• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AJMINAOSMIČKY aneb zuby moudrosti
    T_RAVEN
    T_RAVEN --- ---
    JESTERICE: tak to bud rada zes vyvazla v pohode, me to delal sice taky s lokalnim umrtvenim ale vsechny mi musel nejak komplikovane pacit a u dolnich odvrtaval kus celisti aby je mel za co chytit
    JESTERICE
    JESTERICE --- ---
    Taky se přidám do klubu - osmičky mi rostly trochu blbě, nakřivo a mám malou pusu, tak jsem si pak už těma prořezanýma osmičkama kousala tvář z vnitřní strany. Doktor mě poslal ke stomatochirurgovi s tím, že je třeba vytrhnout levou horní a levou dolní. Udělali mi OPG, doktor mi dal termín cca za 3 měsíce. V den "Dů mi píchnul doktor injekci na lokální umrtvení na 4 místa do dásní, chvíli mi něco šmajchloval v puse a za čtvrt hodiny jsem byla venku i s kelímkem, ve kterým jsem měla peroxid a dvě osmičky. Ještě jsem se ptala - já myslela, že mi tu dole budete muset řezat. A on - vždyť jsem vám ji řezal... Takže fakt pohodička. Dopo jsem plivala krev a vypadala jak po mrtvici, ale odpo už jsem jedla halušky. K tomu samo antibiotika a pár tablet na bolest, jinak nic. Takže u mně dobrý :) Doporučuju všem :)
    T_RAVEN
    T_RAVEN --- ---
    PAFCA: no je fakt ze ja se 3dny po zakroku cpal se nakejma painkillerama a byl rad ze sedim doma na zadku... :D
    AJMINA
    AJMINA --- ---
    jako... neni to fer, proc se nekomu prorezou ani o tom nevi a jinej trpi jako blazen? :-(
    PAFCA
    PAFCA --- ---
    T_RAVEN: pulku jazyka a spodni dasen. Je to dva roky zpět, dásen už je cajk a jazyk mi pořád tak jakože "vibruje" a necítím moc levou půlku... ale vubec mě to neomezuje...

    no já chtěla všechny 4 najednou, abych nebyla odříznutá od saxofonu zbytečně dlouhou dobu no....
    T_RAVEN
    T_RAVEN --- ---
    PAFCA: ?!!!? takze ti je vyndali vsechny najednou na sale a pritom ti znecitliveli pulku jazyka? to je zajmavy ze me na karlaku doporucili stomatochirurga v dejvicich, kterej mi je vyndaval po dvou za lokalniho umrtveni ...
    KROMANON
    KROMANON --- ---
    no mezi nami me u rezani taky klid celkem... neprijemne to bylo, ale ze bych nejak blaznil...ale prisky kousance, vacky, bolest...a po letech taky strach ze zubare
    NELLINDA
    NELLINDA --- ---
    Teda, jen tak jako protipól do debaty, mně se prořezaly zatím dvě a fakt jsem si toho skoro nevšimla, ani ťuk.
    PAFCA
    PAFCA --- ---
    ZOE04: no docela mě mrzí že sem si předtim o tom nezistila náký info, prostě sem šla na první místo kde bylo volno. měla sem 2 měsíce před maturou a dělala sem zvuky jak jelen v říji :)) ted už melu jako dřív _)))
    ZOE04
    ZOE04 --- ---
    KONEKO: testem jsem neprosla
    ZOE04
    ZOE04 --- ---
    PAFCA: prave ! kamosce se to stalo... nevim, jestli se nerv dal do pohody, ale taky to tak mela... a taky byla na karlaku..
    AJMINA
    AJMINA --- ---
    KODEXX: devitka?:o tak to lol, to je jasna mutace:D
    KODEXX
    KODEXX --- ---
    je DEVÏTKA zub nadmoudrosti??xD..ci mutace.:D
    AJMINA
    AJMINA --- ---
    PAFCA: s tim nervem je to hustota, jsem v zivote neslysela a to jsem zubni technik:-) musim si doplnit vzdelani:-)

    btw... kdyz uz jsem u toho zubniho technika, muj nazor je, ze pokud uz vam osmicky vylezly, nemate s nima zadnej problem, nejsou zkazeny a do huby se vejdou, nechte si je, v budoucnu totiz muzou slouzit jako slusnej pilir pro ukotveni nahrady:-)
    AJMINA
    AJMINA --- ---
    dobry je si nechat udelat OPG (=RTG snimek obou čelistí), tam je krasne videt, jestli osmicky mate vubec zalozeny (protoze spousta lidi je treba nema - ticha zavist!), jak se budou prorezavat atd. podle toho snimku to pak i zubari resej, teda pokud se odhodlate k nemu zajit:-)
    AJMINA
    AJMINA --- ---
    me napadlo tuhle diskuzi zalozit prave proto, ze me momentalne osmicka trapi:-( des, rozhodla jsem se jit k zubakovi, ten mi to zadrenoval, coz byla jeste vetsi bolet, ale vcera mi dren vymenili (sice jsem trpela jako zvire, krecovite se drzela kresla se slzama v ocich...), ale dneska uz prada, nic necitim:-) ale ve stredu jdu na vyndani drenu, auiiiii!!!
    no a treba druha osmicka mi vyrostla aniz bych o tom vedela:-)
    PAFCA
    PAFCA --- ---
    ELIZHANNAH: jasný, hlavně sou to tvoje zuby žejo :))

    Já sem na ten zákrok jít chtěla a musela, bolesti byly příšerný /ale nevim jesi sem si uplně tak pomohla ))
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    PAFCA: já jsem naopak měla předtím daleko větší mezery mezi zubama, teď se mi víc přimkly k sobě a mám pocit, že je to tak lepší
    PAFCA
    PAFCA --- ---
    ELIZHANNAH: no třeba mě se tam jakože vešly, jenže v případě že by vyrostly, tak se mi křiví zbytek pusy.. ale to je individuální no ...

    add nerv- jelikož hraju na saxofon, bylo to pro mě nepředstavitelný. Rehabilitovala sem :))) mluvit sem začla brzo, pravou půlku jazyka necítím dodnes, ale dá se s tim žít :))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam