• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOUDYHodinky - Jake mate? Jake chcete? O kterych snite? obrazky,rady,diskuze
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    Mám solární Seika, koupil jsem je někdy kolem roku 2010. Zamýšlené jako hodinky k obleku, většinu času nenošené. Několikrát několik měsíců mimo sluneční svit, vteřinovka chudinka poskakovala silou vůle. Posledních cca 5 let pravidelně nabíjené a poslední rok nošené denně. Přesnost cca sekundu za měsíc a díky tomu se s nimi už nechci rozloučit.
    Může mi někdo poradit co s životností akumulátoru a těsnění? Do vody je nenosím, ale může se stát. Kdy má smysl je dát do servisu na výměnu těsnění a akumulátoru? A bude správná volba Koscom?
    Předem díky za rady
    JIRKA207
    JIRKA207 --- ---
    SBGA465 taky nevypadaji zle...:-)
    JIRKA207
    JIRKA207 --- ---
    JOHN_LENON: No libi se mi bohuzel SBGA211G :-)
    Dekuji za pohled!
    Mrknu na ty cos poslal.
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    JIRKA207: Par postřehů z dosavadního hodinkoveho života.

    Nikdy neber náhražky. Par dní ti to bude dělat radost, ale pak zjistíš, ze bys radši počkal a nasetril na ty tvoje dreamwatch.

    Mám to z vlastní zkušenosti a i další podobně postižení mi to potvrdili.


    U snowflake si vyber, kterou chceš referenci. Ačkoliv se to nezdá, jsou v nich celkem rozdíly.


    Springdrive je bomba.


    A ještě než si pro ne pujdes, podívej se na sbga413 nebo sbga415. :)
    JIRKA207
    JIRKA207 --- ---
    Libi se mi Grand Seiko snowflake...ale jeste chvilku potrva, nez na ne nasetrim :)

    A tak hledam nejake alternativy... s nizsim budgetem
    Jsou tohle pomer cena/vykon dobre hodinky?
    Seiko Presage SPB165J1 Sharp Edged Series | Helveti.cz
    https://www.helveti.cz/seiko-presage-spb165j1
    nebo treba
    Seiko Presage SPB277J1 Zero Halliburton Limited Edition | Helveti.cz
    https://www.helveti.cz/seiko-presage-spb277j1-zero-halliburton-limited-edition

    Zjistuju, ze podobnych hodinek v cistem klasickem stylu (s bilym cifernikem) s nejakym slusnejsim strojkem se moc neprodava...nebo je neumim najit..

    Rad si necham poradit a dekuji ;-)
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    BEREGOND: Hele... Jsem trouba. Já jak čtu rychle a nepozorně maily, tak jsem myslel, že jdu na A. Lange & Sohne a ve skutečnosti jsem přišel na Glashutte Original.
    Ale i tak to bylo super. :)
    BEREGOND
    BEREGOND --- ---
    JOHN_LENON: kde to bylo, sel bych hned.
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    JUNGLER: i když vlastně ne... až moc jsem si zvykl na otočnou lunetu a velmi nerad bych se s ní loučil.
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    TANTRAMAN: mít tyhle hodinky uvnitř Spring drive a trochu větší pouzdro, tak jsou to moje jednoznačný OWG favoritky :)
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    TANTRAMAN: Ty jsou divny. Dole more mista, ale ukroji cisla. A ukrojeny cisla jsou zverstvo obecne.
    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    Sbgn003

    KANAREK1
    KANAREK1 --- ---
    XMEDA:
    KOUDY: závidím velké hoblinky. Já restauruji a to je v zásadě jen jemný prach. Na hoblinku čekám tak rok :D
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    Dneska večer jdu na předváděčku A. Lange & Sohne.


    Nepotkam se tam s někým? 🙃
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    KOUDY: Já ten tudor mám vlastně celkem rad. Kdybych neměl prepotapkovano, uvazuju o velkejch Pelagosech, nebo se vrátit k BB s tím novým metas strojkem.

    Respektive, nový BB stojí tolik, kolik by měly stát nový Suby. Lec… 🤷🏻‍♂️
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    XMEDA: Zalezi s cim pracujes. Pokud mas ponorku, mafla, excentrickou brusku, frezku apod, tak muzes mit klidne hodinky i ouru a nicemu to nevadi. Kdyz delas s nejakejma vetsima strojema, tak je lepsi vsechno sundat, ale u rucniho naradi je to imho v cajku. Nic lepsiho asi fotit nebudu. Tohle je ta prava spinava a prachova truhlarina..ne nejaky naaranzovany mrdky s hoblikama. Ty at si fotej hipsteri z letny, kteri si delaj domu nabytek z palet :D

    JOHN_LENON: Hele ja si k ty znacce hledam cestu az posledni rok..Do tydoby jsem byl proste spis roladovej a tudor bral jako jeho nudnou sestricku u ktery s hodinkama vetsina lidi zacina..Az posledni dobou se mi zacal libit ten tudorskej vintage nadech, kterej si rolex nemuze kvuli svy prestizi designove dovolit :)
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    Aka. Koupim si hodinky za kilo, abych nekurvil ty za mio.


    Me gusta.

    Ale měl si vzít ty 42.
    VEEHELL
    VEEHELL --- ---
    Ke kazdemu hobliku jedny :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam