• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AJMINAOSMIČKY aneb zuby moudrosti
    PAFCA
    PAFCA --- ---
    ELIZHANNAH: jasný, hlavně sou to tvoje zuby žejo :))

    Já sem na ten zákrok jít chtěla a musela, bolesti byly příšerný /ale nevim jesi sem si uplně tak pomohla ))
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    PAFCA: já jsem naopak měla předtím daleko větší mezery mezi zubama, teď se mi víc přimkly k sobě a mám pocit, že je to tak lepší
    PAFCA
    PAFCA --- ---
    ELIZHANNAH: no třeba mě se tam jakože vešly, jenže v případě že by vyrostly, tak se mi křiví zbytek pusy.. ale to je individuální no ...

    add nerv- jelikož hraju na saxofon, bylo to pro mě nepředstavitelný. Rehabilitovala sem :))) mluvit sem začla brzo, pravou půlku jazyka necítím dodnes, ale dá se s tim žít :))
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    PAFCA: s tím nervem je to hustý! :-///
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    já mám už vyrostlý myslím dvě nebo tři osmičky, čtvrtá mi ani nenaroste, protože ta se neukázala ani na rentgenu, že by byla pod dásní... a když jsem přišla s už narostlýma osmičkama ke své zubařce, sepsula mě jako malou, že co jsem si to dovolila, že jsem si nechala narůst osmičky! ona mi je totiž chtěla vyrvat ještě než narostou, jak jsem pochopila z toho, co říkala. ovšem na tohle zase já nejsem, je to část mýho těla přece.. a úplně v pohodě se mi do pusy vešly... to je jak kdyby někdo někomu navrhoval, že mu preventivně vezme slepák, nechápu, fakt...
    KONEKO
    KONEKO --- ---
    Jednoduchy test: Pokud se ti povede strcit za osmicky malicek a zkousnout, tak se ti vlezou.
    Jednu osmicku mam uz castecne prorezanou, druha se klube a cas od casu opuchne.
    K certu s nima -__-
    PAFCA
    PAFCA --- ---
    ZOE04: No taky bych se mohla podělit o vzrušující zážitek s 8mičkama ...pusa malá, zuby velký a tak sem tušila, že když mě bolej, půjdou ven. Zubařka mě poslala za šílenym orotodontistou, který jen za úvodní pokec na sedačce chtěl 800kč a po dalším vyšetření nabídl léčbu: vyrvat všechny osmičky, zbytek zubu zbrousit, nasadit rovnátka plus takovej ten drát kolem hlavy jak měla zlá holka v "hledá se Nemo"...

    Takže už sem se tam neukázala. šla sem teda na Karlák s doporučením, dostala sem datum asi za 3 měsíce (což je prý luxus) ..

    Nastoupila sem, druhý den na sále. Po probuzení sem měla dvojnásobnou hlavu a necejtila sem skoro nic, tekla ze mě krev a sliny. Přišel ke mě doktor a řek že asi ve 3% případů se stane že napíchnou nerv od dásně nebo od jazyka a nebudu třeba tak měsíc až rok mluvit!!! a cejtit chut a tak... fuj!!!!!!
    MENTOSHEK
    MENTOSHEK --- ---
    už tak rok cítím spodní, vždy se ozvou tak na 14 dní a pak je zas tak 1 - 2 měsíce klid...no a před dvěma dny jsem zacítila že nahoře se pěkně prořezává, už je ta kůžička pekelně tenká, takové překvápko...a dole pořád nic, ale žádná velká boles, jen nevím zda jít k doc aby to prostudoval nebo nemusím když to nebolí?
    PYXEL
    PYXEL --- ---
    Ja mam tiez vsetky a zatial ok...
    AZURIT23
    AZURIT23 --- ---
    ja uz mam jen 1 ... ani to nebolelo, ale mam prej malou celist a kdybych si je tam nechal, tak se mi zkrivi vsechny zuby
    KACHITA
    KACHITA --- ---
    ZOE04: to si musis rozhodnout sama... ja mam nastetsi zubarku, ktera sice vypada jak ze scifi hororu ale zas mi vsechno rekne a vysvetli, bych to byt tebou jeste prokonzultovala, ale zas kdyby sly ven, tak mas klid

    SKAFF: muzes si gratulovat:)
    ZOE04
    ZOE04 --- ---
    KACHITA: prave :( segra ram byla ( ma malou pusu, tak to bylo nutny ) a rikala ze nikdy vic.. ja prave nevim, jestli to pretrpet, kdyz slychavat ty komentare, a nebo to pretrpet, tka mi rikal jeden medik..
    KACHITA
    KACHITA --- ---
    ZOE04: hmm to znam... no ono kdyz to vemes, tak to sou zuby k nicemu, tak je jedno jestli jsou nebo ne a kdyz delaj problemy... ale zas to trhani je taky pry lahoda, maj tuhy koreny:)
    ZOE04
    ZOE04 --- ---
    rengen mam,- mam je v dasni, a bolej me jen obcas ale kvalitne, a vetsinou v situacich kdy se to nejmin hodi.. nevim, jestli tedy neni lepsi je "preventivne " vytrhnout.
    KACHITA
    KACHITA --- ---
    ZOE04: a to uz je mas vyrostly? kdyz prorezavaji tak je jasny ze to boli... ale mame i brachovi nejdriv delali rentgen celisti a pak az teprve trhali...


    ZOE04
    ZOE04 --- ---
    KACHITA: ta moje mi rekla ,ze kdyz me boli... tka ven, to mi rekla zubarka a dala mi cislo na super draheho zubniho chirurga ( uz sem si nasla normalniho ) ale zda jit ci ne... good luck..
    KACHITA
    KACHITA --- ---
    ZOE04: nooo pravidelny prohlidky u zubare a ten by to mel snad poznat - teda me na ne vzdycky kouka... ehm,no ale zitra tam jdu:(((
    ZOE04
    ZOE04 --- ---
    KACHITA: mam podobny problem, ja je mam v dasni a obcas me boli, tka nevim jestli je nechat rust, a doufam, ze narostou rovne nebo je nechat vytrhnout, jaky je vas nazor?
    KACHITA
    KACHITA --- ---
    CRYYSTAL: hehe, to by bylo fain, lepsi mit vetsi mozek nez bolavou pusu:)) me se zatim prave vejdou (protoze jeste nejsou vyklubany), ale mama a bracha je maj vyskubany, prave z toho duvidu ze se nevesly...
    CRYYSTAL
    CRYYSTAL --- ---
    KACHITA: na vině je evoluce!! evolucí člověka se zvětšuje mozkovna a čelisti zmenšují, osmičky se prostě stále většímu počtu lidí do úst nevejdou
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam