: Netuším
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    TANTRAMAN: to jsou ty s tím zabudovaným laserem? :)
    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    V Londýně ve vyloze.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam