• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOUDYHodinky - Jake mate? Jake chcete? O kterych snite? obrazky,rady,diskuze

    Pro nekoho je to soucast ruky, pro nekoho jen modni doplnek - Hodinky vsech druhu a tvaru!..podme se o nich pobavit (pripadne zaslintat :)
    rozbalit záhlaví
    BYZSKO
    BYZSKO --- ---
    MADCAT: Koupil si sám běžnou verzi a po dvou letech mu Elton nabídl, že je upraví na tu generálskou.
    PRIM Orlík, příběh generálských hodinek - ARMYmag.cz
    https://www.armymag.cz/2022/11/prim-orlik-pribeh-generalskych-hodinek/?
    INSEQUI
    INSEQUI --- ---
    MADCAT: Už se to tu myslím řešilo, u fotky s mickou. Jsou to orlik edice generál.

    Hodinky PRIM ORLÍK pro generály | ARMYWEB.cz
    https://www.armyweb.cz/clanek/hodinky-prim-orlik-pro-generaly
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    MADCAT: Jo, to je ta edice pro generály.
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    Co to má? Orlík II?

    KEITHHSTER
    KEITHHSTER --- ---
    MATROX: jj zlutoseda varianta byla i muj zalozni plan..ale zvitezily ty co sem koupil. nazivo nejsou tak hezky a jsou faakt tezky...to se s tim titanem neda srovanavat. ALE schvaluju 😉😀🤟
    MATROX
    MATROX --- ---
    začínám šetřit, není to žádná velká pálka, ale stejně

    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    JJOXER: Jenže inflace nezasahuje stejně všechny segmenty hospodářství, takhle to nemůžeš brát. V r.1997 jsem si koupil za nějakých 270 tisíc feldu. V roce 2012 jsem si za stejnou cenu koupil Oktávku, s mnohem vyšší výbavou. 15 let rozdíl, spočítej si inflaci.
    JJOXER
    JJOXER --- ---
    VEEHELL: 26k se ti při 3% inflace promítne na 50k
    VEEHELL
    VEEHELL --- ---
    MULISAK: tak me je to jasny, ze tu cenu muzou sroubovat, dokud o to co prodavaj je stale zajem. At uz je cilem "zvysit hodnotu znacky a vylepsit jmeno" a nebo jednoduse "vydelame vic".

    NEVILL: no a usmevne je, ze kdyz jsem pred mnoha lety (2001) poptaval cenu, tak co si matne pamatuju to bylo neco kolem 17K (bez uprav) a s upravama to vychazelo nekde kolem 26K. Za ty aktualni ceny uz bych si je nekoupil.
    MULISAK
    MULISAK --- ---
    VEEHELL: "tak ja ti nevim, jestli to ma nejaky realny obraz ceny na trhu" mohu ubezpečit že to žádný reálný obraz ceny na trhu nemá ! :-) ze zkušenosti z dočista jiné -nehodinkové komodity - pakliže dotyčná vyrobená šarže rychle na skladě ubývá....zdražíme ji o třetinu, jsme li již za polovinou skladových zásob + další 1/3 ceny navrch !
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    VEEHELL: Jo, tak za 60K takovýhle custom made, to je pěkný kousek ve sbírce!
    VEEHELL
    VEEHELL --- ---
    NEVILL: kdyz jsem si pred lety jedny Orliky objednal, tak to v zakladu stalo 39.5K, po upravach co jsem si nadiktova (coz bylo jen jine sklicko, pruhled na strojek, extra reminek) to vyskakalo na bratru skoro 60k. Pak rok pote ta cena zakladu skocila na 49, pak na 59k ... tak ja ti nevim, jestli to ma nejaky realny obraz ceny na trhu a nebo jestli se prace a material tak razantne zdrazil. Kdyz jsem si pak chtel koupit jine Orliky, tak me cena tech potapecskejch za 85k tak trosku vydesila (jako za co tolik zlataku?) a zaroven potesila (ze jsem ty prvni jeste stihnul dost levne). Ve finale jsem si radeji odskocil k P&B a nechal si udelat ten "skeleton" :D
    TOMMY_
    TOMMY_ --- ---
    NEVILL: Cenotvorba hodinek jako neceho co netne nepotrebujes a jde jen o vasen/status/znacku nutne nepodleha technicke realite vyrobku.

    Dle me jsou to zoufalci, ale ja jsem dost velkej prim,jawa,favorit,skoda hater.

    Nic jinyho nez puvodni orliky nebo igeny imho smysl nema a produkce po revoluci uz vubec nic.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    JOHN_LENON: Přesně to mě napadlo, že bych si za ty prachy mohl koupit nějaký Tudory! :⁠-⁠)

    Díky!
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    NEVILL: Moc není co na to psát. Ta otázka obsahuje kompletní odpověď.


    Za 35-40k by se to prodávalo jako rohlíky na krámě.

    Takhle si radši koupim tudor Bb58 a když budou u A.D hodný, tak i za stejnou cenu.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Nejspíš se to tu řešilo, ale není ta cenotvorba Eltonu nějaká kapku přepálená? Docela se mi líbí Orlík II, ale má to fakt hodnotu 85K? Použitý materiál na pouzdro nebo sklíčko se mi nezdá že by byl něčím co vybočuje, řemínek je celkem basic. Ten jejich kalibr 98 mi parametry připomíná Seiko 4R35 které teda není tak zdobené, ale má o dva kameny víc (což asi nebude mít vliv na funkci rostlináře). Je to tím že by ty hodinky byly fakt tak skvělé a přesné, nebo tím že je to česká ruční výroba, která je prostě drahá? Nebo se to bere jako sběratelský kousek?
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    Brad Pitt Is a Proud Owner of One of 2022’s Best New Watches | GQ
    https://www.gq.com/story/watches-of-the-week-1-28-23?mbid=social_facebook
    TOMMY_
    TOMMY_ --- ---
    NECROMAN: to by stalo za to koupit kvuli tomu meshi.
    KEITHHSTER
    KEITHHSTER --- ---
    Pokračuju v tradici a dnes jsem si koupil svůj sen...po P6600 jsem si pořídil Traser special forces 100 nato. Legendy, celotitan, jednostraná luneta, safír.čau ahoj.

    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Swatch On Track To Sell 1.5 Million Units Of MoonSwatch In One Year
    https://www.watchpro.com/swatch-on-track-to-sell-1-5-million-units-of-moonswatch-in-one-year/?amp=1
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Nová limitka James Bond MoonSwatch?
    MoonSwatch x James Bond?
    https://professionalwatches.com/moonswatch-x-james-bond/
    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    16 minut video, 10 hodinek pod 300$

    10 Best Watches Under $300
    https://youtu.be/1riQT16KCTo


    AMSTERDAM
    AMSTERDAM --- ---
    INSEQUI: ma to na mesh tahu, coz at je k tomu z vyroby ci ne, podle mne hrozne kazi dojem z tech hodinek.

    Pamatuju si nejakou special edici Orliku, co mel na sobe Dobrovsky (ten byvaly ministr) a mel to na odrbanym
    kozenym reminku a vypadalo to strasne dobre.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam