• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOUDYHodinky - Jake mate? Jake chcete? O kterych snite? obrazky,rady,diskuze
    PFAUST
    PFAUST --- ---
    Docela pěkný kousky náhodou...

    Filippo Loreti | Timeless Italian Style Watches - Official Store
    https://shop.filippoloreti.com/?fts=0

    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    JOHN_LENON: ještě jsem zapomněl zmínit, že tolerance neznamená, že ten strojek poběží takhle "špatně" - tolerance znamená, že to je maximální odchylka, která se ještě dá považovat za vlastnost strojku. Většinou chodí líp. Pokud ne, reklamace.

    Já jsem měl třeba štestí na kalibr u moonů, je to cal. 1861. Jde o kalibr z padesátých let dvacátého století, takže těžko dosáhne na cosc certifikaci a přesto, mně dělá pravidelně +1/den. Což je úžasný výsledek.

    A čím to? Prostě jsem měl jen štěstí na kus...
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    NARVAH: ještě jak se ptáš na ty kalibry - je to o úhlu pohledu. Stardandní strojky typu ETA, Sellita jsou asi dneska srovnatelný s japonskýma Miotama a Seikama.

    Ale pořád platí to, že čím víc zaplatíš, tím budeš mít přesnější strojek. A zase, jak u Švýcarů, tak u Japonců. Rolex má například toleranci +-2/den, Grand Seiko snad ještě lepší. Ale to už se pohybujeme v řádu statisíců.

    U skx (7s26) je myslim tolerance -20/+30/den. Je to seiko workhorse. On a jeho klony se montují defacto do všech základních modelů - tzn. že je levný na údržbu a náhradní díly, případně celý kalibr stojí pár korun. (A zase to platí u nejlevnějších ETA strojků stejně)
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    NARVAH: ja to videl v tom odkazu. tak nevim, jestli je to chyba, nebo záměr
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    JOHN_LENON: no to vím, sem myslim nikde nepsal, že chcu takhle velký.. sem psal 38-40mm
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    NARVAH: 49mm prumer jsou opravdu velké hodinky
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    BYZSKO: DRAK00LA:
    díky, ty seika i sinny se mi líbí..
    je nějakej zásadní rozdíl v těch švýcarskejch, německejch a japonskej strojcích stran kvality?
    JOHN_LENON: zápěstí mám obvod 17-18cm
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    JOPS: Na ty dupavý sporty bych automaty nedoporučoval. Spíš nějaký ty solary, je toho hafo za malej peníz. https://www.google.com/...m=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiG5amniJjgAhVDKFAKHfyBClwQ_AUIDigB&biw=1280&bih=607
    JOPS
    JOPS --- ---
    COUDAK: no a co klasiky SEIKO SKX007 ? :)

    ja vim, ze jsem s nima otravnej, ale jsou to drzaky

    GRIP
    GRIP --- ---
    No, tak jestli trochu běháš a máš hlouběji do kapsy, tak doporučuju nějaké použité Garmin, nebo Suunto ať už tady na Nyxu, nebo na Chronomagu, nebo třeba na behej.com
    seženeš slušné hodinky s GPS tak za 3 tis.
    COUDAK
    COUDAK --- ---
    HE11_KNIGHT: no já hledám i něco na běhání, přímo smart jsem nechtěl. Ale pořídím si ke tricatinam a chvíli budu běhat bez hodinek na to urrlcenym :-)
    HE11_KNIGHT
    HE11_KNIGHT --- ---
    COUDAK: To je dobrý skok od smart hodinek :) kor od Suunto.
    COUDAK
    COUDAK --- ---
    EZOP: sice jsem to přímo s dědictvím budoucím nezamyslel, ale děkuji ti za tohle co jsi napsal.

    V posledních dvou dnech se tak dívám a vypadá to na jednoduché primky a nebo zkusím ještě nasetrit a rodině priplatim na invicty. Přeci jen na mě ruce se i ty invicty dostanou na normální velikost :-D.

    Ale děkuji všem co mi tu odepsali :-)
    MULISAK
    MULISAK --- ---
    HA ! tak konečně jsem objevil hodinky, které mě tedy tou použitou fotoclonou fascinují !
    Safari - Valbray - Contemporary Swiss Watchmaking
    http://valbray.ch/watch/safari-2
    no jo....ale dejte za to 9 500 švýcarských franků :-(
    HE11_KNIGHT
    HE11_KNIGHT --- ---
    COUDAK: Tak jdi do suunto Elementum .. nejsou úplně smart, ale mají nějaké funkce vycházejíci z modelu Core. S aktualizacemi nepočitej, v tom jsou bohužel "hloupe"

    Jsou příjemně masivní a celkem fešné.

    VOJTAM
    VOJTAM --- ---
    TEDDYBEDDY: Ty se mi taky moc líbí... a viděl jsem je tam, nemít už napůl plnou kazetu jdu do nich.
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    PFAUST
    PFAUST --- ---
    BEEBLEBROX: paráda, pro suunto mám slabost. mám ambity dvojky a stále spoko :)
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    JOHN_LENON: (Longines)
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    LHC. Za slušný prachy hodinka na 30 let. a vodotesny. a mas to jak k obleku tak na pláž.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam