• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOUDYHodinky - Jake mate? Jake chcete? O kterych snite? obrazky,rady,diskuze
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    Tak veselé předčasné Vánoce

    JJOXER
    JJOXER --- ---
    AMSTERDAM
    AMSTERDAM --- ---
    CALIBOS:
    TOMMY_:
    díky za odpovědi.

    mne na tom právě zneklidňuje, že takto výrazná věc u chrografu, jako špatně se vracející ručička, neni ani pořádně vyfocená a je to jen tak zmíněno někde v hloubi textu.

    Což si překládám jako větší než menší problém...
    TOMMY_
    TOMMY_ --- ---
    AMSTERDAM: Ale urcite bych chtel nejakou fotku ktera bude presnej top shot. Takhle jak to ma zboku to svys vypada ze se tim snazi markyrovat to vyoseni ( protoze je vic nez 1mm ?). Nicmene jde taky o to, jestli se po vynulovani vraci vzdycky na stejne misto ( o mm vedle ) a nebo jestli to skace a je to pokazdy jinak ( jednou 1 mm, nekdy 2.. jindy min, vic ).. pak je to na revizi chronograf modulu. Komplet servis. Pokud se to stabilne vraci do stejny mopoze, je jen trochu pootocena ta rucicka. no big deal imho.
    TOMMY_
    TOMMY_ --- ---
    AMSTERDAM: Bude stacit mechanicky tu rucicku posunout. Otazka chvile. Nemyslim ze takhle maly vyoseni by predpokladalo nejakou zasadni mechanickou vadu strojku.. zrovna vcera jsem neco podobneho resil na svych HEUER 73473..
    CALIBOS
    CALIBOS --- ---
    AMSTERDAM: Může to být úplně jednoduchá věc - jenom posunout ručičku chronografu, otázka pár minut u hodináře.
    Ale nemyslím si, že by to byl případ zrovna těchto hodinek. Spíše bude potřeba kompletní rozebrání, vyčištění a namazání, možné je i poškození vodou. Jenom odhaduji z té jedné rozmazané fotky strojku. Ta druhá fotka strojku vypadá v pořádku, takže těžko říct takhle. Od prodejce jsem už kupoval a nebyl s ním problém. Mmch v Seikách se vůbec neorientuju, takže neposoudím originalitu.
    Každopádně počítej s tím, že bude potřeba servis strojku, ale to je obecný problém u všech starých hodinek. Kdybys je chtěl nosit, ne jenom do sbírky. Kdyby byly po servisu, tak to určitě prodejce nezapomene zmínit - servis je relativně zásadní záležitost.
    AMSTERDAM
    AMSTERDAM --- ---
    na aukru teď běžej krásný černozlatý Seika 6139-6012.

    pán píše: "... Chronograf čítá a nuluje,ale vteřinová ručka stopek se vrací asi milimetr od "12",ne přesně na ní."

    neumíte někdo odhadnout: je tohleto nějak jednoduše spravitelné? nebo se to naopak nedá s tím nic udělat...?

    Krásné hodinky Seiko chronograph automatic, 1974, top stav! | Aukro
    https://aukro.cz/krasne-hodinky-seiko-chronograph-automatic-1974-top-stav-7001087139
    MATROX
    MATROX --- ---
    TOMMY_: to máš pravdu, byly to pracovní hodinky, kvůli tomu jsem si dal i práci a sehnal na ně to ochranné sklo, že už neochrání zbytek hodinek mě tehdy nedošlo :( holt aspoň je vidět že makám a neflákám se :) Teď už jsem chytřejší a jako pracovní hodinky mám CASIA za 400 stovky a až je zničím tak je vyhodím:
    TOMMY_
    TOMMY_ --- ---
    MATROX: Teda na to ze jsou dva roky stary jsi jim dal slusne co proto!
    MATROX
    MATROX --- ---
    Kdyby náhodou, ale mají už něco za sebou :(
    [Prodám SEIKO 5 SPORTS SNZG13K1 AUTOMATIC]
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    jo, chrono becka
    FINSON
    FINSON --- ---
    AMSTERDAM: Breitling Chronomat 44 bicolor
    SYDO
    SYDO --- ---
    BEEBLEBROX: Daytony maji jiny tah a nemaji datumovku. Tohle mi prijdou jako nejake Breitlingy.
    BEEBLEBROX
    BEEBLEBROX --- ---
    AMSTERDAM: Přijdou mi jako Rolex Daytona Cosmograph ale ruku do ohně za to nedám protože mají obykle chronografy s kontrastním lemem, né celobarevný, jako je má na fotce, ale u určitejch limitek to dělali i takhle s odkazem na původní model.
    AMSTERDAM
    AMSTERDAM --- ---
    Poznate nekdo, co ma za hodinky?

    Milion pro Berbra od Slavie, zmínil spis. Nezmar: Zákon jsem neporušil - Seznam Zprávy
    https://www.seznamzpravy.cz/clanek/sport-fotbal-jina-liga-berbr-a-slavia-s-nezmarem-ladili-cakira-policie-resila-i-milion-za-titul-183207
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    FINSON: 😀😀😀
    FINSON
    FINSON --- ---
    JOHN_LENON: It's a trap!!!
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    myslím, že všechny tvoje otázky ti zodpoví fórum chronomag.
    JJOXER
    JJOXER --- ---
    A zapoměl jsem nejdůležitější dotaz, pokud je to na tom webu přepálené, kde to seženu za lepší cenu?
    JJOXER
    JJOXER --- ---
    JOHN_LENON:
    Takže autentické občas ano občas ne? Jak to poznám?
    Ano na nošení, jaké mám očekávat náklady na servisování takto starých hodinek v porovnání například s W01P.13155.D ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam