• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOUDYHodinky - Jake mate? Jake chcete? O kterych snite? obrazky,rady,diskuze

    Pro nekoho je to soucast ruky, pro nekoho jen modni doplnek - Hodinky vsech druhu a tvaru!..podme se o nich pobavit (pripadne zaslintat :)
    rozbalit záhlaví
    GRIP
    GRIP --- ---
    NOPOLICE: nemám zkušenost se Stowa, ale TGV, resp. Urban Gentry měl na ně moc pkěnou recenzi - jeho zatím poslední video před YT banem.
    NOPOLICE
    NOPOLICE --- ---
    Wengery jsem pustil k vodě a šel jsem se podívat taky do Chronoshopu, abych si zkusil hodinky na který celkem často koukám na webu a strašně se mi líbily tyhle Archimede:
    Archimede Pilot 39H UA7969-A4.2 | Chronoshop.cz
    https://www.chronoshop.cz/archimede-pilot-m-39/archimede-pilot-39h
    a když už jsem tak o nich uvažoval, vzpomněl jsem si na Stowy Marine, který jsou za stejnou cenu:
    Marine Klassik 40 arabisch weiß Datum | Uhrenmanufaktur seit 1927
    https://www.stowa.de/Marine+klassik+40+arabisch+weiss.htm

    Máte se Stowou někdo zkušenost? Blbý je, že se dají koupit jenom u nich. Pořízení je ještě v pohodě, mám cestu skoro kolem, tak se tam pojedu podívat, ale co třeba následnej servis, záruka apod? Jsou na ně veskrze pozitivní recenze, ale na google mají i nějaký negativní jak s nima řeší dlouhý měsíce nějakou vadu, tak mě zajimaj vaše zkušenosti.
    HERMAION
    HERMAION --- ---
    Zdravim. Planuju poridit Protreky, nejlepe na neustale noseni, na outdoor predevsim. Po delsim vybirani zustaly PRW-6600YB-3 a PRW-7000-3.

    Ty 7k jsou podstatne drazsi, a tak zapolim s duvody, proc za ne zaplatit tolik. Kosmetika je jasna, do 7k jsem se zahledel na prvni pohled. Pro ne hovori taky luminiscence indexu a nominalni vodeodolnost 200M (vs. 100M). Ovsem netusim, zda se ten rozdil projevi v praxi pri obcasnem melkem potapeni.
    V pripade safiroveho sklicka si zas nejsem jisty, zda je to pro narocnejsi aktivitu vyhoda, nemam zadnou zkusenost. Spis hodinkama o neco strejchnu, nez je vystavim silnemu narazu, na druhou stranu skrabance lepsi nez rozmlacene sklo.

    Budu rad za jakekoli souvisejici zkusenosti, doporuceni, upozorneni etc., abych osvezil rozhodovaci proces. Diky.
    VOJTAM
    VOJTAM --- ---
    MADCAT: Ono pro ty Garminy hovoří to, že několikrát týdně s nimi běhám - proto jsem si je koupil. A mají takový hezký čistý design.
    Ale kdybych jel na nějakou výpravu do divočiny nebo na déle někam ven vzal bych si ty Casia.
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    VOJTAM: Odhlídnu-li od funkcí, radši bych na své ruce nosil ty Casia :) Hmm, a možná i pokud k nim přihlédnu :)
    VOJTAM
    VOJTAM --- ---
    Jenom zymyšlení - je zajímavé jak se chutě vyvíjejí buď s věkem nebo spíš s namlsaností...
    Nosíval jsem Casia PRW-5000T a měl je za ty nejkrásnější hodiny, pak jsem si ale k narozeninám koupil Garminy Fenix 3ky a najednou se mi na ruce nelíbí jiné hodinky než ty - buď mi připadají malé, nebo málo masivní nebo nemají požadované funkce :(

    vs
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    vtipny :)



    RODWY
    RODWY --- ---
    AWAKE - FRENCH DESIGNER WATCH TO END OCEAN PLASTIC POLLUTION by AWAKE WATCHES — Kickstarter
    https://www.kickstarter.com/...ustainable-watch-ever-made?ref=discovery&term=watch%20ocean%20plastic
    RODWY
    RODWY --- ---
    DRAGON: to je asi vec nazoru!pro me je to jeden z mala designu co bych snes.)
    TROJKA
    TROJKA --- ---
    .. mám swatch anticorro, docela jsem jim dával(dílna, vedro , voda..) , ale naposled jsem byl na koncertě Gutalaxu a jak jsem hrozil a pogoval , tak jsem jim asi nějak ublížil a nejdou..jen nepatrně kmitá vteřinovka.. baterka daná nová.. neznám žádného odborníka hodináře, co myslíte , daj se zachránit?
    RODWY
    RODWY --- ---
    JOPS: taky po nich ted pokukuju.)
    ikdyz bych asi radsi quartz
    AFROMEN
    AFROMEN --- ---
    Máte někdo zkušenosti s těmahle?
    PRO TREK--> CASIO PRO TREK – Outdoor- und Trekking-Uhren für Profis
    https://www.protrek.eu/euro/collection/prg-600yb-3er/#

    Jak je hodnotíte? Případně doporučení na podobné designově, funkčně?
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    DRIZDIK: Že by to byla součást designu číselníku od studia Marvil? :-)
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    DRIZDIK: omg. tak to je teda pěkná ostuda.
    DRIZDIK
    DRIZDIK --- ---
    Asi to špatně chápu, ale ty hodinky mají mít lehce otočený ciferník? Jakože nějaké poznávací znamení?
    PRIM ELTON Chrono | PRIM JEDINÝ ORIGINÁL
    https://www.prim.cz/cz/produkt/prim-elton-chrono-98456/
    GRIP
    GRIP --- ---
    NUSIK: tj. fajn. Mě taky ještě fungují, ale je to dost náročné s nimi :). Dlouho nabíhá GPS, komunikace přes konektor tragická a když je chci vypnout, tak třeba na 10. pokus. Teď jsem je zrovna zkoušel o víkendu na procházku. Mám úplně ulámaný pásek - předpokládám, že se nedá vyměnit. Asi tam navrtám dirku na nějakou šňůrku...
    NUSIK
    NUSIK --- ---
    GRIP: za sebe muzu rict, ze Garmin FR 110 jsou pouzitelny i v dnesni dobe, mam je sedm let a porad s nima beham :) jen sem na ebay koupil, za par korun, novej nabijeci kabel, u staryho prasknul ten klip
    CALIBOS
    CALIBOS --- ---
    GRIP: Tady je k tomu video atd...
    How to regulate a mechanical watch - watch repair tutorial
    http://www.youtube.com/watch?v=zQKoksLz12g&t=216

    Ale upřímně ta 1 minuta na primkách je celkem ok. Moc jsem to neřešil upřímně, beru je jenom občas na ruku, takže to mám tak +- 1 minuta. Počítej že pod 30s se asi nedostaneš.
    Seiko 5 jsem měl a ta regulace tam vypadala stejně, některé hodinky už mají nějaký ten mikroposuv přes šroubky atd a tam už bych to doma nedělal.
    CALIBOS
    CALIBOS --- ---
    GRIP: jo jo jasně, že platí - stačí je otevřít (což u těch primek třebas jde kovovou šuplerou, ale nenabádám tě k tomu, abys je nepoškrábal... ale dá se to s opatrností). A pak se jenom pohne páčkou na nepokoji - jsou tam namalované symboly + -. A to je vše.
    No a jinak primky si šteluju doma... otevřu je a na android mám aplikaci, která měří jejich rychlost na základě tikání :) (WildSpectra Mobile Pro)
    V hodinářství na to mají měřák, takže je jenom otevřou a seštelujou. Práce na 5 minut.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    GRIP: vetsina novejsich SEIKO5 ma uz kalibr 4Rx ktery je na tom o neco lepsi
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam