• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOUDYHodinky - Jake mate? Jake chcete? O kterych snite? obrazky,rady,diskuze

    Pro nekoho je to soucast ruky, pro nekoho jen modni doplnek - Hodinky vsech druhu a tvaru!..podme se o nich pobavit (pripadne zaslintat :)
    rozbalit záhlaví
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    BOBASH: No ja treba drzim bitcoiny od roku 2014 a tam jsem furt v plusu a na akciich tesly nebo applu ktery drzim taky asi sest let jsem na petinasobku stale..Takze jako kdyz koupis dobre a mas to proste jako duchodovy sporeni, tak te nejaky "krize" nemuzou ohrozit a relativne nahore to furt je..ale pro lidi kteri nastoupili klasicky pozde nebo na vrcholu je to ted bolestivej pad, ale to byl i v roce 2014 a 2017 a bude v roce 2024 apod :)

    startupisti taky ted urcite krvacej no..Alespon se ten trh ale zase procisti..Spis se divim ze auta jsou furt nahore. Kdyz koukam za co prodavaj autasuper nejaky trilety ojetiny..tak si rikam wtf..
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    KOUDY: Ti crypto bros byli samozřejmě zjednodušení, týká se to i tech bros :) Všichni ti co si mysleli, že budou už navěky bohatnout na cryptu a tech akciích a podobných věcech, který donekonečna poletí nahoru.

    Plus bych se nedivil, kdyby se to týkalo i přímo startupistů, pro který je najednou těžší dostat se k hromadám peněz na základě toho, že všechno letí nahoru a investoři se mohou porvat o to, do čeho nasypat svoje lehce vydělaný prachy.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    AMSTERDAM: Je to stejny jako u grafaren.. Uz ve 2017 pri predposledni btc bubline sly nahoru grafarny a hodinky a ted ve 2020 taky. Nejde jen o crypto. Trump hazel za kovidu amikum helicopter money a oni je pak rozmnozovali pres robinhood na amc akciich apod, takze drahy hodinky a auta zacaly bejt hrozne statusovy veci a proto sly zlaty rolady + APcka royaly ci PPcka nautily treba na trojnasobek za dva roky. Kdyz si vezmu svoje vysneny zlaty nautily 5711, tak tam mi cena 2 mice prisla trochu moc uz. Za dva roky staly pres 6. Jenomze tim, ze v tyhle 2020+ btc/akciovy bubline bylo plno novacku, tak je to u vetsiny styl "lehce nabyl, lehce pozbyl"..Kdyz to rostlo, tak vydelavali vsichni, ale ostrileni traderi nahore proste prodali a na rok si dali pauzu a ted zas nakupujou kdyz vsechno kleslo, tak novacci obchodovali furt a to co vydelali dost casto zase prosustrovali (co tak ctu ruzny discord skupiny apod)..Takze ted prodavaj blejskatka jako auta ci hodinky se ztratou. Jinak ono neslo primarne o btc, ale o akcie ci o defi coiny.

    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Plastovy telo uz nikdy. To se mi jedny roztrhly kdyz mi sjel tezkej batoh po ruce a vyrvalo to kovovej pasek z plastovyho tela ktery uz pak nebylo ani mozny utesnit. U tech celonerezovek co mam ted se mi stalo neco podobnyho, ale sla do haje jen ta pruzinova osicka za 20kc a vsechno ostatni zustalo ok.
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    XMEDA: koukal jsi na Garmin Crossover? Je to sice plasťák a navíc Smartwatch, ale je hodně podobný těm Casium...
    Garmin Instinct Crossover Solar, Graphite | Hodinky-365.cz
    https://www.hodinky-365.cz/garmin-instinct-crossover-solar-graphite-x1232711?
    AMSTERDAM
    AMSTERDAM --- ---
    Me teda celkem prekvapuje, jak casto se tu vyskytuje spojeni crypto boys a drahejch hodinek/jinech statusovejch veci.

    Je to dojmologie nebo nejakej realnej fenomen?

    (pisu jako nekdo, kdo chape BTC jako dlouhodobou hodl vec na duchod a ne jako rychlou cestu ke zbohatnuti)
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    TOMMY_: No já teď koukal, že moje vyhlídnutý BB58 už na trhu s použitejma docela klesaj.

    A ad bublina a rolexky a tak – už jsem narazil u auta na to, že různý superdrahý auta, který ještě nedávno byly "investice" (tedy spíš nový a zánovní, co stály víc než nový kvůli dostupnosti) už rychle klesají, protože crypto bros prodávají zbytečnosti. Zatím je asi brzo na jasný závěry, ale přijde mi, že by to s těma hodinkama mohlo bejt taky tak, že ten trh trochu zchladne.
    SYDO
    SYDO --- ---
    TOMMY_: V retailu cena rozhodne neklesne, naopak. Tak nez cekat, az padnou ceny na chrono24, tak bych se sel zapsat k AD. Nebo mi neco unika?
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    JOHN_LENON: Nektery hodinky uz sly dolu docela dost..zvlast ty prepaleny zlaty royal oaky apod..Jinak normalni rolady maj zaruku pet let a ten aftermarket nebo jak to nazyvaj bude mit jen dva roky zaruku..takze jsem fakt zvedavej jak se tam budou lisit ceny.
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    TOMMY_: Co jsem tak Koukal, ten projekt rolexu s nedostatkem kusů na sekundárním trhu nepomůže.

    Takže hlad asi bude pořad.

    Stejně tak jsem se zapsal v říjnu na waitlist na day-daty a rozhodne se netvarili, ze bych je měl mít třeba na jaře.

    Bych řekl, ze ten růst začne brzdit, ale rozhodne to nepůjde dolu.

    Ale co, nejsem fliper, tak mi to muže bejt jedno.

    Spíš mě sere to zdražení retail cen.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    XMEDA: To si nemyslim. Kim si zije docela dobre :)..stejne jako jeho parta kamosu.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    KOUDY: Ale to budou Rolexky z Ciny .)
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    TOMMY_: Kim kupuje, takze bublina furt trva..jinak ceny sly trochu dolu i u APcek a PP..akorat svinsky nautily porad stojej ctyri mice.. Ja bych asi s nakupem furt cekal do pristiho kvartalu tyjo.

    Severokorejci kupují rolexky a hrají Angry Birds. Kim prahne po dolarech - Seznam Zprávy
    https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-severokorejci-kupuji-rolexky-a-hraji-angry-birds-kim-prahne-po-dolarech-221030
    TOMMY_
    TOMMY_ --- ---
    Nekdo nejakou osvicenou predpoved toho co se bude dit s cenama RLX? Retail je presycenej, hodinky na ktery se cekalo roky jsou do par mesicu. V inzercich je toho nahazeno lapatou a do toho se bude otevirat offical rlx used watch boutique. Hm. Uz ta bublina praskla?
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    INSEQUI: Tak takovyhle mam Casio, maji dot matrix misto segmentu, da se tam ulozit par poznamek, na baterce vydrzi 7-8 let a staly dvojku :). Ale koukam po necem s BT vyhledove.
    INSEQUI
    INSEQUI --- ---
    XMEDA: Tyhle smart nevím, ty moje nejsou smart, mám model T-Touch Expert a ty vydrží asi tři roky :)

    TISSOT T-Touch Expert T013.420.44.201.00 - Fr. Hanák - hodinky & klenoty
    https://hanak-brno.cz/katalog/tissot-t-touch-expert-t013-420-44-201-00/?
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    INSEQUI: Jak dlouho to bezi na baterku? Jak se meni nebo nabiji? Je standardni nebo nejaka proprietarni?
    INSEQUI
    INSEQUI --- ---
    XMEDA: Tak toho jsem si vůbec nevšiml, mám Touch experty a ty jsou z titanu celé, vůbec mě nenapadlo že by tohle mělo plastovou část, pokud to teda není jen v černé úpravě.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    A jinak :)


    VK49 ČASOTRON - hodinky, které prosí, abyste se probudili!
    https://www.youtube.com/shorts/ph4hFIeTTR0
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    INSEQUI: Mno nevypada to marne , zkusim zjistit co je uvnitr. Ale ten plastovz zadek zadek..hmm hmm
    INSEQUI
    INSEQUI --- ---
    Přesněji Tissot T-Touch Connect Solar, by myslím mohli vyhovovat, myslím že tam jde nastavit i ten displej.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam