• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOUDYHodinky - Jake mate? Jake chcete? O kterych snite? obrazky,rady,diskuze

    Pro nekoho je to soucast ruky, pro nekoho jen modni doplnek - Hodinky vsech druhu a tvaru!..podme se o nich pobavit (pripadne zaslintat :)
    rozbalit záhlaví
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    MULISAK: Ja takovy hodinky mam taky ( po jednom dedovi PRIM, po druhym POJLOTy nebo jak se to pise)... oba sem mel rad a hodinky se mi libi a obcas je nosim, takze pro me nebylo o cem uvazovat... ridil bych se tim co s nima zamejslis do budoucna... ja je mam jako rodinnou vzpominku s pribehem i jako hodinky ale ne na denni noseni, znicil bych je. Kdyz pominu tu citovou hodnotu tak: 1) Myslim ze servisovat tydle hodinky bude cim dal vetsi problem takze kdyz vim ze se jim nikdo X deseti nevenoval tak generalka je urcite na miste i kdyby mely jit do boxu. Potreba je obcas natahnout atd. 2) Vetsinou generalka tedle obyc hodinek nestoji moc oproti vyssim radam 3) Pokud je planujes nosit tak stejne potrebujes funkcni hidinky a servisu se nevyhnes... nevim co myslis tim ze cena servisu vyjde jako cena "novych" hodinek - to taky zalezi, za 3500,- nekoupis nic moc pominu li digitalky, pokud koupis jakykoli mechanicky z druhy ruky, tak pokud nekupujes od cloveka na kteryho se muzes spolehnout ze je pravidelne servisoval, stejne bys je mel dat na generalku...
    DAANJE
    DAANJE --- ---
    MULISAK: To je na zvážení každého no. Například tahle renovace vyšla plus minus na stejnou částku jako je prodejní cena těch hodinek. Když vezmu v potaz, že jsem je, byť v hrozném stavu, dostal od otce, rad jsem to do nich dal. Kdybych je nahodou nekdy chtel poslat dál, což nepředpokladám, budu na svém. Emocionalni hodnotu pro me maji vetší, to je jasný. Ale nejvétší radost ve výslwdku mám z toho že jsem obnovil 50 let starou odepsanou věc, která teď znovu funguje a ještě s velkou parádou...
    MULISAK
    MULISAK --- ---
    Také uvažuji o renovaci hodinek po dědovi - Eterna. Cena hodinek je - jako v mnohých případech - citová/emocionální. Po pravdě, ani nevím zda li do toho jít, když v předešlých příspěvcích bylo např.: promazání a seřízení - a cena ? v podstatě cena nových hodinek :-)
    DAANJE
    DAANJE --- ---
    Po kompletní renovaci znovu žijou a dělaj velkou radost... Seiko 6139-7002

    TOMMY_
    TOMMY_ --- ---
    HE11_KNIGHT: https://youtu.be/kjAuP4LbLqg?si=6hpkxbqYGvTgLNj8 tohle je moc hezkej dokument/reklama a mam pocit ze tam o swiss chronu mluvi
    HE11_KNIGHT
    HE11_KNIGHT --- ---
    TOMMY_: tak to nemam tušení, já byl předtím vydřený z Poljotu Strela a tyhle mi je hodně připomínaly. Koupil jsem je na aukru za 4k, poslal Frýdlovi :)
    TOMMY_
    TOMMY_ --- ---
    HE11_KNIGHT: Nemel tohle Bechyne jako svoje prvni hodinky? Ve zlatu
    HE11_KNIGHT
    HE11_KNIGHT --- ---
    TOMMY_: suisse chrono od hellknight na Rajčeti - https://www.rajce.idnes.cz/album/AvB2rUUMuhHO0Nyq
    TOMMY_
    TOMMY_ --- ---
    HE11_KNIGHT: A cos u nej vlastne mel? Pokud jsi to nepsal predtim uz :)
    HE11_KNIGHT
    HE11_KNIGHT --- ---
    Frydl je frajer, doufam ze jednou zase bude opravovat. Moje hodinky vyplatil, ze si ke necha na ND, ale opravovat asi nebude dlouho jeste. Se zdravim je na tom asi fakt spatne :/ Ja s tim nechanim na ND prisel prvni jen aby nedoslo k mejlce :)
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    カシオウォッチ50年の歩み | CASIO
    https://www.youtube.com/watch?v=LQNtRMOu7Xc
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    Byly to tydle 4205 mid-divery, od jejichz nakupu me hrozne odrazoval a ja je i presto koupil, generalka strojku vysla na necely 3000,-

    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    Jak už tu padlo X krat, na Seiko je machr Kodytek, jinam bych neposilal, zachranil mi strojek nasrot... zaklad pro dlouhou zivotnost hodinek je pravidelnej servis, kdo maze ten jede! :)
    HARPER
    HARPER --- ---
    Moje první Seika z konce 90 staly celou výplatu a vydržely cca 20let, pak se začal strojek zasekávat,dal jsem jedno seřízení,jely ještě půl roku a pak umrely,koupil jsem nové ,zase série 5 a myslím,že ty 20 let nevydrží, ale zase staly 10% výplaty - myslím že kvalita té základní 5 série šla dolů,ale stejně tak cena,takže asi nemá cenu servisovat pokud tam není nějaká ta nostalgická hodnota
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    XLACHTAN: Zkus jiné město. Bydlím na severní Moravě, náš zlatník posílá hodinky hodináři do Ostravy a všechno v pohodě. Nechal jsem si takhle měnit sklíčko na Seiko 5, stálo mě to cca 1100 a bylo to hotové do týdne. Teď se chystám je tam poslat znovu, ale na výměnu strojku - mám taky starý typ s 7S26, ale chtěl bych to prohodit za 4R46, ať je tam hacking a ruční nátah a taky se zpožďujiu třeba 20 s denně.
    BAAL
    BAAL --- ---
    XLACHTAN: Já jsem svoje 6R15 Seika dával do Koskomu a udělali mi to tehdy ale na záruku (ač jsem je nekupoval v česku), takže asi leda tam
    XLACHTAN
    XLACHTAN --- ---
    To už můžu asi rovnou poptat, kolik by stálo vyměnit za třeba 4R46.
    XLACHTAN
    XLACHTAN --- ---
    DYSTOPIK: no tak to mě moc nepotěšilo :))
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    XLACHTAN: mám asi nejjednodušší seiko 5 automaty s 7S26 (strojek vypadá stejně). Nedohledal jsem, jak velkej je rozdíl v těch dvou modelech, ale kdyby to pro tebe bylo k užitku, tak když se mi začaly opožďovat, brnknul jsem kvůli vyčištění pod vyšehrad a tam mi řekli, že se to nečistí, že výrobce ani nedistribuuje náhradní díly a že by ten úkon stál víc, jak ty samotný hodinky. Že pokud k nim nemám nějakej sentimentální vztah, ať si koupim nový..
    Že prej jeden z významějších kšeftů s hodinkama v praze (nevim, jestli koscom..?) je vezme do servisu na vyčištění a za tu cenu vyšší novýho kusu vymění celej strojek.

    Koupil jsem si nový.. :/
    NOPOLICE
    NOPOLICE --- ---
    TOMMY_: píše tam tohle:
    "Provozovna/dílna uzavřena do 31.3.2024 - do odvolání této uzávěrky nelze objednávat zboží s osobním převzetím v Nymburce. Eshop a odesílání objednaného zboží nadále fungují bez omezení."
    to datum se průběžně posouvá už nějaký rok...
    TOMMY_
    TOMMY_ --- ---
    HE11_KNIGHT: Ja jsem ho videl par let ( 2,3 roky ) zpet. A to pekne nevypadal. Ale zajed si za nim do Nymburku. Ackoliv, pokud tam uz uzavrel orovozovnu tak ted tezko radit...
    HE11_KNIGHT
    HE11_KNIGHT --- ---
    Nevíte jestli Marek Frydl ještě vůbec žije? Mám u něj už čtvrtým rokem hodinky na servisování a už nějak neodpovídá.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam