• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOUDYHodinky - Jake mate? Jake chcete? O kterych snite? obrazky,rady,diskuze

    Pro nekoho je to soucast ruky, pro nekoho jen modni doplnek - Hodinky vsech druhu a tvaru!..podme se o nich pobavit (pripadne zaslintat :)
    rozbalit záhlaví
    AZIM
    AZIM --- ---
    AMSTERDAM: připomíná mi to dětství a lepení s tátou (ABC)
    AMSTERDAM
    AMSTERDAM --- ---
    Pro vsechny co uz nevi coby, ze treba kupujou Speedmaster od Swatche, ehm, tady podobnou vec vyresili v Japonsku:

    - origami vystrihovanka G-Shock primo od vyrobce. Kulata i hranata verze. Idealni pod stromecek na vyplach hlavy mezi svatky. Japonsky uvazovani at its best :)

    G-SHOCK Papercraft | CASIO
    https://gshock.casio.com/intl/papercraft/
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    JOHN_LENON: Američani taky začali dělat diesely. Akorát tak strašně špatný, že už pak u nich diesely nikdo nechtěl (viz Oldsmobile 350).
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    GLOBETROTTER: V Evropě je původ dieselu v osobacich v době ropný krize 70. Let.

    To amici tehdy pindali na cenu, ale reálné akorát snížili objemy svejch v8. A ne o moc. :)))
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    JOHN_LENON:
    GLOBETROTTER:
    Kdyžtak ještě tady, podrobněji o prodeji aut:
    20 Staggering Diesel Car Sales Statistics
    https://carsurance.net/insights/diesel-car-sales-statistics/
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    JOHN_LENON: Myslím, že tady je odpověď :-)
    AAA Gas Prices
    https://gasprices.aaa.com/
    Nafta je ve Státech výrazně dražší než benzín, osobáky s diesely prakticky nikdo nekupuje.
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    BOBASH: Tak samozřejmě. S6 je na běžný ježdění úplně v pohodě. Jen proste nechápu to rozhodnutí v Evropě do toho cpát naftu, když ve státech je v tom benzin.

    Zvlášť bizarni je, když si uvedomis, ze dvojlitrovej plug-in a6 má kombinovanej výkon o cca 20 konni vyšší.

    A nemá fejkovy koncovky výfuku. To se v tom Ingolstadtu posrali úplně. :)
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    JOHN_LENON: Tyjo, to mě trochu minulo, s aktuální S6 jsem ještě nejezdil a nezkoumal jsem, co v ní je. Tak v tom případě... asi zůstat u Mercedesu.

    Jako ta S6 samozřejmě bude na jakkoliv dynamický běžný ježdění stačit, ale furt to bude takový to že "stačí".

    RS6 už mi fakt v běžným provozu přišla trochu votravná, jak šířkou, nízkým podvozkem a idiotskýma kolama, tak tím, že je prostě "moc". Jako jo, umí to jezdit relativně komfortně, umí to neřvat a fungovat vlastně jako normální kombík, ale furt je to tvrdý, furt je to trochu nervní a to, co to umí, je nevyužitelný pokud si nechceš připadat jako psychopat.
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    BOBASH: Současná S6 má třílitrovej diesel.


    To já jen tak.
    TOMMY_
    TOMMY_ --- ---
    Nad modryma BB taky premejslim.. ale uz strasne dlouho a nejak se nemuzu rozhoupat, takze to asi endopadne.. sere me ten fake-nejtovanej tah...
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    BACCARA: Neříkám, že RS6 nemůže jít nad pět, říkám, že těžko půjde pod 4 (základ je 3,3). A jestli to měli za půl roku, tak dobrý – možná zrovna na RS6 není takovej problém s dílama na jiný věci. Nám asi 14 dní zpátky vyprávěli na tiskovce s Audi o tom, jak občas dealeři museli třeba pětkrát po sobě volat zákazníkovi, že pokud to chce v nějakou rozumnou dobu, tak mají volnej slot, ale jen když zruší nějakou výbavu co měl objednanou protože třeba nešly dát LED Matrixy, nebo něco.

    Nezkoumal jsem, jestli se to týká specificky RS6, ale obecnej problém to byl a dost zásadní, a určitej problém to je ještě furt. Což může vysvětlovat jetou RS6 za 4M.

    Teda kromě toho že jí může vysvětlovat taky to, že nová mohla stát pět :)
    BACCARA
    BACCARA --- ---
    BOBASH: moc se v autech nevyznám, ale dva známí si to koupily v posledním roce (v prodejně Audi) a ani jedno to auto nešlo pod pět a čekačka byla půl až tři čtvrtě roku
    ten jeden jí klidně prodá, nesedí mu to
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    KOUDY: Jo, protože když si tu RS6 objednáš za stejný 4M (pod 4M s nějakou výbavou budeš jen těžko) novou, tak jí budeš mít za rok nejdřív, no.

    A jako truhlářskej kombík si kup S6, RS6 je sice strašně cool, ale reálně moc nevím k čemu je to auto dobrý. Je to strašně široký a nízký, což už je v denním provozu dost otravný, a rozdíl výkonů proti S6 fakt nevyužiješ. Akorát je to tvrdý a dělá to kravál.
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    KOUDY: Sem ti snad říkal, ze ti je seženu u bechyneho za tejden ffs! :)))
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    JOHN_LENON: Protoze nesnasim cekani :)

    INSEQUI: Kdyz jsem 2 roky zpatky prodal chatu a premejslel jsem kam prachy z ni narvat, tak jsem tretinu narval do hodinek..Takze je beru jako investici. Jinak jsem si vzdycky hodinky kupoval "za odmenu"..kdyz mi vyslo nejaky velky vyberko, nebo jako upominku na nejakou dulezitou udalost v mym zivote. Nikdy jsem si nekoupil hodinky jen stylem "wow ty se mi libi, chci je..sup jdu si je koupit"..Vzdycky to bylo spis "wow ty se mi libej, ale musim si je zaslouzit..kdyz mi vyjde tohle a tohle..tak si je za odmenu koupim"
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    INSEQUI: Tak mám v tom celkem dost peněz… :))
    INSEQUI
    INSEQUI --- ---
    JOHN_LENON: Doma se tvářit že je to investice mě ještě nenapadlo :)
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    INSEQUI: Kupuji, protože se mi líbí.


    Doma se tvarim, ze je to investice.

    I když. Příklad jsou například moony. V roce 18, jsem za ne dal lehce přes 80.

    Dneska ty samy neseženeš pod 120. Nový pod 150.

    Takže určitě se dá říct, ze je to lepší uložení penez jak v bance.

    Ale do trezoru bych hodinky nekupoval, přijde mi to jak koupit porsche gt3 a 30 let ho mít v garáži.

    Smysl to asi nejakej má. Ale moje životní přesvědčeni je, ze věci mají sloužit svymu účelu.
    INSEQUI
    INSEQUI --- ---
    Jak to tady tak čtu, říkám si, že jsem fakt asi divnej, když kupuju hodinky většinou dost impulzivně když se mi nějaké líbí a "nutně je potřebuju", pak je nosím a za čas koupím další a tyhle odložím. Ale asi je fakt že jsem nikdy neměl hodinky dražší než nějakých 80 tis. takže se mi doma neválí žádná investice, akorát hromada vyhozených peněz (ikdyž jak pro koho, pro mě úplně ne).

    Hele dotaz, když kupujete hodinky, kupujete někdy fakt jen kvuli tomu že by to mohla být investice a plánujete je prodat až stoupne cena? Nebo je to jen takové to, že se vám líbí a najednou zjsistíte že stojí třeba dvakrát tolik co před těma osmi lety?
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    TOMMY_: Viz. To, co píšu níž. ;)
    TOMMY_
    TOMMY_ --- ---
    JOHN_LENON: :) otazka presne je jestli se ti bude chtit preplacet stovky procent kvuli nekolika mesicum. Uvidome. Ja bych byl rad konecne by to byli hodinky a ne spekulativni artikl
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam