• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOUDYHodinky - Jake mate? Jake chcete? O kterych snite? obrazky,rady,diskuze

    Pro nekoho je to soucast ruky, pro nekoho jen modni doplnek - Hodinky vsech druhu a tvaru!..podme se o nich pobavit (pripadne zaslintat :)
    rozbalit záhlaví
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    PRASOLET: To je min než jsem čekal, i když pořád hodně. Ale líbí se mi ten kovový tah co má quick adjust, třeba to časem dají i na nějaké levnější hodinky.
    PRASOLET
    PRASOLET --- ---
    NEVILL: 119
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    XMEDA: Za ty nové Orlíky budou chtít tak nejmíň 150K, co?
    BACCARA
    BACCARA --- ---
    BACCARA
    BACCARA --- ---
    Od roku 2003 makáme a koupeme se v moři, Podolí a vůbec děláme vše spolu. Co víc si přát :)
    Běžný servis a těsnění jednou za x let.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    25 let nebo tak nejak stary hodinky :)

    TALPENNY
    TALPENNY --- ---
    XMEDA:
    :) pěkný to je - v segmentu potápek toho asi moc vymyslet úplně nejde každopádně tak jako bych tenhle tvar už někde viděl . Klobouček - těchto výšin můj patriotismus opravdu nedosahuje. Co takhle kluci a holky bez meteoritu ,roztažených křídel majestátních orlů a ceny +- jedněch Tudor BB, dvou Longines HC/ Oris Aquis případně šesti Samurai SE Padi ?
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    BACCARA: Plastovy Casia nechces. Teda pokud nestoji petistovku a neberes to jako obetni spotrebku viz ty W800.

    Kdyz mi kdysi v 1999 DB34H serval z ruky batoh a nerez tah se vyrval z resin tela, zarekl jsem se, ze uz nic nez komplet nerez, kde se v podobnym pripade skubne stezejka za 20kc co prehodis a fungujes dal.

    EFA110D mam cca od te doby, 3x jsem tam menil baterku, prezily celou tu dobu temer denniho noseni.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    TALPENNY: Vsechno edifice nerez. Jedna vyjimka W800


    Jinak novy Orliky

    THEODORIK
    THEODORIK --- ---
    SIRIUS: Kolego jinak, doufam ze se pochlubite pokud to tam padne.

    Koukam osobně po none-Bond verzi stejnych ALE i po 300M (210.90.42.20.01.001) neb ta kavova hneda a broad arrow mi osobne prijde skvela ALE^2 ten He valve nvm nvm.

    Nutno dodat ze bych se doma nasledujici rano patrne probral bez kulek v momente kdyby je pani zmercila...
    TALPENNY
    TALPENNY --- ---
    BACCARA:

    :) první možnost kde to ojebat je ofc řemínek. Případně rovnou počítají s tim že to ztratíš, budeš 5 minut pyskovat a pak si koupíš v nejbližšim nákupáku nový. Jedny oldschool Casia jsem naposled ztratil ca 40 minut od zabouchnutí vchodových dveří. U novejch a dražších G-Shocků Full Metal apod. tyhle problémy odhaduju nebudou ale testovat to nemínim.

    Co se posh segmentu trhu začínajícího někde na +-100 k ála tyhle Breitlingy apod. Rolexy týká nedovedu si představit že by někdo byl tak blbej a zkoušel tyhle jarmareční triky.
    BACCARA
    BACCARA --- ---
    TALPENNY: Přesně tak. Měl jsem jedny g shocky a rozpadnul se mi řemínek. Zlatý brajtle žádná baterka a vše jako nové. A to je mám od roku 1997 :)))
    TALPENNY
    TALPENNY --- ---
    XMEDA:

    Casio je OK ale z dávných časů si pamatuju problémy s řemínky u cca tří různejch kusů a to si rád ušetřim. Plus co tak pozoruju některý G-Shocky tak je to sice pěkný ale dost Invicta a k tomu nezřídka někde na pomezí chytrejch hodinek což neni pro mě.

    Burany s medvědem a tučňákama by byly výbornej doplněk k Prim Bob a Bobek po kterejch šilhám už delší dobu .Amphibie Neptuny bez problémů na denní nošení, in-house, za pár šupů, minimalistický, neni o čem.

    Co se bejvalýho Tábora Míru vůbec týká tak je každopádně zajímavý že oboje Vostoky, Poljoty případně ofc Čínu má venku kde kdo ale Prim prostě neochvějně jede domácí polku :)
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    THEODORIK: Díky. Vybiral jsem ze 3 ruznejch starech srotu co sem kopil na Ebayi - cifernik i rucicky.. mam i mnohem vic jetou vlozku lunety ale nakonec jsem nechal tudle... treba zkusim casem.
    THEODORIK
    THEODORIK --- ---
    STILL_PRIMITIVE: Ta patina je supr sexy!
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    JJOXER: Generalka strojku, vymena vadnejch dilu a tlakovka cca 3500,-
    JJOXER
    JJOXER --- ---
    STILL_PRIMITIVE: Kolik to koštovalo opravit?
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    Včera konečně přišly ze servisu po generálce strojků. Ty starší byly ve smrti ale shodou náhod po roce a púl tikaj, hned večer šly na tah... budou se nosit jen příležitostně. SKX013 nahradí SKX007, krerýma sem furt zadrhával o něco... lehkej mod s kanji na černým, NATO z těch starších (4205-0152). Radost veliká!

    XMEDA
    XMEDA --- ---
    TALPENNY: Mam nekolik Casii, ktery denne stridam. Vsechno quartz, protoze to 3-4x za rok seridim a neresim nic. Vsechny maji 10Bar a 10y baterku.

    Pak automaty Seika a ruzny socialisticky Primky, Pobedy, Rakety atd, coz jsou fungujici, sem tam nositelny... hracky, vsechno to vyzaduje natahovani, trepani, smrdlani, serizovani co par dni. Jebat. To neni na denni noseni.

    To co jsem psal by bylo "ceska" alternativa k tem Casiim. Proste jednoduchy funkcni hodinky ale od lokalniho vyrobce a blizky tim retro vzhledem.


    ..a Vostoky jedine komandirske nebo burany s medvedem :D
    TALPENNY
    TALPENNY --- ---
    XMEDA:

    Pokud nelpíš na Quartzu a Primu, nevadí ti Japonec vevnitř a zajímá tě "černá" vs kov tedy bytelně udělaná záležitost k trenkám i třeba bundě, košili,...se kterou nepotkáš dalších 5 za den a to za slušnej peníz IMHO bys moh bejt cílovka pro tohle.
    Mj. zde

    https://www.irisimo.cz/vostok-europe-nh35-125a747b

    Popravdě jedinej důvod proč jsem je ještě nekoupil je že už jedny N1 -Rocket mám. BTW ty moje mi chválil i obzvláště zavilý exemplář tvora jménem Elton ( takovej ten co dštil síru na Frýdek min. jednou denně). Historická kontinuita tam je ovšem Litevci šli po dohodě s původním Vostokem (resp. mateřskou fabrikou) zcela vlastní cestou a slušně prodávaj mj. v USA. (dívám se na tebe, Prime :)

    Protiargumenty jsou tady asi jen dva- původní Vostok za pár šlupek který jsou IMHO ovšem poněkud klumpr ( i když stylovej a lacinej) anebo můj oblíbený overkill s všestranným použitím a to černý Kamasu za 10 k.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    TALPENNY: Me by se treba libily ty cerny sportky, kdyby mely quartz a nerez tah :) Jenze u Primu by i takovy staly 15k tak jebat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam