• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOUDYHodinky - Jake mate? Jake chcete? O kterych snite? obrazky,rady,diskuze
    HE11_KNIGHT
    HE11_KNIGHT --- ---
    AMSTERDAM: Nad Čínským Primem jsem ani neuvažoval .. to zase já ten rozdíl znám :) jen mi připadá, že ty ceny u Eltonu se nějak hnuli hodně nahoru od roku 2016 kdy jsem se díval naposledy :)
    AMSTERDAM
    AMSTERDAM --- ---
    HE11_KNIGHT:
    jak pise SYDO:, tohle je spravny point, ktery uz ja pokladam za samozrejmost, ale ne vsichni smrtelnici to vi:

    ! JSOU DVA PRIMY: Ceskej (Elton) a Cinskej (kulaty logo z fotek nize). To druhy nebrat za zadnych okolnosti, jsou to bizuterni hodinky do shopping mall prodejen "sperky a hodinky". A je to presne, jak pise SYDO:, pokud ma hodinky rad, usmeje se na vas, aby neurazil, da je do supliku a nikdy je nosit nebude. A jestli hodinky rad nema, nosit je nebude taky.
    SYDO
    SYDO --- ---
    Pokud šéf nemá rád hodinky, nosit je nebude. Pokud má rád hodinky, pak MPM Primky asi nebudou správná volba.
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    Až teda na to, že kvalita zpracování u primek, co mají to “správné” logo je příšerná. A to doslova.

    To bych opravdu nekoupil ani jako vtip.

    Měl jsem tu “čest” mít v ruce jejich orliky a bylo mi smutno.

    Za ty peníze radši cokoliv od seika a bude to lepší kup.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Taky not bad :)

    10 Bar, Miyota 8215 automat s moznosti rucniho natahu
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Jakoze treba

    Bych klidne nosil jako bezny denni do prace, dost to pripomina ty moje casia :)

    Nebo


    A mozna i
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    HE11_KNIGHT: Muzes vzit i ty druhy Primky co nejsou z Eltonu :) Ty jsou levnejsi a maji spravne logo, jen strojky jsou japonsky.. https://eshop.prim-hodinky.cz/


    A nebo kompletne repasovane ma taky https://www.prosteprim.cz/
    HE11_KNIGHT
    HE11_KNIGHT --- ---
    AMSTERDAM: popravdě, ten šéf si to zaslouží, i ty za 100k .. Jen nevím zda mě nepošlou do řitě když jim ukážu co jsem vymyslel :D Napíšu do Eltonu, co tma mají za renovované kousky :)
    AMSTERDAM
    AMSTERDAM --- ---
    HE11_KNIGHT: jsi prilis loajalni.
    Nejlepsi nove primky jsou podle mne stare, restaurovane (primo u nich v Eltonu, delaji to, zavolej tam). Vypada to jako nove hodinky, co byly zamcene v supliku 50 let. Stoji to do 10.000 (nebo stalo pred 5ti lety)
    HE11_KNIGHT
    HE11_KNIGHT --- ---
    Může mi někdo vysvětlit tu cenou politiku u PRIMek? Chtěl jsem šéfovi za náš kolektiv koupit PRIMky.. ale netuším kolik by se nás muselo na nějaké pořádné složit...

    https://www.prim.cz/panske?filter%5Bpars_2%5D%5B%5D=86&page=5&componentId=Amproducts_1458727371
    LOOKASH
    LOOKASH --- ---

    tak dneska dorazili.....

    porad sem si nebyl jistej jestli ty puvodeni Alpinery nejsou moc velky - a kdyz prisli s novinkou 40mm to byla jasna volba
    a kdyz sem pak zjistil, ze jako firemni benefit mam moznost 25% na Frederique Constant/Alpina tak uz nebylo o cem premyslet
    AMSTERDAM
    AMSTERDAM --- ---
    NECROMAN: HODL
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    Jak si správně vybrat investiční hodinky? Jak o zakoupený kus pečovat a můžete ho nosit? Kde hodinky nakupovat? Co jsou to komplikace a jaký mají vliv na cenu hodinek? Je výhodné si hodinky sestavit s hodinářem na míru? Kolik stojí hodinky po Hitlerovi, Einsteinovi či Edvardu Benešovi? V podcastu Alternativní investice odpovídá Igor Sirota, šéfredaktor webu Timeforum a sběratel hodinek.

    PODCAST Alternativní investice do hodinek | Finance.cz
    https://www.finance.cz/547837-podcast-hodinky-jako-investice/
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Z Redditu - u hodinek se mi rozpadl gumový řemínek po 7 letech uskladnění

    BEREGOND
    BEREGOND --- ---
    Mam otazku, chtel bych se zeptat, jake pouzivate pouzdra na hodinky? Premyslim ze bych poridil nejaky watch roll at uz na jedny nebo na vic hodinek. Dalo by se neco doporucit?
    BEREGOND
    BEREGOND --- ---
    ZYAN: Nevim jestli to pomuze, ja daval servisovat kapesni hodinky po prababicce do Prazskeho hodinarstvi. Za me spokojenost chtel jsem to citlive, vycistili a namazali strojek, vycistili cifernik a rucicky, myslim ze navrhovali vymenu perka (ze je to spotrebni zbozi) ale to jsem myslim nebral. Chtel jsem je taky trochu datovat, to neumeli, ale identifikovali typ kroku (kolickovy) takze z toho jsem to uz pak urcil pomoci informaci o prababicce a internetu sam.
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    JOHN_LENON: Též patřím do stejné party. A to už jsem je měl Rolex na ruce 2x od 2 různých lidí při různých příležitostech (jednou dokonce na Chronomag srazu)... a nic. Vůbec nic to se mnou neudělalo. Ani ťuk. :)
    ZYAN
    ZYAN --- ---
    Ahoj,
    koukám, že tu je docela aktivní hodinová diskuze, které mi unikala.

    Aktuálně řeším opravu a nákup vintaznich hodinek.

    1) Mám hodinky "po babičce", Omega pánské oblekovky, poválečné, 30 mm, označované také jako Omega Calvari. Nefungují a mají hodně zaděláný dial. Rád bych je oživil, ale nechci to přehnat s "renovací". Znáte někoho kdo poradí co měnit a co už je prasarna? Zmiňovali jste tu hodinářství Wildt.. Máte ještě nějaké tipy?

    2) Přemýšlím o koupi zlatých hodinek, manuální nebo automat. Líbí se mi v zásadě hodinky z 60 a 70 let. Nejzajímavější mi přijdou Omega Constellation, Omega Geneve, nebo Longiness z této doby. Máte nějaké zkušenosti se servírováním starších hodinek? Narazili jste na to že byly nedostupné díly, komplikované opravy atd? Díky!
    SUBTITLES017
    SUBTITLES017 --- ---
    BEREGOND: gratulace! pošli pak foto :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam