• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOUDYHodinky - Jake mate? Jake chcete? O kterych snite? obrazky,rady,diskuze
    BACCARA
    BACCARA --- ---
    kousek vedle tu byl nářek jak hodinky a práce nejdou dohromady
    mám je od roku 2003 a pracovat musí, stejně tak moře, bazén, pára, sauna...
    ráno nasadím při odchodu z domova a sundavám večer při příchodu
    k hodináři dávám na pravidelný servis
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Jak se dříve malovaly svítící ručičky na hodinkách
    Radioaktivní ciferníky svítily i v rolexkách. Barva se nanášela ručně. Proč „radiové holky“ olizovaly štětce? – VTM.cz
    https://m.vtm.zive.cz/clanky/radioaktivni-ciferniky-svitily-i-v-rolexkach-barva-se-nanasela-rucne-proc-radiove-holky-olizovaly-stetce/sc-870-a-219305/
    AMSTERDAM
    AMSTERDAM --- ---
    Muj oblibenej hodinkovej youtuber Archie Luxury prisel o celou sbirku, vyvrtali mu sejf.

    ARCHIELUXURY RETURNS HOME ONLY TO FIND HIS WATCH COLLECTION STOLEN
    https://youtu.be/F-fFXdCWLkI
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    JOHN_LENON: Muzes je otocit pripadne. Jedny mam otoceny kvuli tomu.
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    KOUDY: Hele a nemlatej se tam pouzdra o korunky, když jsou ty hodinky v tom winderu tak natesno?
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    UMIAKI: Hele ani ty windery nebezej 24/7, takze tam imho zas tak k poskozeni nedochazi. Zalezi co mas za kolekci a co unosis. Ja jsem leta spokojenej s tim klarsteinem. Delaj vic designu pro ruzny pocty hodinek. Za me gut.

    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    TOMMY_: Mám je třeba 13 let bez servisu. Tedy na servisu byly hned po koupi, ale od té doby ne. Teď mně akorát sere škrábanec na skle a pouzdro by taky sneslo vyleštit.
    TOMMY_
    TOMMY_ --- ---
    UMIAKI: navic, nepsal jsi ze mas seika?! nic odolnejsiho snad neexistuje. neservisovany skx jsem koupil v 2008.. a do dneska jdou dobre. a nikdy sem je neservisoval. na strojek se nikdy nesahalo...
    TOMMY_
    TOMMY_ --- ---
    UMIAKI: resenije mit vic hodinek-nicis je vsechny pomaleji ;)
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    KALIBAN: Že jo?:) Zrovná mám na očích tyhle - https://www.hodinky-365.cz/seiko-5-sports-automatic-srpe69k1-x1203116
    TOMMY_: Mně samotného natahování baví o tom to není. Jen se bojím poškození, protože když nastavuješ den a měsíc tak točíš fakt hodně. Na druhou stranu KOUDY datum a den nepoužívá.
    AZIM: Nechci :-)
    Máte chlapci pravdu, díky. Zkusím taky najít v okolí hodináře, co umí údržbu automatů.
    SUMPTN
    SUMPTN --- ---
    JOHN_LENON: jdu to zkusit
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    KOUDY: To je pěkná cena. Je to cely plast, nebo nějaká dýha?
    AZIM
    AZIM --- ---
    UMIAKI: winder se pouziva vice na high-end hodinky ve smyslu komplikaci, nechces perpetual calendar/moon-phase atd. ... k tomu poskozeni, kdyz je to na winderu, rychleji se vse osoupe, nez kdyz to lezi zastavene, tam zase rychleji dojde k vyschnuti oleju ... nejak jsem tak slysel ruzne nazory, nakonec se priklanim, ze lepsi bez winderu ... duvod je jednoduchy, lepsi jit do servisu vycistit a promazat strojek, nez opravit ochozeny.

    dalsi bod je, ze winder je ergo do zasuvky, opravdu chces nicit romantiku mechanickych strojku elektrinou ?

    mozna se pletu ale myslim, ze winder je pro lidi co maji treti pateky a proste tak nejak nestihaji ...
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    Ja pred casem porizoval celkem hezkej winder jen na ctvery mnou nejvic noseny hodinky..ale jinak taky natahuju manualne a treba datumovku u hodinek vubec nepouzivam..:)

    Hanoi 4, natahovač hodinek, 4 kusy hodinek, 3 rychlosti, 4 režimy, bambus 4 hodinky
    https://www.klarstein.cz/Hanoi-4-natahovac-hodinek-4-kusy-hodinek-3-rychlosti-4-rezimy-bambus-4-hodinky.html
    TOMMY_
    TOMMY_ --- ---
    UMIAKI: auto v garazi taky nenecham bezet do rana, jen proto abych to rano nemusel startovat a cekat az to zacne topit... Mechanicky hodinky se proste zastavujou kdyz dojde rezerva natahu. Tak to proste je. Me vsechny windery prijdou jako narovnavatko na ohejbatko. Chci mechanicky hodinky zakze je cas od casu musim naridit, natahnout, zmenit datum. Tak to proste je. Quartz timhle netrpi, to je imho reseni.
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    UMIAKI: poskozujou, nicmene asi uplne nema smysl kupovat winder kterej je drazsi nez hodinky... ono to neni tak ze na winderu vydrzej padesat let a bez winderu je za rok muzes vyhodit... radsi bych si koupil druhy seika
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    Jak je to s natahovačem hodinek a budget hodinkami? Mám Seiko pětky a natahovač stojí vždycky víc než hodinky samotné - má to pak vůbec smysl? Poškozujou se hodinky, když je budu nosit třeba ob týden a pokaždé budu muset nastavit čas, datum a den?
    TOMMY_
    TOMMY_ --- ---
    NECROMAN: no pod jednu skupinu... omega patri swatchkam :D

    ( dost mi to pripomina kdy VW vlastni porsche ) :))
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Dobré video shrnující proč Omega zřejmě šla do této spolupráce.
    Pro mě bylo asi nejzajímavější zjištění, že Swatch i Omega patří pod jednu obchodní skupinu, a že cílem může být dostat tyto budget hodinky mezi mladé lidi, kterým se takto dostane brand Omegy do podvědomí a v budoucnu si třeba jednou koupí i originál.
    Swatch x OMEGA MoonSwatch - Genius Or Destroying A Luxury Brand?
    https://www.youtube.com/watch?v=rYeTwChkXgI


    TOMMY_
    TOMMY_ --- ---
    BTW pepsi vlozku lunety na SKX nahodou nikdo doma pohozenou nemate? .)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam