• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOUDYHodinky - Jake mate? Jake chcete? O kterych snite? obrazky,rady,diskuze
    TROJKA
    TROJKA --- ---
    .. mám swatch anticorro, docela jsem jim dával(dílna, vedro , voda..) , ale naposled jsem byl na koncertě Gutalaxu a jak jsem hrozil a pogoval , tak jsem jim asi nějak ublížil a nejdou..jen nepatrně kmitá vteřinovka.. baterka daná nová.. neznám žádného odborníka hodináře, co myslíte , daj se zachránit?
    RODWY
    RODWY --- ---
    JOPS: taky po nich ted pokukuju.)
    ikdyz bych asi radsi quartz
    AFROMEN
    AFROMEN --- ---
    Máte někdo zkušenosti s těmahle?
    PRO TREK--> CASIO PRO TREK – Outdoor- und Trekking-Uhren für Profis
    https://www.protrek.eu/euro/collection/prg-600yb-3er/#

    Jak je hodnotíte? Případně doporučení na podobné designově, funkčně?
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    DRIZDIK: Že by to byla součást designu číselníku od studia Marvil? :-)
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    DRIZDIK: omg. tak to je teda pěkná ostuda.
    DRIZDIK
    DRIZDIK --- ---
    Asi to špatně chápu, ale ty hodinky mají mít lehce otočený ciferník? Jakože nějaké poznávací znamení?
    PRIM ELTON Chrono | PRIM JEDINÝ ORIGINÁL
    https://www.prim.cz/cz/produkt/prim-elton-chrono-98456/
    GRIP
    GRIP --- ---
    NUSIK: tj. fajn. Mě taky ještě fungují, ale je to dost náročné s nimi :). Dlouho nabíhá GPS, komunikace přes konektor tragická a když je chci vypnout, tak třeba na 10. pokus. Teď jsem je zrovna zkoušel o víkendu na procházku. Mám úplně ulámaný pásek - předpokládám, že se nedá vyměnit. Asi tam navrtám dirku na nějakou šňůrku...
    NUSIK
    NUSIK --- ---
    GRIP: za sebe muzu rict, ze Garmin FR 110 jsou pouzitelny i v dnesni dobe, mam je sedm let a porad s nima beham :) jen sem na ebay koupil, za par korun, novej nabijeci kabel, u staryho prasknul ten klip
    CALIBOS
    CALIBOS --- ---
    GRIP: Tady je k tomu video atd...
    How to regulate a mechanical watch - watch repair tutorial
    http://www.youtube.com/watch?v=zQKoksLz12g&t=216

    Ale upřímně ta 1 minuta na primkách je celkem ok. Moc jsem to neřešil upřímně, beru je jenom občas na ruku, takže to mám tak +- 1 minuta. Počítej že pod 30s se asi nedostaneš.
    Seiko 5 jsem měl a ta regulace tam vypadala stejně, některé hodinky už mají nějaký ten mikroposuv přes šroubky atd a tam už bych to doma nedělal.
    CALIBOS
    CALIBOS --- ---
    GRIP: jo jo jasně, že platí - stačí je otevřít (což u těch primek třebas jde kovovou šuplerou, ale nenabádám tě k tomu, abys je nepoškrábal... ale dá se to s opatrností). A pak se jenom pohne páčkou na nepokoji - jsou tam namalované symboly + -. A to je vše.
    No a jinak primky si šteluju doma... otevřu je a na android mám aplikaci, která měří jejich rychlost na základě tikání :) (WildSpectra Mobile Pro)
    V hodinářství na to mají měřák, takže je jenom otevřou a seštelujou. Práce na 5 minut.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    GRIP: vetsina novejsich SEIKO5 ma uz kalibr 4Rx ktery je na tom o neco lepsi
    GRIP
    GRIP --- ---
    CALIBOS: ok, díky, určitě bych tuto informaci vyčetl na chronomag fóru, ale tady je to tak easy :).
    Ještě se zeptám, platí toto i pro nějaká základní SEIKO 5, nebo SKX?
    CALIBOS
    CALIBOS --- ---
    GRIP: 1 min je v toleranci Primek :-) Seřídí ti to kdokoliv, i ty sám (akorát jestli máš čím otevřít dýnko).
    Každé hodinářství na počkání zřejmě.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    JOPS: zrovna hodinky se neposuzujou jenom podle toho, jestli jsou to drzaky, ale mimojiny i podle toho, jestli jsou hezky. A tyhle generic designy, ktery vyrabi asi tak milion znacek, bych jako designovku k tricetinam nikomu imho nedoporucoval. Precijen hodinky jsou jediny muzsky sperk, ktery muzeme nosit bez problemu (samozrejme pokud nejsi svetskej a nebo cernej rapper), tak bych se nedivil kdyby sahnul po necem, co nema na ruce kazdej druhej muzskej.
    COUDAK
    COUDAK --- ---
    JOPS: mě se dřív tyhle hodiny líbily, ale prostě jsou to pořád od různých značek hodinky na jedno brdo. U těchto mi třeba vadí (neznám přesně názvy) to okruži se kterým by se mělo dát točit a jsou na něm vyobrazeny minuty v desítkách. Buď prostě naprostá klasika ve stylu Prim a nebo něco už netradičního, třeba ve stylu těch invict třeba limitovaná edice star wars.
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    JOHN_LENON: dík, začíám do toho trochu pronikat ;)
    GRIP
    GRIP --- ---
    +1s/denně pravidelně, to je fakt paráda! to jsi denně nosil, nebo winder? mě se hustě předbíhají Prim Sport II. tak cca +1 min/den. Dá se nechat někde v Praze seřídit, nebo se to posílá do Eltonu?
    PFAUST
    PFAUST --- ---
    Docela pěkný kousky náhodou...

    Filippo Loreti | Timeless Italian Style Watches - Official Store
    https://shop.filippoloreti.com/?fts=0

    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    JOHN_LENON: ještě jsem zapomněl zmínit, že tolerance neznamená, že ten strojek poběží takhle "špatně" - tolerance znamená, že to je maximální odchylka, která se ještě dá považovat za vlastnost strojku. Většinou chodí líp. Pokud ne, reklamace.

    Já jsem měl třeba štestí na kalibr u moonů, je to cal. 1861. Jde o kalibr z padesátých let dvacátého století, takže těžko dosáhne na cosc certifikaci a přesto, mně dělá pravidelně +1/den. Což je úžasný výsledek.

    A čím to? Prostě jsem měl jen štěstí na kus...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam