• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOUDYHodinky - Jake mate? Jake chcete? O kterych snite? obrazky,rady,diskuze
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    JOHN_LENON: Též patřím do stejné party. A to už jsem je měl Rolex na ruce 2x od 2 různých lidí při různých příležitostech (jednou dokonce na Chronomag srazu)... a nic. Vůbec nic to se mnou neudělalo. Ani ťuk. :)
    ZYAN
    ZYAN --- ---
    Ahoj,
    koukám, že tu je docela aktivní hodinová diskuze, které mi unikala.

    Aktuálně řeším opravu a nákup vintaznich hodinek.

    1) Mám hodinky "po babičce", Omega pánské oblekovky, poválečné, 30 mm, označované také jako Omega Calvari. Nefungují a mají hodně zaděláný dial. Rád bych je oživil, ale nechci to přehnat s "renovací". Znáte někoho kdo poradí co měnit a co už je prasarna? Zmiňovali jste tu hodinářství Wildt.. Máte ještě nějaké tipy?

    2) Přemýšlím o koupi zlatých hodinek, manuální nebo automat. Líbí se mi v zásadě hodinky z 60 a 70 let. Nejzajímavější mi přijdou Omega Constellation, Omega Geneve, nebo Longiness z této doby. Máte nějaké zkušenosti se servírováním starších hodinek? Narazili jste na to že byly nedostupné díly, komplikované opravy atd? Díky!
    SUBTITLES017
    SUBTITLES017 --- ---
    BEREGOND: gratulace! pošli pak foto :)
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    BEREGOND
    BEREGOND --- ---
    SYDO: Prave jsem vyzvedaval, uz jsou skoro doma.
    JOHN_LENON: Me rikali ze ceny z webu momentalne prepocitavaji 24 CZK/EUR.
    SYDO
    SYDO --- ---
    BEREGOND: Tak jak to dopadlo?
    LITTLEFOX
    LITTLEFOX --- ---
    ukradeno z Ústavu pro...

    TOMMY_
    TOMMY_ --- ---
    XMEDA: Au
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Mezitím v Malajsii
    Malaysia makes owning an LGBTQ Swatch punishable by up to 3 years in jail
    https://www.nbcnews.com/nbc-out/out-news/malaysia-makes-owning-lgbtq-swatch-punishable-3-years-jail-rcna99193
    BEREGOND
    BEREGOND --- ---
    XMEDA: Tudy myslím cesta nevede :)
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    BEREGOND: Tak ono je to ve finále o osobních preferencích. Já chápu, co se ti na nich líbí a rozhodně jejich kvality nepopírám.
    Celý je to o pocitovce, jak se s nima cejtíš. Pro mě jsou to super hodinky, jen prostě ne pro mě. Na ruce jsem je měl naposled někdy před 14 dny a opět jsem si říkal, jako super, krásný, střídmý hodinky, který do světa nekřičí "podívej se na mě, jsem rolex", což je pro spoustu lidí důležitý a já se mezi ně řadím. Jen prostě under the radar hodinky už mám. A další nepotřebuju. Nejspíš.
    Teď se totiž na magu válí jedny za 195k a to není zlá cena. Občas si hraju s myšlenkou to přecijen zkusit.
    Ale pak si říkám, že bych je stejně prodal. A jak já nesnáším prodeje, bytostně. :)
    BEREGOND
    BEREGOND --- ---
    JOHN_LENON: EZOP: U mě úplně naopak, šel jsem tam že se na ně podívám, a že je to vlastně s ohledem na můj přístup k věcem fakt úlet. Rolex pro mě nikdy nebyl nějaká velká meta (to spíš JLC), většina produkce Rolexu je na mě strašně blištivá (no možná bych ještě zvážil submarinery, ale jsou velký) a stejně většinu času nosím Garminy atp.
    Dal je na ruku a říkám si "ty tady fakt nemůžu nechat". Obrázky a fotky to kouzlo nepřenesou. Mám dlouhý štíhlý ruce, a metr devadesát, k postavě jsou ty hodinky absolutně v pohodě, a ty proporce toho malýho ciferníku nechají vyniknout jemným ručičkám a indexům, lesklý ciferník tomu všemu přidává na hloubce.. Vzal jsem si teda pár dnů na rozmyšlenou, abych si dobře promyslel ten rozpočet.
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    SUBTITLES017: Dělají propočty dle potřeby. Teď to vypadá, že budou nový ceny v září. Shodou okolnosti jsem se u nich na to ve čtvrtek ptal.

    U bechyneho.
    BEREGOND
    BEREGOND --- ---
    SUBTITLES017: Jsem na cekacce od rijna.
    SUBTITLES017
    SUBTITLES017 --- ---
    BEREGOND: jo, tu cenu v EUR jsem taky nasel, ale zajimalo mě, jak to vypada realně v CZ.. tak dej vědět.. mívají skladem, nebo je čekačka i na Explorery?
    BEREGOND
    BEREGOND --- ---
    SUBTITLES017: Bechyne to driv uvadel na webu v korunach, ted uz jenom v eurech, 7250,-, tak uvidim co mi reknou.
    SUBTITLES017
    SUBTITLES017 --- ---
    BEREGOND: jak se ted vubec pohybuji ofiko ceny novych? ja sleduju hlavne chronomag, tak by mě zajimalo, jak je to oproti novému kousku.. na chronomagu aktualně jedny za 195k
    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    31k chf

    BEREGOND
    BEREGOND --- ---
    JOHN_LENON: ja jdu zitra, dam vedet :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam