• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOUDYHodinky - Jake mate? Jake chcete? O kterych snite? obrazky,rady,diskuze
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    SYDO: Myslíš, že i do moře?
    SYDO
    SYDO --- ---
    WR100 je na plavání úplně dostačující, netřeba to hrotit a jít do vyloženě potapěčského modelu.
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    PLATINUM_TEETH: S tím plaváním to není tak ostrý. Nechce si mi kupovat vyloženě potápky. Já to myslel spíš tak, že kdyz se náhodou octnu u bazénu nebo u moře tak abych to pokaždé nemusel jak blbec sundavat. Rozhodně nejsem žádnej pravidelnej plavec.
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    JUNGLER: Ta skeletonizace (a průhledné dýnko) moc nejde dohromady s tím požadavkem na plavání.
    Osobně bych 20 000 za Orienty nedal.
    Obecně: Přesnost tohohle strojku je plus minus 15-20 sekund denně, takže seřizuješ každý druhý nebo třetí den. Ale jo, je to u automatů normální.
    Za podobné prachy jsem našel ještě Bulova Maquina a Bulova Marine Star.
    Kdybych trval na skeletonech, tak bych asi počkal a připlatil na Tissot Gentleman Automatic Open Heart nebo Mido Multifort Skeleton.

    Ale za sebe bych se vykašlal na skeletonizaci zepředu (neokouká se?) a koukal na něco s průhledným dýnkem:
    Hodinky Tissot Seastar 1000 Automatic Powermatic 80
    Certina DS Action Automatic Powermatic 80
    Tissot PRC 200 Powermatic 80
    Seiko Prospex a Seiko Prospex Land Alpinist
    LITTLEFOX
    LITTLEFOX --- ---
    JUNGLER: Pokud to pro tebe není daleko, tak doporučuji zajít na pokec s prodejcem do Koscomu. Párkrát mi to pomohlo při rozhodování, do ničeho mě netlacili, pak jsem si vše nechal v klidu rozlezet v hlavě a nakonec spokojenost. :⁠-⁠)
    PEJR
    PEJR --- ---
    JUNGLER: Na plavani urcite chces divery. Aspon 200m water resistance a screwdown crown. 100m je dlouhodobe na myti nadobi a sprchovani, jinak se ti tam ta voda casem dostane
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    tak po mnoha letech otročení technologii jsem se konečně rozhodl definitivně zahodit Apple watch a chci si pořídit něco zcela bez elektroniky. Rozpočet potřebuju udržet někde hodně blízko 20000. Zároveň chci hodiny takový, který nemusím pokaždý na dovolený sundávat když si budu chtít jít zaplavat. Mám taky rád transparentní design. Úplný skeletony mít asi nemusím, ale alespoň open heart chci.
    Všechny moje paramtery plní tyhle Orient Stary. Máte někdo s Orient Star zkušenost? Jak moc se můžou opožďovat/předcházet? Předpokládám, že to je věc, kterou budu muset řešit u takřka všech automatů?

    Orient Star Contemporary RE-AV0120L Seaside at Dawn Limited Edition | Helveti.cz
    https://www.helveti.cz/orient-star-contemporary-re-av0120l-seaside-at-dawn-limited-edition
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    Zábavná konfigurace, dlouhá čekačka. Rolexky se nakupují podobně jako luxusní auta - Forbes
    https://forbes.cz/zabavna-konfigurace-dlouha-cekacka-rolexky-se-nakupuji-podobne-jako-luxusni-auta/
    TOMMY_
    TOMMY_ --- ---
    Parkrat se tu na to nekdo uz ptal, tady to mate v psane verzi a s obrazky.

    How To Care For A Watch Crystal – Analog:Shift
    https://www.analogshift.com/blogs/transmissions/how-to-clean-a-watch-crystal
    DRIZDIK
    DRIZDIK --- ---
    CODEAS: Záleží jak moc ti jde o Accutron strojek ve smyslu 360Hz hučení vs automatky nebo normální quarzky, která mají ve většině aktuálních modelů. Ladičkovej je jen ten novej neskutečně drahej Spaceview Accutron , s pro mě zvlášním designem. Jenže tam tak úplně nechápu oddělení značky Accutron od Bulovy, který teď Bulova razí.
    Stejně tak Lunar Pilot byly původně automatky a teď jsou to v sériovce quartzky.
    Sám té značce fandím, protože jejich strojky létaly ve vesmíru na družicích, na X-15, A-12 atd. Mám Lunar Pilotky a původní pískající accutrony bych chtěl taky, ale ta nová produkce mi příjde, že na to moc nenavazuje.
    VACA
    VACA --- ---
    CODEAS: Dotaz zhodnotit neumim.

    Ale u spaceview jen bacha na to, ze vlastne maloktery jsou originaly.
    V ty dobe to zas tak popularni nebylo, a kdyz to zaclo bejt cool, tak se dost zacaly kanibalizovat jiny verze accutronu aby vypadaly jako spaceview…

    Jakoby pokud jde jen o ten vzhled tak to vadit zas tak nemusi, jen proste to nema tu hodnotu jako origo spaceview, tak proste se nenechat natahnout financne…
    CODEAS
    CODEAS --- ---
    Ahoj, objevil jsem přiběh a design hodinek Bulova Accutron a ihned jsem se zamiloval :)

    Koukám že Bulova Accutron Astronaut má v 2023 reedici (max. 300 kusů celosvětově).
    Dotaz: Vyplatí se koupit (nosit+investovat) do nové reedice nich nebo lepší najít v dobrém stavu původní z 1968?

    O trochu ještě víc mě baví design Bulova Accutron Spaceview

    Díky za názor(y)
    AMSTERDAM
    AMSTERDAM --- ---
    PLATINUM_TEETH: jestli se ti libi, tak je kup.
    PLATINUM_TEETH
    PLATINUM_TEETH --- ---
    Jasne, neptam se ani tak kvůli sběratelský hodnotě, která tam není, jako spis pro případnou diskusi nad cenou s majitelem. Hodinky se mi libi příběhem a designem, ne future market “hodnotou”.
    TOMMY_
    TOMMY_ --- ---
    PLATINUM_TEETH: Tak tak. Nemyslim ze tohle je nejakej sberatelskej artikl, takze to je spis pro pocit.

    Mit plechovy suby v kompletu s papirama a krabicema. Nebo tritiovy moony s papirama a bednou je urcite vetsi slagr.

    Osobne bych tolik za "obyc" hodinky nedal. Ale ja nejsem tak bohatej abych si kupoval longiny, tagy, a podobny znacky - na kterych se spis prodelava.
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    PLATINUM_TEETH: Zvedá. Jen záleží na tom, co si pod slovem zásadně představuješ.

    U rolexu je to určitě nezanedbatelná částka.

    Tady nevím.
    PLATINUM_TEETH
    PLATINUM_TEETH --- ---
    Mám možnost koupit od štamgasta z naší místní hospody tyhle Lindberghy. Je to 80th anniversary edice, takže je to ta menší 38 mm verze. Koukal jsem na Chrono, cena je mezi 30 - 40 tisíc, podle stavu. Žádný ale nejsou s originální krabicí a papírama. Tyhle jo. Je to kompletní původní balení, se všema brožurkama, kartičkama, prostě se vším. Rok koupě 96 v Mappin & Webb v Karlovce :). Moje otázka je - zvedá full set nějak zásadně cenu hodinek nebo ani ne?

    HE11_KNIGHT
    HE11_KNIGHT --- ---
    BATOO: JJ s nimi jsem to řešil, potom to tam pošlu, trochu mě to u těch hodinek štve. Nechám je pak synkovi na hraní, má je rád :)
    BATOO
    BATOO --- ---
    Jo a gratulace k potomkovi, deti jsou fajn a jejich delani taky.
    BATOO
    BATOO --- ---
    HE11_KNIGHT: Posli je do FASTu a tam to vyresej, akorat to asi zacalujes, ale predpokladam, ze to prezijes. Mne tam pozarucne na GWG-1000 Maharishi edici menili celej modul i s baterkou a udelal komplet udrzbu a stalo to 3000 vc dph, takze to tvoje si myslim ze bude zlomek.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam